Atrakcyjne weekendy w Zamku Królewskim w Warszawie

Wszystkim wybierającym się do Warszawy na weekendowe zwiedzanie polecamy atrakcje przygotowane przez Zamek Królewski.  Siedziba Królów Polskich posiada szczególnie długą tradycję życia muzycznego. Obecnie koncerty odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Wielkiej (Balowej).

W weekend obędą się 2 koncerty Warszawskiej Opery Kameralnej (8 i 9 stycznia 2016 r, godz. 19.00). W niedzielę, 10 stycznia  2016 r., godz. 12.00 w ramach programu Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim odbędzie się koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym, stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Na „niemuzyczne” spędzenie czasu zaprasza też  Pracownia Działań Muzealnych9 stycznia 2016 r. odbędzie się  dzień atrakcji towarzyszący wystawom: Galeria Jednego Obrazu: Georges de La Tour – U lichwiarza oraz Jan Potocki. Rękopis znaleziony w Saragossie

W programie m.in: Wokół Georgesa de La Toura i Caravaggia. Luminizm w malarstwie XVII w. – wykład zakończony prezentacją obrazu Georges’a de La Tour’a U lichwiarza oraz Opowieści ze szkatułki, czyli Jan Potocki i jego rękopis – zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Wejście na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które można odbierać w Punkcie Informacji zamkowej.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie: www.zamek-krolewski.pl

na zdjęciu: Zamek Królewski w Warszawie (2008). Fot.A.Ring

 

 

 logo_Zamku_4

 Zamek Królewski będzie gościł uczestników konkursu na finałowej gali SGL Local Press 2015, w marcu br.

Tagi :

Aktualności

Udostępnij