Pierwszy krok tunezyjskich trenerów medialnych

4 dni, 44 h, 2 trenerki, 1 tłumaczka – tak w skrócie można opisać „Warsztaty trenerskie dla ekspertów medialnych” w Hammamecie.

Fot. Ahmadi Zou

15-18 kwietnia warsztaty dla 12 dziennikarzy z całej Tunezji poprowadziły doświadczone trenerki Martyna Bogaczyk i Natalia Kertyczak z Fundacji Edukacja dla Demokracji. Na francuski i arabski-tunezyjski tłumaczyła Magdalena Kulesza-Chelbi. Gabes, Gafsa, Sfax, Mehdia, Nabeul, Sfax, Tunis – to miasta, skąd przyjechali nasi uczestnicy.

Dziennikarze z tunezyjskich gazet, portali, radia i telewizji krok po kroku poznawali tajniki pracy zawodowych szkoleniowców. Bariery w uczeniu się dorosłych, atmosfera sprzyjająca nauce, fazy życia grupy, trener jako model zachowania, kompetencje szkoleniowca w szkoleniowca, dobór metod do celów warsztatów, sposoby ewaluacji – to niektóre tematy sesji. Teraz już wiem, jak ważna jest praca nad programem i wcześniejsza organizacja sali – powiedziała Mona Trabelsi z Tunisu.

Kolejnym krokiem dla trenerów partnerskiego stowarzyszenia Alternative Media są prowadzone przez nich warsztaty dziennikarskie o tematyce ekonomiczno-społecznej: 4-6 czerwca w Hammamecie dla dziennikarzy z południowej Tunezji oraz 11-13 czerwca w Tabarce dla uczestników z centralnej i północnej części kraju.

Warsztaty są elementem projektu „Tunezyjski dziennikarz w akcji 2015”, finansowanego ze środków Programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

tun2_3

Autor: Joanna Kowalska
Fot. Ahmadi Zou

Tagi :

Tunezja 2015

Udostępnij