Statuetka Local Press 2015 będzie w kolorze czerwonym, a nie czarnym

10 marca o godzinie 12.00, na Zamku Królewskim w Warszawie, rozpocznie się Gala SGL Local Press 2015. Nominowanych przez jury poznamy dzień wcześniej, ale już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać statuetkę Local Press 2015. W odróżnieniu od zeszłego roku, kiedy była ona czarna, w tym roku nasza nagroda jest czerwona.
Jury pod przewodnictwem Mariusza Szczygła nominowało już po siedem tekstów we wszystkich kategoriach (wyjątkiem jest kategoria „reportaż”, gdzie jury zdecydowało się nominować sześć prac). Ostateczny wybór laureatów nastąpi podczas obrad jury, krótko przed Galą.
Zdecydowano także o tym, że statuetki wręczane laureatom konkursu będą czerwone. – To najczęściej używany w naszych gazetach kolor – tłumaczy Jerzy Jurecki, członek Rady Wydawców SGL.

mjk

Konkurs SGL LOCAL PRESS ogłaszany jest nieprzerwanie od 2008 roku. O nagrody w licznych kategoriach dziennikarskich i fotograficznych ubiegają się dziennikarze prasy lokalnej, bez względu na przynależność macierzystej redakcji do SGL. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i statuetki.
Kategorie konkursowe to: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, dziennikarstwo specjalistyczne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne, fotografia, fotoreportaż, materiał wideo, portal gazety lokalnej, dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna. W ramach konkursu przyznawana jest również nagroda specjalna ufundowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

pasek_sponsorw_SGL_LOCAL_PRESS_2015

Tagi :

SGL Local Press

Udostępnij