25 lat na 638 stronach. Historia tygodnika „jedynkami” malowana

Tygodnik Podhalański, z okazji 25 lecia swojego istnienia wydał nietypowy, przepiękny album zawierający wszystkie okładki tej gazety.
Na 638 stronach można prześledzić nie tylko najważniejsze wydarzenia ostatnich 25 lat w Zakopanem i okolicach, ale także obejrzeć rozwój samego tygodnika.
– Rozpoczynamy od jubileuszowej jedynki, wydanej z okazji srebrnych urodzin. Album zaczyna się od numeru 1294 Tygodnika, a kończy na pierwszym. Całość zamyka okładka naszej podziemnej gazetki Biuletynu Podhalańskiego, od którego wszystko się zaczęło… – powiedział nam Jerzy Jurecki, wydawca Tygodnika Podhalańskiego. – Wybraliśmy taką formę opowieści o minionym ćwierćwieczu, by nie zanudzić czytelnika.
Album jest wydany w formacie 223x290mm i jest dostępny w redakcji Tygodnika.

foto24 male

* * *
Tygodnik Podhalański ukazuje się od ponad 25 lat na terenie Podhala, Orawy, Spisza i Pienin. Od ponad dziesięciu lat dostępny jest także w Chicago i Toronto. Tygodnik trafia także do wielu innych miejsc na świecie, głównie tam, gdzie mieszkają górale. Gazeta jest laureatem nagrody „SGL Local Press” w 2010 i 2012 roku.

mjk

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij