Tunezyjska wiosna w SGL

Tunezja jest zielona – tak wolność Tunezji ogłosiła w swoim raporcie 2015 organizacja Freedom House.

tun3_1

Spotkanie tunezyjskich dziennikarzy z red. Renatą Gruzą z „Press”. Fot.Ali Jabeur. Więcej zdjęć z pobytu w Polsce w galerii poniżej artykułu.

6 marcowych dni Mona Trabelsi, Omar Kammoun i Ali Jabeur, reprezentacja stowarzyszenia Alternative Media z Tunisu, poszukiwali wzorców najlepszych dziennikarskich konkursów. Spotkania z redakcją tygodnika Nowy Wyszkowiak i miesięcznika PRESS oraz przedstawicielami Informacyjnego Biura Solidarności z Białorusią i Stowarzyszenie Gazet Lokalnych pomoże naszym kolegom odnaleźć własną drogę w przygotowaniu drugiej edycji tunezyjskiego konkursu Journaliste en Action.

Spotkanie w Fundacji Solidarności Międzynarodowej i w Fundacji Edukacja dla Demokracji, zwiedzanie wystawy z okazji 25-lecia Samorządności oraz udział w gali konkursu SGL Local Press na Zamku Królewskim były emocjonującym dopełnieniem programu wizyty studyjnej.

– Zabieram ze sobą ideę decentralizacji, od tego w Polsce wszystko się zaczęło. A konkurs? Teraz wiem, że czeka nas kilka miesięcy przygotowań – podsumował Omar Kammoun, przewodniczący jury konkursu Journaliste en Action.

Wizyta studyjna jest częścią wieloetapowego projektu Tunezyjski dziennikarz w akcji 2015, sfinansowanego ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

tun2_3

Na zdjęciu: Spotkanie tunezyjskich dziennikarzy z red. Renatą Gruzą z „Press”. Fot.Ali Jabeur.
Autor:  Joanna Kowalska

Tagi :

Tunezja 2015

Udostępnij