Kalendarz dębicki Obserwatora Lokalnego

W Dębicy odbył się wernisaż fotografii Piotra Pochwata, które wykonane zostały do wydanego przez tygodnik Obserwator Lokalny kalendarza na rok 2016. Dołączony on zostanie do świątecznego wydania tygodnika, jako prezent dla jego czytelników.

Powyżej jedno ze zdjęć kalendarza  – Artur Czarnobilski, dla którego jednoślady i ich silniki nie mają żadnych tajemnic. Fot. Piotr Pochwat.

To pierwszy kalendarz, wydany przez OL. Zamieszczone w nim zdjęcia Piotra Pochwata to opowieści o 13 ludziach pełnych twórczej i społecznej pasji, którzy zmieniają świat wokół nas, m.in. o Waldemarze Puzio, który zaraża Dębicę biegami, Irenie Nowak, wolontariuszce schronisk dla psów czy perkusiście rockowym Tomaszu Papirusie Pyzia. Jest to opowieść o nich i 10 innych osobach, ale też opowieść o powiecie dębickim Anno Domini 2016.

Autor zdjęć – Piotr Pochwat, jest współpracownikiem OL. Studiował fotografię w czeskiej Ostrawie oraz PWSFTVIT w Łodzi.

W kalendarzu zamieszczone są informacje o najważniejszych rocznicach z przeszłości powiatu dębickiego, o wydarzeniach, które organizowane będą w nowym roku, jak Dni Dębicy czy Dni Sztuki.

Kalendarz liczy 28 stron, w tym 13 stron barwnych fotografii w formacie A4. Sponsorem jego wydania była firma Tikkurila Polska S.A.

(iw)

Kalendarz1

Podczas wernisażu zdjęć Piotra Pochwata – kalendarz już w rękach uczestników tego wydarzenia. Fot. Grzegorz Król

Kalendarz2

Piotr Pochwat i Dorota Szalwa – ludowa artystka, jedna z bohaterek kalendarza. Fot. Grzegorz Król

 

 

 

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij