Konkurs SGL w Tunezji rozstrzygnięty!

Dumni zwycięzcy. Grupa „Wasz Głos”: Firas Nasfi, Chaima Mansour, Mounira Chehidi, Najiya Baldi, Mohamed Abid oraz Lamia Waderni. Foto: archiwum „Wasz Głos”

W konkursie na Najlepszą Dziennikarską Akcję Społeczną 2013 zwyciężyła grupa „Wasz Głos” z Gabesu: Firas Nasfi, Chaima Mansour, Mounira Chehidi, Najiya Baldi, Mohamed Abid oraz Lamia Waderni.

Kampania „Kochamy żyć” zjednoczyła ponad 400 osób z różnych środowisk w pokojowym pochodzie na rzecz walki z zanieczyszczeniem, wywoływanym działalnością Tunezyjskiego Instytutu Chemicznego w Gabes.

Pochód centralnymi ulicami miasta odbył się 5 czerwca, w Światowy Dzień Środowiska. Wydarzenie transmitowało lokalne radio i media społecznościowe, a władze Gabesu zostały zmuszone do podjęcia działań.

Jury w składzie Slim Ayedi z „Alternative Media” i Jurek Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego” nie mieli wątpliwości, że dzięki młodym dziennikarzom lokalna społeczność zaaktywizowała się w słusznej sprawie, a nagroda w postaci dobrej klasy aparatu fotograficznego pozwoli im w przyszłości lepiej dokumentować życie Gabesu.

W imieniu Grupy „Wasz Głos" Firas Nasfi odbiera nagrodę od Mony Trabelsi  z „Alternative Media".
W imieniu Grupy „Wasz Głos” Firas Nasfi odbiera nagrodę od Mony Trabelsi  z „Alternative Media”.

Konkurs był skierowany do dziennikarzy i aktywistów w południowej Tunezji. Projekt „Polskie media dla rozwoju dziennikarstwa lokalnego w Tunezji” jest finansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2013 r., poprzez Fundację Solidarności Międzynarodowej, Program „Wsparcie Demokracji”.

Tagi :

Tunezja 2013

Udostępnij