Od Tatouine po Bizerte – warsztaty w Tunezji

Samolotem, samochodem, autobusem, łodzią. Nasi trenerzy z Alternative Media zakończyli cykl 2-dniowych warsztatów „Journaliste en Action”.

tun8_1

Najpierw były warsztaty z Jurkiem Jureckim i Grzegorzem Piechotą w Midoune na Djerbie. Potem nie poddając się burzy piaskowej i fali upałów dziennikarze Mona Trabelsi, Slim Jerbia i Ali Jabeur z partnerskiej organizacji Alternative Media kontynuowali pracę w Tatouine, Tozeur, Siliana, Bizerte i Kerknah.

107 młodych dziennikarzy lokalnych mediów tunezyjskich wzięło udział w warsztatach na temat dokumentowania życia lokalnej społeczności, a także prowadzenia dziennikarskich akcji społecznych.

„Regiony były różne, ale dziennikarzy łączy wspólny cel – zmienić Tunezję” – mówi Mona Trabelsi, trenerka i koordynatorka. Ważnym elementem warsztatów było także budowanie Kodeksu Dobrych Praktyk Dziennikarza Społecznego oraz promocja konkursu „Dziennikarz w akcji 2014”, którego wyniki poznamy w czasie jesiennej gali w Tunisie.

Warsztaty są elementem projektu Stowarzyszenia Gazet Lokalnych „Tunezyjski dziennikarz w akcji”, który jest finansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Autor: Joanna Kowalska
Autorem wszystkich zdjęć jest Ali Jabeur.

 

Tagi :

Tunezja 2014

Udostępnij