Pobierz widget

Wieści z Głowna i Strykowa

Oficyna Wydawnicza Nowy Łowiczanin to rodzinna firma z Łowicza, wydająca dwa tytuły prasowe: tygodnik Nowy Łowiczanin i, będący de facto jego mutacją, ale ukazujący się pod innym tytułem tygodnik "Wieści z Głowna i Strykowa".

Firma zatrudnia na etatach 15 osób, ma też kilkunastu współpracowników. Oba tytuły sprzedaje w ilości ponad 10 000 egz. tygodniowo. Tygodniki są niezależne, typowo lokalne, skoncentrowane na wyłącznie lokalnej tematyce.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Nowy Łowiczanin s.c.
Wydawca Wojciech Waligórski
Rok założenia 1997
Zasięg Głowno, Stryków i okolice
Strona www http://lowiczanin.info
Telefon biuro@lowiczanin.info
E-mail
Nakład 2500
Adres:

ul. Pijarska 3a, 99-400 Łowicz


Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Chodził z wiadrem do urzędu
W ubiegły piątek, 17 lutego zadzwonił do naszej redakcji jeden z mieszkańców domów komunalnych przy ul. Kościuszki 11 w Strykowie, który poinformował nas, że on i jego sąsiedzi, czyli w sumie 5 rodzin, od dwóch tygodni nie mają w mieszkaniach wody.
Wieści z Głowna i Strykowa, Lilianna Staszewska-Jóźwiak
Gimnazjaliści straszyli urzędników bombą
W czwartek 14 czerwca miasto obiegła jak błyskawica wiadomość o ewakuacji Urzędu Miejskiego w Głownie. Przed godziną 12.00 policja wraz ze strażą pożarną nakazała opuścić miejsca pracy wszystkim osobom obecnym w magistracie. Powód: telefoniczne zgłoszenie o podłożonej w budynku bombie. Po 2,5 godzinach okazało się, że żadnego zagrożenia nie było. Był za to głupi wybryk dwóch gimnazjalistów, którzy teraz mogą ponieść za niego konsekwencje.
Problem z gryzącymi insektami nie ominął Głowna
Choć wydawać by się mogło, że w XXI wieku ten stary jak świat problem zaniknie, to rzeczywistość okazuje się inna. Choroba, która najczęściej dotyka dzieci, nie jest już może tak powszechna jak kiedyś, ale nadal jej przypadki nie należą do rzadkości. Wszawica, bo o niej mowa, w ostatnim czasie dała o sobie znać także w Głownie. Rodzice mają pretensje do szkół, że robią zbyt mało, żeby problem rozwiązać. Dyrektorzy tłumaczą, że więcej zrobić nie mogą. Czy rzeczywiście?
Świadkowie podają dwie wersje
Prawdziwie sensacyjna wieść gruchnęła jak grom z jasnego nieba pod koniec zeszłego tygodnia. Według przekazanych nam informacji przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie Andrzej Florczak w czasie gry w piłkę na Orliku przy SP2 wdał się w utarczkę z niepełnosprawnym zawodnikiem. Przewodniczący, jak i świadkowie, z którymi rozmawialiśmy, sytuację widzieli zgoła inaczej.
We własnym domu jak w okopanej twierdzy
– Zostałam osaczona z dwóch stron koparkami i walcami. Żeby wyjść na dwór najpierw wychylam głowę za drzwi i sprawdzam, czy operator obrotowej koparki widzi mnie w lusterku, czy może za chwilę zawadzi mnie łyżką – mówi o realiach życia tuż przy budowie ronda Beata Stawiana, mieszkanka ul. Kolejowej.
Wieści z Głowna i Strykowa, Lilianna Staszewska-Jóźwiak
Nauczyciele i rodzice liczą na burmistrza Strykowa; Rodzice ruszają do boju o byłą szkołę rolniczą; Burmistrz Strykowa chce przejąć byłą szkołę rolniczą (cykl 3 artykułów)
Emocjonujący przebieg miało ubiegłotygodniowe posiedzenie komisji edukacji Rady Miejskiej Strykowa, które odbyło się 23 listopada. Członkowie komisji jako pierwsi musieli przyjąć na siebie ogrom niepokoju i próśb płynących ze strony rodziców oraz nauczycieli stojącej znów na krawędzi likwidacji byłej szkoły rolniczej w Bratoszewicach.
Wieści z Głowna i Strykowa, Lilianna Staszewska-Jóźwiak
Wsiąść do pociągu, ale jak?
Słowa wakacyjnego szlagieru Maryli Rodowicz „Wsiąść do pociągu byle jakiego” można było w ubiegły piątek na remontowanej stacji PKP w Głownie z powodzeniem skrócić o cztery litery i zanucić przez zęby „Wsiąść do pociągu byle jak”.
Wieści z Głowna i Strykowa, Lilianna Staszewska-Jóźwiak
NOWOSTAWY DOLNE - SPOŁECZNY PATROL
Przyczynkiem do powstania w Nowostawach Dolnych w gminie Dmosin społecznego patrolu, który w godzinach wieczornych i nocnych czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców i ich dobytku, stały się zuchwałe kradzieże i włamania, do jakich doszło w tej miejscowości w ubiegłym roku.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Redakcja „Nowej Gazety Lokalnej”, a także portalu internetowego...
Mamy za sobą kolejną kampanię wyborczą. Brzydką kampanię, ze...
Ewelina i Andrzej - dwoje młodych farmaceutów, stanęło w sobotę 28...
Taki strażak to wzór dla wszystkich! Aspirant Jarosław Sobczyk z...