Co nas kręci 2015

W Dębicy rozstrzygnięta została szósta edycja Konkursu Dziennikarskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego – Co nas kręci. Od 2010 roku organizuje go redakcja Obserwatora Lokalnego.

W tym roku główną nagrodę (iPad Air) zdobył Artur Berek (na zdjęciu), uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie, za tekst pt. „Nie ma przypadków”, opisujący jego spotkanie z Maciejem Maleńczukiem.

Dobrze, że wziąłem dyktafon, bo Maciej Maleńczuk tak szybko mówił, że niewiele zdążyłbym zapisać – opowiadał już pod odebraniu nagrody.

Drugą nagrodę (iPad mini) zespół redakcyjny „OL”, który tworzy kapitułę konkursu, przyznał Izabeli Kalinie z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy za tekst pt. „Znak równości”. To bardzo odważny artykuł o feminizmie i prawach kobiet, w którym autorka stawia śmiałe tezy i potrafi je obronić.

Trzecia nagroda (iPad mini) przypadła Sylwii Stelmach, uczennicy III LO w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy za tekst pt. „Status związku – to skomplikowane”.

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Ćwik (Zespół Szkół nr 2 w Dębicy), Gabriela Krzyżak (ZS nr 4), Kinga Loś (ZS nr 2), Magdalena Machnik (ZS nr 2),  Przemysław Mądro (ZS nr 2), Magdalena Mróz (II LO w Dębicy), Jakub Olechowski (II LO).

(iw)

Fot. Grzegorz Król

Tagi :

Bez kategorii

Udostępnij