Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie

„Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” to pierwszy w niepodległej Polsce niezależny tygodnik powiatu oławskiego, biorący swój początek z biuletynów oławskiego „Komitetu Obywatelskiego Solidarność”, wydawanych podczas kampanii wyborczej podczas pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

Wydawany od 1990 roku szybko stał się największą miejscową gazetą lokalną. Z nakładem, sięgający ponad 9 tys. egzemplarzy, które docierają do znacznej większości mieszkańców powiatu, gazeta stała się jednym z największych tygodników powiatowych w Polsce.

Od momentu powstania do dzisiaj tygodnik i jej autorzy regularnie otrzymują nagrody w ogólnopolskich konkursach dla wydawców i dziennikarzy niezależnych, także w konkursie Local Press. Wydawnictwo zauważono też w kategorii biznesowej – gazeta otrzymała „Dolnośląski Klucz Sukcesu” w kategorii „najlepsza gazeta lokalna”. Nie bez znaczenia jest zauważenie wkładu  gazety w budowę społeczeństwa obywatelskiego, samorządności lokalnej i w rozwój organizacji społecznych. Tytuł uhonorowano m.in. „Honorową Odznaką Sybiraka”, krzyżem „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”, „Odznaką Honorową Polskiego Związku Filatelistów”, czy tytułem „Zasłużony dla miasta Oława”.

gazetapowiatowa2

Od 2000 roku gazeta jest także obecna w internecie, gdzie prowadzi lokalny portal www.gazeta.olawa.pl, który szybko osiągnął status największego portalu powiatu oławskiego i jednego z najlepszych portali polskich gazet lokalnych. Redakcja jest inicjatorem wielu inicjatyw lokalnych, m.in. pomysłodawcą święta miejskiego, obchodzonego pod nazwą „Dni Koguta”.

Gazeta jest współtwórcą i członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oraz krajowego porozumienia reklamowego „Tygodnik Lokalny”.

„Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” ukazuje się we wszystkich miejscowościach powiatu oławskiego. Jest dostępna w około 200 punktów sprzedaży. Siedziba wydawcy („RYZA” Sp. z o.o. ) oraz redakcja mieszczą się w Oławie przy ul. B. Chrobrego 19. Oddział redakcji w Jelczu-Laskowicach mieści się przy ul. Partyzantów 2.

Wydawnictwo: Ryza Sp. z o.o.
Wydawca: Jerzy Kamiński i Bogusław Szymański
Rok założenia: 1990
Dane teleadresowe: 55-200 Oława, ul. Chrobrego 19, tel./fax 71 313 70 78, tel. 71 313 31 27
Zasięg: powiat oławski (miasto Oława, gmina Oława, gmina Domaniów, miasto i gmina Jelcz-Laskowice)
Strona www: www.tuolawa.pl
E-mail: redakcja@gazeta.olawa.pl
Dzień ukazywania się tytułu: czwartek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Tagi :

Członkowie SGL

Udostępnij