Tygodnik Siedlecki

 

„Tygodnik Siedlecki” jest najdłużej ukazującym się pismem  na lokalnym rynku prasowym. Początkowo, w latach  1980- 1981 „TS” był sobotnio-niedzielnym dodatkiem do regionalnego dziennika „Trybuna Mazowiecka”. Od maja 1982 r. w Siedlcach rozpoczęła działalność  (w strukturach Warszawskiego Wydawnictwa Prasowego) samodzielna  redakcja. Pierwszy numer tygodnika w nowej szacie graficznej i formacie ukazał się 6 czerwca 1982 r.

W 1990 r. została utworzona Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „STOPKA” i taki status firma ma do dziś. Od 2001 roku wraz ze wzrostem objętości, przejściem na skład komputerowy zmieniliśmy drukarnię i format gazety na A-3 (420×290). Średnia objętość – 64 strony ( zależy od ilości reklamy). W poprzednich wyborach samorządowych (2010), „TS” miał rekordową dotąd objętość -100 stron. Do każdego wydania dołączamy dodatek telewizyjny.

„Tygodnik Siedlecki” jest obecnie (dane ZKDP) drugi w kraju w grupie pism lokalnych pod względem sprzedaży. WSP ”Stopka” zatrudnia obecnie 29 osób.

tygodnik siedlecki plakat
Wydawnictwo: Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka”
Wydawca: Krzysztof Strzelecki
Rok założenia: 1982
Dane teleadresowe: 08-110 Siedlce, ul. Armii Krajowej 11, tel. 25 6328719, fax 25 6402411
Zasięg: Powiaty: garwoliński, łosicki, łukowski, miński, siedlecki, sokołowski, węgrowski.
Strona www: tygodniksiedlecki.com
E-mail: tygodnik@siedlecki.pl
Nakład; 23000 egz.
Dzień ukazywania się tytułu: środa

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
tygodnik siedlecki jedynka

 

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij