Dziennikarze w akcji znowu w Tunezji

Czworo tunezyjskich dziennikarzy i dwoje polskich tłumaczy wyruszyło na staż do Zakopanego i Słupcy. Foto: Joanna Kowalska

Jury konkursu „Wsparcie Demokracji 2014” doceniło nasz projekt „Tunezyjski dziennikarz w akcji!”. Czujemy się wyróżnieni.

tun11_1

Czworo tunezyjskich dziennikarzy i dwoje polskich tłumaczy wyruszyło na staż do Zakopanego i Słupcy. Foto: Joanna Kowalska

„Tunezyjski dziennikarz w akcji” to kolejny projekt wspierający przemiany w Tunezji i skierowany do dziennikarzy mediów lokalnych z terenów najsłabiej rozwiniętych gospodarczo. Na 137 projektów złożonych przez organizacje pozarządowe z całej Polski dofinansowanie otrzymało jedynie 25.

W 2013 r. w ramach projektu „Polskie media dla rozwoju dziennikarstwa lokalnego w Tunezji” Jurek Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego, Janusz Ansion z Kuriera Słupeckiego oraz Joanna Kowalska z SGL szkolili młodych dziennikarzy w Nefta i Tozeur. Później czworo tunezyjskich dziennikarzy przyjechało na staż do redakcji. Z sukcesem przeprowadzono także pierwszy w historii Tunezji konkurs na Najlepszą Dziennikarską Akcję Społeczną, który wygrała grupa dziennikarzy SWATCOM z Gabes.

Otwarty konkurs grantowy „Wsparcie Demokracji 2014”, prowadzony przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, finansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Autor: Joanna Kowalska

 

Tagi :

Tunezja 2014

Udostępnij