Wybory lokalne w oczach Tunezyjczyków

Wybory samorządowe to był lokalny festiwal radości – podkreśla Amel ze Sfaxu. Dlaczego w czasie ciszy wyborczej nadal wiszą plakaty kandydatów? – dziwi się Najeh z Kairoune.

Projekt SGL „Tunezyjski dziennikarz w akcji” pozwolił zaprosić na staż w okresie wyborów samorządowych czworo stażystów  – dziennikarzy mediów lokalnych. Po 14 dniach w Polsce FB stażystów pękał w szwach. Praca w  redakcjach „Tygodnika Podhalańskiego” i „Gazety Jarocińskiej”, warszawskie spotkania z „Gazetą Wyborczą” i Fundacją Edukacja dla Demokracji. Znalazł się czas także na Muzeum Powstania Warszawskiego, koncert operowy w Polskim Radiu, a nawet Stadion Narodowy.

Wspólna wielojęzyczna kolacja stażystów z 3 krajów (Tunezja, Mołdawia i jeden z krajów słowiańskich) była okazją do wymiany pełnych emocji opinii nt. Polski, jej mediów i oczywiście wyborów lokalnych. Do dyskusji w czasie kolacji  dołączyli: Joanna Soltys z MSZ RP oraz nasi wolontariusze, Agnieszka i Marcin. Na spotkaniu ewaluacyjnym, które zamknęło program stażu, gościliśmy Ewę Demczyk z Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Stażyści wrócili do swoich macierzystych redakcji pełni energii i nowych pomysłów. Zespół SGL czeka na ich sukcesy dziennikarskie i na kolejną grupę stażystów za rok.

Wybory parlamentarne już w październiku 2015!

Dziękujemy Związkowi Kontroli i Dystrybucji Prasy za użyczenie sali konferencyjnej.

„Tunezyjski dziennikarz w akcji” jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Autor: Joanna Kowalska
Na zdjęciu: Dyplomy ukończenia stażu wręczone! Fot.: Ewa Demczyk, FSM

Tagi :

Tunezja 2014

Udostępnij