Pobierz widget

Wspólnota Lubartowska

Wspólnota lubartowska to jedyny niezależny tygodnik powiatu lubartowskiego. Naszej uwadze nie może umknąć nic, co cieszy martwi, albo po prostu interesuje naszych czytelników. Niezależnie od tego, czy jest to rodzinna uroczystość, proces sądowy, wypadek, czy wielka polityczna afera. Staramy się być nie tylko źródłem informacji, ale także czynnym podmiotem życia społecznego. Naszym celem jest pokazywanie rzeczywistości taką, jaką jest, niezależnie od tego, czy budzi właśnie nasz zachwyt, czy przerażenie. Patrzymy na wydarzenia Ziemi Lubartowskiej z perspektywy zwykłego mieszkańca.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wspólnota
Rok założenia 2006
Zasięg powiat lubartowski, lubelski
Strona www http://www.lubartow.e-wspolnota.com
E-mail
Nakład 4200
Adres:

Lubartów
Ul. Legionów 61

Tel. (0-81) 854 47 00

Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
LUBARTÓW - Policjanci jak ekipa remontowa?
Czy były komendant policji w Lubartowie wykorzystywał funkcjonariuszy do pracy przy remoncie prywatnego mieszkania? Sprawdza to lubelska prokuratura rejonowa.
Wspólnota Lubartowska, Tomasz Nieśpiał
LUBARTÓW - Prezerwatywy i psie kupy na żydowskim cmentarzu
- A co mnie to obchodzi - mówi mężczyzna, którego pies właśnie załatwił swoje potrzeby na dawnym cmentarzu żydowskim w Lubartowie.
Gminne konto w banku wójta; Policjanci czy ekipa remontowa?; Czy były komendant sowicie nagradzał swoich pupili?; Prokuratura sprawdza, czy policjanci remontowali dom szefowi; W Lubartowie nieprawidłowości nie było (cykl 5 artykułów)
Do obsługi tegorocznego budżetu władze gminy Niedźwiada, w kontrowersyjnych okolicznościach, wybrały bank, w którym jest zatrudniony obecny wójt Janusz Marzęda. - Można mieć wątpliwości czy wybrano najkorzystniejszą ofertę - uważa Adam Sawicki z Fundacji Batorego.
Wspólnota Lubartowska, Tomasz Nieśpiał
LUBARTÓW - ZABIŁO ICH JEZIORO KRASNE
Byli młodzi, uśmiechnięci i zakochani po uszy. Mieli plany na przyszłość. Przyjechali nad jezioro Krasne, żeby odpocząć. Rozbili namiot, zostawili rzeczy i poszli do wody trochę się ochłodzić. Nie wrócili. Michał i Aneta utonęli niemalże w swoich objęciach.
LUBARTÓW - TU JEST MASZYNKA DO ROBIENIA USTAW
Nowe stanowisko i nowe obowiązki ma Marian Starownik, do niedawna starosta powiatu lubartowskiego. Jak dowiedziała się Wspólnota, Starownik został wiceprzewodniczącym sejmowej komisji popowodziowej. Mimo tego pierwsze wrażenia z pracy w sejmie są złe.
LUBARTÓW - WSPÓŁCZESNA KOŚCIELNA REWIA MODY
Czwartek. Boże Ciało. Plac przed kościołem w Sernikach. Cztery kobiety podchodzą do postawionego przed świątynią obrazu. Chwytają za przymocowane do niego wzdłuż dwie listwy – dwie z przodu obrazu, dwie z tyłu. Podnoszą i wychodzą za bramę...
LUBARTÓW - ILE KOSZTUJE DOBRA INFORMACJA?
Starosta, burmistrz i wójt płacą Telewizji Lubartów za obsługę medialną. To nieetyczne i oburzające uważają dziennikarze. Telewizja nie ma sobie nic do zarzucenia.
Lubartów - Lekarze nie dawali mu szans
Cztery lata temu Andrzej Szamański uległ poważnemu wypadkowi. Pół roku był w śpiączce. Mimo nie dających nadziei lekarzy jego matka nie poddała się. Kilkuletnia walka o zdrowie syna przyniosła rezultaty. Potrzebna jest jeszcze jedna operacja.
Lubartów - Rodzina chce sprawiedliwości
Wśród kamer i błysków fleszy rozpoczęła się pierwsza rozprawa dotycząca głośnego zabójstwa 28-latka z Lubartowa. Oskarżony o zbrodnię Krzysztof P. przyznał, że sam zakopał ciało i zacierał ślady. Do zabójstwa się jednak nie przyznaje. Matka zamordowanego Anna Marzęda jest przekonana, że była to egzekucja. Stara się apelować do organów ścigania o ukaranie wszystkich winnych śmierci jej syna.
Lubartów - Spalił się dom, są ranni
Małżeństwo z dwójką małych dzieci straciło dach nad głową. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia ich drewniany dom spłonął doszczętnie. Prawdopodobnie przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 r. Młodzi Demokraci...
Z ekologiem Adamem Ulbrychem o nowej ustawie dotyczącej...
Nie miał dyrektor kłopotu, kupił sobie telefon – tak można...
W piątek 20 lutego miejscowi rolnicy przyłączyli się do...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Od kilku dni na trasie budowy wschodniej obwodnicy Mogilna,...
Janusz Piętka za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro kupił...
Taki strażak to wzór dla wszystkich! Aspirant Jarosław Sobczyk z...
Redakcja „Nowej Gazety Lokalnej”, a także portalu internetowego...