Nowa naczelna w „Korso”

Ukazujący się w Mielcu Tygodnik Regionalny Korso ma nową redaktor naczelną – została nią Monika Świetlińska.

Dziennikarka z wykształcenia i zamiłowania, pracuje w mediach lub z nimi współpracuje od 9 lat, m.in. z Gazetą Wyborczą Lublin i Kurierem Lubelskim.  Była redaktorem Wiadomości Uniwersyteckich, magazynu akademickiego UMCS Lublin. Pracowała też w działach public relations, m.in. w Grupie Okazje.info. Prowadziła portal kuriergarwolinski.pl oraz warsztaty dziennikarskie dla studentów w Biurze Karier UMCS i dla gimnazjalistów w projekcie „Stara Wisła – Młodzi My”, nadzorując pracę miesięcznika Oczami Młodych.

Jak chce kierować Korso, jedną z najstarszych gazet lokalnych w Polsce? Mówi, że rzetelność i zaangażowanie to zasady, którymi kieruje się w pracy dziennikarskiej i chce, by mielecka gazeta była efektem właśnie solidnej pracy całej redakcji.

– Jeszcze bliżej ludzi – to hasło jest już wcielane w życie – mówi Monika Świetlińska.

Nie zapomina o rozwoju redakcji online oraz promocji wydawnictwa również poza powiatem mieleckim.

Na stanowisku redaktora naczelnego Korso zastąpiła Marlenę Bogdan. Zespół, którym kieruje tworzą także: Edward Tabor (zastępca redaktor  naczelnej), Piotr Durak, Monika Piątek i Szymon Burek.

Tygodnik Regionalny Korso wydawany jest nieprzerwalnie od 1991 roku przez Agencję Reklamowo-Wydawniczą  Korso, spółkę, której większościowym udziałowcem i prezesem jest Bogdan Rojkowicz. Od początku funkcjonowania gazeta inspiruje i organizuje szereg akcji i imprez. Najdłuższą tradycję ma Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Mielca, który miał 21 edycji. Od roku 1996 organizowany jest konkurs Mielczanin Roku, a od roku 1999  konkurs Miss Mielca. Były przeprowadzane także takie akcje, jak cieszące się ogromną popularnością festyny Korsomania, Piknik Country, a ostatnio plebiscyty na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich Powiatu Mieleckiego oraz Plebiscyt na Najpopularniejszą Jednostkę OSP.

(iw)­­

 Monika Świetlińska pragnie, by Korso ciągle było blisko ludzi, swoich Czytelników.

Monika Świetlińska pragnie, by Korso ciągle było blisko ludzi, swoich Czytelników.

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij