Nowa Gazeta Lokalna

Pierwszy numer „Gazety Lokalnej” w Kędzierzynie-Koźlu ukazał się 26 maja 1999 roku. Tygodnik wydawany był przez Miejski Ośrodek Kultury do 24 stycznia 2007 roku. W międzyczasie zawiązała się spółka Lokalna Sp z o.o., założona przez pracowników, która kontynuowała wydawanie gazety pod szyldem „Nowa Gazeta Lokalna”. Tygodnik ukazuje się w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Jak każde szanujące się media liczymy, że NGL jest opiniotwórcza, a jej wkład w budowanie lokalnej tożsamości i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego jest znaczy. Gazeta jest dla wielu mieszkańców podstawowym źródłem informacji z życia miasta i powiatu. Czasem staje się przysłowiową „ostatnią deską ratunku” w rozwiązywaniu różnych problemów. Organizuje też akcje społeczne, wydarzenia kulturalne, wspiera inicjatywy charytatywne itp.

NGL ma stałe grono wiernych czytelników, których przyciąga ciekawymi tematami, jakością tekstów, stylem pisania, mnogością informacji. Oczywiście nie brakuje różnych form autopromocji – konkursów z nagrodami, zabaw, plebiscytów, wydań specjalnych czy bezpłatnych dodatków tematycznych.

Lokalna Sp z o.o. posiada też agencję reklamową oraz telebimy na terenie Kędzierzyna-Koźla. Funkcję redaktora naczelnego pełni Grzegorz Łabaj.

Lokalna_jedyna
Wydawnictwo: Nowa Gazeta Lokalna
Wydawca: Lokalna Sp. z o.o.
Rok założenia: 1999
Dane teleadresowe: Kędzierzyn-Koźle, 47-220, ul. Grunwaldzka 76/3, tel/fax 77 4834049
Zasięg: Powiat kędzierzyńsko-kozielski
Strona www: lokalna24.pl
E-mail: listy@lokalna24.pl
Dzień ukazywania się tytułu: wtorek

Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij