Przełom – Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej

Tygodnik ziemi chrzanowskiej „Przełom” ukazuje się nieprzerwanie jako pismo niezależne od 1990 r. Wydawnictwo zatrudnia 16 pracowników. Od września 2012 roku gazeta jest mutowana. Mutacja dedykowana jest gminie Krzeszowice.

Ważnym elementem działalności wydawniczej jest portal internetowy przelom.pl, istniejący od 2005 roku. Od końca 2014 r. pracuje na nowym, dedykowanym CMS-ie.
Wydawnictwo posiada drukarnię cyfrową. Ściśle współpracuje z punktem sprzedaży produktów lokalnych: rękodzieła i pamiątek „Raz na ludowo” w Chrzanowie oraz Lokalną Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”w zakresie promocji produktu lokalnego (sklepik w siedzibie redakcji).

przelom plakat

Wśród sukcesów pisma jest Główna Nagroda w IV Konkursie Fundacji IDEE dla Niezależnej Prasy Lokalnej (1998), w którym wzięły udział 163 tytuły z całej Polski; tytuł „Gazeta dziesięciolecia” przyznany przez Fundację Idee (2000), I nagroda w konkursie gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie proekologicznej świadomości społeczeństwa Ministerstwa Ochrony Środowiska (2003);  Krakowska Nagroda Alianz 2005 w kategorii Media (srebrna Nike) dla Alicji Molendy honorująca ludzi, którzy swym talentem, dokonaniami i wartościową działalnością na rzecz lokalnej społeczności uszlachetniają rzeczywistość; główna nagroda Anny Jarguz w konkursie MIiR; trzy główne nagrody w konkursie Local Press 2012 (Maciej Kozicki, Tadeusz Jachnicki, portal przelom.pl).
Co roku wydajemy kilka dodatków tematycznych (ślubny, szkolny, dla seniorów) oraz 12 stronicowy kalendarz o tematyce lokalnej.
Od kilkunastu lat gazeta współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie transferu doświadczeń wydawniczych i dziennikarskich w krajach Europy Wschodniej i Azji Centralnej.
przelom jedynka
Wydawnictwo: Firma Wydawnicza „Przełom” Alicja Molenda
Wydawca: Alicja Molenda
Rok założenia: 1990
Dane teleadresowe: 32-540 Trzebinia, ul. Długa 53, tel./fax 32-612-25-50,
Zasięg: powiat chrzanowski oraz część oświęcimskiego i krakowskiego. Gminy: Alwernia, Babice, Chełmek, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia.
Strona www: http://www.przelom.pl
E-mail: gazeta@przelom.pl
Dzień ukazywania się tytułu: środa

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do porozumienia TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij