Zmiany w Sanoku

Nową redaktor naczelną Korso Gazety Sanockiej została Małgorzata Orłowska, która zastąpiła Dorotę Mękarską.

Nowa szefowa tygodnika, ukazującego się w południowej części Podkarpacia, była wcześniej właścicielem Agencji Artystycznej, zajmowała się też dziennikarstwem na portalach internetowych. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, z wykształcenia jest pedagogiem i kulturoznawcą. Z pasji sportowiec i hodowca koni szlachetnej półkrwi.

Na zdjęciu Małgorzata Orłowska.

– Chcę by Korso Gazeta Sanocka była pismem odważnym i wyrazistym, które ciekawie opisuje lokalną rzeczywistość. Jako dziennikarz staram się poruszać sprawy, którymi interesują się mieszkańcy i które mają realny wpływ na ich życie – opowiada o przyszłości tygodnika.

Korso Gazeta Sanocka to pierwsza niezależna gazeta w powiecie sanockim. Jest tygodnikiem informacyjno – publicystycznym, ukazującym się w każdy czwartek. Zamieszczane są artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, sportowej i teksty poświęcone historii regionu. Ukazuje się od stycznia 2015 roku.  Wydawca to Agencja Wydawniczo-Reklamowa Korso z Mielca, spółka z o.o., której większościowym udziałowcem i prezesem jest Bogdan Rojkowicz.

Pierwszym redaktorem naczelnym Korso Gazety Sanockiej była Dorota Mękarska. Wraz z obecną szefową tygodnika Małgorzatą Orłowską w redakcji pracują: Paulina Ostrowska, Wojciech Zatwarnicki i Martyna Sokołowska.

(iw)

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij