Lepiej niż w Paryżu!

Czworo dziennikarzy z Tunezji zmaga się z polskimi realiami wyborów i pracy w redakcjach gazet lokalnych w Polsce.

Tunezjski tekst w Tygodniku Podhalańskim już 13 listopada!
Tunezjski tekst w Tygodniku Podhalańskim już 13 listopada!

W ramach projektu SGL „Tunezyjski dziennikarz w akcji” stażystki Amel Ben Emna i Thouraya Gasmi przez 10 dni będą praktykować w „Gazecie Jarocińskiej” pod opieką Anny Kopras-Fijołek. Natomiast Najeh Zaghdoudi i Ali Trabelsi ćwiczą swój wartszat dziennikarski pod okiem Jurka Jureckiego w „Tygodniku Podhalańskim”. W Zakopanem stażyści zdążyli już podebatowaćz kandydatami na burmistrza, napisać artykuł oraz oczywiście posmakować polskiej kuchni. Tunezjski tekst w Tygodniku Podhalańskim ukaże sie już 13 listopada! Stażystom towarzyszą tłumacze z jęz. arabskiego: Paulina Madej i Maria Romańczuk.

Na dłuższe refleksje z pobytu w Polsce będzie czas po zakończeniu staży, ale już  teraz tunezyjscy dziennikarze wyrazili uznanie dla naszej stolicy. „Ale czysto! Piękne miasto! Lepiej niż w Paryżu!” – to ich okrzyki w czasie przejazdu z lotniska Chopina do hotelu w centrum Warszawy.  W listopadzie 2014 wydawcy SGL goszczą w sumie 12 stażystów z 3 krajów. Tygodnik Podhalański, Gazeta Jarocińska, Tygodnik Przełom, Tygodnik Pałuki, Obserwator Lokalny, Nowy Łowiczanin – DZIĘKUJEMY!

Tunezjski tekst w Tygodniku Podhalańskim już 13 listopada!

„Tunezyjski dziennikarz w akcji” jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Na zdjęciu: Tunezyjscy dziennikarze w drodze do Morskiego Oka. Foto: Tygodnik Podhalański
Autorka: Joanna Kowalska

Tagi :

Tunezja 2014

Udostępnij