„Opoczyńska.pl” – perełka w koronie wydawnictwa „Starpress”

„Opoczyńska.pl” to piąty tytuł wydawców ze Starachowic. Wkrótce ukaże się 13. numer nowej gazety, ale redaktor naczelny Jarosław Babicki mówi, że nie jest przesądny

Historia nowej gazety jest bardzo krótka, ale działalności wydawniczej Babickiego i jego zespołu – imponująca.

Wszystko zaczęło się w 1993 roku, rok później w styczniu 1994 ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Starachowickiego” – opowiada naczelny i szef wydawnictwa. – W 1998 założyliśmy „Tygodnik Skarżyski”, a w 2000 – kupiliśmy „Tygodnik Konecki”. W 2005 powstał „Tygodnik Szydłowiecki”, a w 2015 – „Opoczyńska.pl”.

Gazety ukazują się w trzech województwach: świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim. Własna sieć kolportażu pozwala na dotarcie do najmniejszych miejscowości wielu powiatów.

„Starpress” jest także wydawcą czterech portali internetowych: starachowicki.eu, skarzyski.eu, szydlowiecki.eu oraz konecki24.pl.

W wydawnictwie jest ok. 20 pracowników. Nowa „Opoczyńska.pl” już skompletowała podstawowy zespół. Jarosław Babicki mówi, że mają młodą załogę – tylko 2 etatowych pracowników i kilkoro współpracowników. Nadal jednak szukają dziennikarzy, aby wzmocnić zespół. Gazeta ukazuje się w powiecie opoczyńskim, raz w tygodniu, w środy.

***

W tym roku mija 22 lata od ukazania się pierwszego numeru „Tygodnika Starachowickiego”. Nikt jednak nie będzie świętował. Podobnie jak większość tytułów, skupionych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, huczne obchody gazeta planuje z okazji 25-lecia.

(MON)

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij