Opolszczyzna od września  zeszłego roku ma nową gazetę lokalną

17 września 2015 roku ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Ziemi Opolskiej”.

To trzeci tytuł wydawnictwa „Bastech” z Krapkowic, obok „Tygodnika Krapkowickiego” i bezpłatnej gazety informacyjno-reklamowej – „Wiem! Co, Gdzie…”.

Nowa gazeta ma spory zasięg, obejmuje Opole oraz 5 gmin: Komprachcice, Prószków, Tarnów Opolski, Chrząstowice i Ozimek.

W tym powiecie brakowało gazety lokalnej, ludzie potrzebowali lokalności poza Opolem – mówi Joanna Bassek, redaktor naczelna i prezes wydawnictwa. – Idziemy w stronę ludzi, pisania o nich i o ich problemach. Oczywiście nie pomijamy tego, co robi władza, a naprawdę dużo się dzieje. Patrzymy władzy na ręce. Prezes Joanna Bassek mówi, że zamierzają zwiększyć zatrudnienie i otworzyć w Ozimku filię redakcji.

„Tygodnik Ziemi Opolskiej” ukazuje się w czwartki. Trwa kompletowanie zespołu. Redaktor naczelna mówi, że nowa gazeta bazuje na doświadczonych dziennikarzach, którzy tworzą zespół „Tygodnika Krapkowickiego”. Mają dodatkowo jedną stażystkę oraz grono współpracowników.  Prezes Joanna Bassek mówi, że zamierzają zwiększyć zatrudnienie i otworzyć w Ozimku filię redakcji.

***
Pierwsze „dziecko” wydawnictwa „Bastech” ukazuje się od 30 kwietnia 1998. W tym roku osiągnie pełnoletność. Redakcja planuje skromną imprezę, bo za dwa lata chcą hucznie obchodzić 20-lecie tytułu „Wiem! Co, Gdzie…” ukazuje się od marca 2014. Do tego grona dołączył „Tygodnik Ziemi Opolskiej”.

(MON)

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij