Polub nas na FB i wygraj torbę SGL!

Dzisiaj, w Zakopanem i w Horogu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich. Oba miasta dzieli 6 tys. km, ale dzięki projektowi SGL „Rozwój Klubu Młodych Dziennikarzy w Pamirze” (*) dwoje Tadżyków przyjechało na staż do redakcji „Tygodnika Podhalańskiego” i tak zaczęła się współpraca.

Klub Młodych Dziennikarzy świętuje 11 grudnia wystawą w miejscowym liceum oraz wydaniem kalendarza (zdjęcia wkrótce).„Tygodnik Podhalański” ogłosił konkurs dla czytelników.  A my z okazji obchodów MDTG proponujemy wielbicielom gór „mini warsztaty pisarskie”.

Wystarczy polubić nas na FB (Gazety Lokalne-SGL) i dokończyć zdanie: „Góry są dla mnie… ”.

W poniedziałek, 16 grudnia redakcja naszej strony nagrodzi 3 najciekawsze komentarze firmowymi, ekologicznymi torbami.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Terenów Górskich jest zwrócenie uwagi na zwiększone koszty zaopatrzenia i usług na terenach górskich, koszty infrastruktury oraz transportu i energii. To okazja do zwiększenia świadomości o ochronie i znaczeniu gór oraz lasów górskich i „zielonej gospodarki” z uwzględnieniem zmiany klimatu. W ramach obchodów organizowane są także akcje promujące kulturę oraz produkty wywodzące się z terenów górskich.

(*) Projekt „Rozwój Klubu Młodych Dziennikarzy w Pamirze” Stowarzyszenia Gazet Lokalnych został sfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA, realizowanego przez Fundacja Edukacja dla Demokracji.

Tagi :

Tadżykistan, Tadżykistan 2013

Udostępnij