Tygodnik Podhalański

Ukazuje się od 30 lat na terenie Podhala, Orawy, Spisza i Pienin. Od ponad dziesięciu lat dostępny jest także w Chicago i Toronto. Tygodnik trafia także do wielu innych miejsc na świecie, głównie tam, gdzie mieszkają górale.

Po raz pierwszy Tygodnik Podhalański został nagrodzony przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej za najlepsze polskie pismo lokalne w 1996 roku. Ten sukces powtórzyliśmy w roku 2000. Dziennikarze „TP” byli też laureatami wielu indywidualnych nagród. Wydawca i dziennikarz Józef Jerzy Jurecki jest laureatem nagrody „Rzeczpospolitej” im. Dariusza Fikusa w 2003 roku. Tego samego roku odebrał także pierwszą w historii nagrodę im. Jerzego Zieleńskiego przyznawaną przez Rady Etyki Mediów. W 2008 r. Jurek Jurecki został laureatem konkursu SGL Local Press 2008 w kategorii dziennikarstwo interwencyjne i śledcze za tekst pt. „Szczawnica w raju”

Tygodnik Podhalański najlepszą gazetą lokalną roku 2012 w konkursie SGL Local Press.

Jurek Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego został wybrany Dziennikarzem Roku 2012 w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce organizowanym przez miesięcznik Press.

TP jedynka z gatkami

Wydawnictwo: Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.
Wydawca: Jerzy Jurecki
Rok założenia: 1989
Zasięg: Część Podhala, Orawy, Spisz, Pieniny, Chicago, Toronto
Strona www24tp.pl
E-mail: tp@24tp.pl

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij