Stażyści w Słupcy

Redakcja „Kuriera Słupeckiego” wraz ze stażystami z Tunezji. Fot. archiwum „Kuriera Słupeckiego”

Wiele tematów nas łączy – o stażu tunezyjskich dziennikarzy w „Kurierze Słupeckim”

W niecodziennych okolicznościach dwoje tunezyjskich dziennikarzy zostało ewakuowanych z torowiska pod Koninem. Naima Khlissa i Heythem Abidi rozpoczęli swoją dziennikarską przygodę już w pociągu, którym dojeżdżali do Słupcy. Pociąg, którym jechali, brał udział w wypadku. Zatrzymał się w polu, skąd firmowym autem „Kuriera Słupeckiego” zabrano gości do hotelu.

Następnego dnia Heathem i Piotr bacznie się sobie przyglądają. Okazuje się, że obaj są muzykami. W tym czasie Naima z pasją pokazuje słupczanom swoje reportaże o tunezyjskich strojach weselnych. W oczach słuchających dziewczyn pojawia się błysk. Jednak po chwili, rozmowa kieruje się ku rewolucji…

Jak wiele jest tematów do wspólnej rozmowy przekonali się uczestnicy słupecko-tunezyjskiego projektu „Polskie media dla rozwoju dziennikarstwa lokalnego w Tunezji”. Spotkania polskich dziennikarzy lokalnych z gośćmi z północy Afryki finansowane są w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2013 r., poprzez Fundację Solidarności Międzynarodowej, Program „Wsparcie Demokracji”. Pozostali uczestnicy programu, Salam Mlik i Moez Jamai, dotarli do „Tygodnika Podhalańskiego”. Spotkaniom patronuje Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

Autor:  Janusz Ansion

 

 

 

 

Tagi :

Tunezja 2013

Udostępnij