Loading...
Close

13 grudnia 2015

Życie Rawicza

winieta_zr

Południowa Oficyna Wydawnicza Sp z o.o. w Jarocinie istnieje od 2000 roku. Jest następcą prawnym wydawnictw prasy lokalnej funkcjonujących na rynku od 1990 roku. Oficyna jest jednym z największych polskich wydawnictw prasy lokalnej.

„Gazeta Jarocińska”, Życie Pleszewa”, „Życie Gostynia”, „Życie Rawicza” i „Gazeta Krotoszyńska” to tygodniki o zasięgu powiatowym należące do Południowej Oficyny Wydawniczej. Ukazują się w łącznym nakładzie 35 000 egzemplarzy tygodniowo. Wydawany przez Oficynę w nakładzie 45000 egzemplarzy miesięcznik „Wieści rolnicze” jest kolportowany na terenie pięciu województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Od 2008 r. mieszkańcy pięciu powiatów, w których wydajemy tygodniki, śledzą na bieżąco najświeższe informacje na naszych pięciu informacyjnych portalach internetowych.

Tytuły prasowe i dziennikarze w nich pracujący są laureatami wielu prestiżowych nagród i konkursów dziennikarskich. Wydawnictwo jest powszechnie uznawane za jedno z najlepszych, wielokrotnie wyznaczając kierunki zmian.

Realizując swoją misję kulturotwórczą i integracyjną wydawnictwo od samego początku swego istnienia organizuje koncerty, imprezy sportowe i rekreacyjne, festyny, akcje społeczne. Południowa Oficyna Wydawnicza jako jedyne wydawnictwo prasy lokalnej w Polsce ufundowało fundację o nazwie „Ogród Marzeń”. Fundacja realizuje trzy programy: stypendialny dla młodzieży, pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz kulturalny, w ramach którego między innymi realizujemy niekonwencjonalny projekt  „Znak szczególny – Glan Fan” – stworzyliśmy największego glana na świecie, który stał się symbolem Jarocina.

Od początku  2014 r. wydawnictwo ma swoją siedzibę nowoczesnym Mulitimedialnym Centrum Komunikacji Południowej Oficyny Wydawniczej. Na ośmiuset metrach kwadratowych mieści się wybudowane za ponad trzy miliony złotych nowoczesne centrum multimedialne, obejmujące nie tylko redakcje i działy reklamy, ale także sale konferencyjne, studio telewizyjne i pracownie nowych technologii medialnych.

zycie rawicza plakat
Wydawnictwo: Południowa Oficyna Wydawnicza sp. z o.o. w Jarocinie
Wydawca: Piotr Piotrowicz
Rok założenia: 2000
Dane teleadresowe: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, tel. 65 546 52 52
Zasięg: powiat rawicki – gminy Rawicz, Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław
Strona www: rawicz24.pl
E-mail: redakcja24@zycie-rawicza.pl
Nakład: 6000
Dzień wydania: wtorek
Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie
zycie rawicza jedynka