Klaudia Skawińska została Miss Mielca 2016 w konkursie tygodnika Korso

To jedna z największych, jeśli nie największa impreza, organizowana przez redakcję gazety lokalnej w Polsce – w Mielcu wybrano miss tego miasta. Organizatorem konkursu od 18 lat jest wydawany przez Bogdana Rojkowicza Tygodnik Regionalny Korso.

Licząca ponad czterysta miejsc sala widowiskowa Samorządowego Centrum Kultury wypełniła się w niedzielę po południu po brzegi na długo przed rozpoczęciem imprezy. W garderobie 14 kandydatek atmosfera nerwowa, na widowni też, bo spora część publiczności to ich rodziny i przyjaciele, dziewcząt z Mielca i okolic, w wieku od 16 do 21 lat. Najpierw prezentują się w strojach amerykańskiego dzikiego zachodu, przy muzyce country. W dynamicznym tańcu, jak wszystkie układy przygotowanym choreograficznie przez Marzenę Gawrońską, zachwycają gracją. Zerkają dyskretnie ku jury, któremu przewodniczy Bogdan Rojkowicz, w składzie się też prezydent Mielca, starosta, posłowie, topowe modelki, właścicielki firm, sponsorujących galę (i właściciele też).
Publiczność reaguje po prezentacji każdej z kandydatek, od pierwszych chwil ma wyraźne faworytki. Nie zmienia się to, gdy dziewczęta występują w pięknych sukniach, których elementem są polskie klimaty folkloru góralskiego. A zwłaszcza wtedy, gdy prezentują kolorowe, niczym z Karaibów, stroje kąpielowe. Już wtedy wydaje się, że miss publiczności może zostać tylko 16-letnia Klaudia Skawińska.
Ale tytułów do zdobycia jest więcej, w tym ten najważniejszy. Dziewczyny walczą o nie, prezentując kolejne kreacje: suknie ślubne, wreszcie wieczorowe. Te ostatnie różnorodne: od kończącej się tuż za kolanem w kolorze zmysłowej fuksji, po suknię długą, całą w czerni, od jednolitej bordowej, po odważne wzory, mieniące się złotem i srebrem.
Pomiędzy prezentacjami widzów bawią gwiazdy wieczoru: Nick Sinckler i Ewa Dębska. Nikt się nie nudzi, tym bardziej, że galę w brawurowy sposób prowadzili Zofia Kulewicz i Michał Niemiec.
Wreszcie finał. Bogdan Rojkowicz przedstawia zdobywczynie kolejnych tytułów: Miss koleżeństwa – Wiktorię Gumienną, Miss czytelników Korso – Katarzynę Śpiewak, Miss internetu – Martynę Kołeczek (transmisja na żywo odbywała się na stronie internetowej tygodnika), Miss foto – Wiktorię Gumienną, Miss publiczności – Klaudię Skawińską, II wicemiss – Judytę Bieś i I wicemiss – Wiktorię Gumienną.
Wreszcie moment wręczenia korony – Iwonie Młynarskiej Miss Mielca 2015 nie było łatwo się z nią rozstać, na chwilę zaplątała się w jej włosach. Gdy pada nazwisko Klaudii Skawińskiej (wzrost 185 cm – 90-71-102), – Miss Mielca 2016, nikt niej jest zaskoczony. Publiczność wiwatuje, na scenę spada złote konfetti.
Korso to tygodnik wydawany przez Agencję Wydawniczą Korso w Mielcu od 1991 roku (jesienią obchodzić będzie jubileusz 25-lecia). Oprócz wyborów Miss Mielca organizuje też od 20 lat konkurs na Mielczanina Roku oraz od 22 lat plebiscyt na Sportowca Roku. AW Korso wydaje na Podkarpaciu także dwa inne lokalne tygodniki: Korso Kolbuszowskie oraz Korso Gazetę Sanocką.

(rys)

mielec2

Na zdjęciu: Bogdan Rojkowicz z Klaudią Skawińską – Miss Mielca 2016.

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij