Pobierz widget

Wieści Miechowskie

Dwutygodnik lokalny kolportowany na terenie całego powiatu miechowskiego – gminy Miechów, Gołcza, Charsznica, Racławice, Kozłów, Książ Wielki, Słaboszów, poprzez sieć „Ruch”, Pocztę Polską i sklepy prywatne. Ukazuje się nieprzerwanie od 1999 roku w średnim nakładzie 1500 egz.

 
Gazeta informacyjno – reklamowa, poruszająca na swych łamach wszelkie tematy o zasięgu lokalnym, kilkakrotny laureat nagród w konkursach dla gazet lokalnych mających największy wpływ na kształtowanie świadomości proekologicznej, członek Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Format gazety A-3, druk kolorowy, na papierze gazetowym.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo FAMA
Wydawca Wojciech Szota
Rok założenia 1999
Zasięg powiat miechowski
Strona www http://wiesci.info.pl
Telefon 41 3832976, 604 336826
E-mail
Nakład 1300
Adres:

ul. Piłsudskiego 13, 32-200 Miechów


Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Czy Majdan utonie we krwi?
Sytuacja na Ukrainie się zaostrza. Postępuje dezintegracja władzy. Wygląda na to, że możliwie jest rozwiązanie siłowe. Berkut, czyli odziały ukraińskiej milicji, dopisuje kolejny mroczny rozdział do swej historii. Czy kijowski Majdan spłynie krwią w sąsiedztwie imperialistycznie nastawionej Rosji i przyjmującej postawę zachowawczą Unii Europejskiej?
Wieści Miechowskie, Zbigniew Wojtiuk
RACŁAWICE - Chłop wyborów nie przepuści?
Już po raz 19. w Racławicach, u stóp pomnika Bartosza Głowackiego, wybierano najlepszego gospodarza roku. Wśród czterech kandydatów Chłopem Roku 2013 został Paweł Łapeta z miejscowości Baby w województwie śląskim. Po raz drugi przyznano także tytuł Europejskiego Chłopa Roku, który zdobył Laszlo Markus z Węgier.
Wieści Miechowskie, Małgorzata Kopeć
Za serce i chleb…
29 kwietnia 1945 został wyzwolony obóz jeniecki Oflag VII A w Murnau na terenie Bawarii. W tym roku mija 68. rocznica tego wydarzenia.
Wieści Miechowskie, Ernest Kolano
Miechów pamięta!
-„Ci, którzy nie pielęgnują tradycji ojców i praojców odchodzą w niepamięć i przestają się liczyć w dzisiejszym świecie. Ale w Miechowie czci się walczących o Polskę. Oni polegli w obronie ideałów, które zawsze pozostawać powinny święte” – mówił senator Bogdan Pęk podczas uroczystości, jakie w niedzielę, 17 lutego obchodzono w Miechowie w 150. rocznicę bitwy miechowskiej z 17 lutego 1863r.
Wieści Miechowskie, Małgorzata Kopeć
Przyjaciel Kościuszki spoczywa w Żarnowcu
Na finiszu starego roku odbyły się uroczyste obchody 200. rocznicy śmierci Joela Barlowa, amerykańskiego poety, eseisty i dyplomaty, który zmarł 26 grudnia 1812 r. w małym miasteczku Żarnowiec leżącym w powiecie pilickim Departamentu Krakowskiego, przy trakcie pocztowym prowadzącym z Warszawy na Kraków.
Wieści Miechowskie, Zbigniew Wojtiuk
MIECHÓW, WOLBROM - Taksówkarz z wyobraźnią
W Miechowie jest ich osiem, w Słomnikach cztery, a w Wolbromiu może jedna, albo dwie. Ale raczej tylko na telefon. Taksówki, bo o nich mowa, swój złoty wiek mają już raczej za sobą. Zwłaszcza w małych miasteczkach, gdzie jeszcze dwadzieścia pięć lat temu samochód był luksusem, na który nie wszystkich było stać. A jeździć człowiek musiał. Gdy nie przyjechał autobus, a spieszyło się do pracy, czy do urzędu albo wracało się w stanie wskazującym z imprezy, taksówka był wręcz niezastąpiona...
Wieści Miechowskie, Wojciech Szota
MIECHÓW - Siła historii i tradycji
Podczas tegorocznej II edycji Miechowskich Dni Jerozolimy miasto przypominało o swoich średniowiecznych korzeniach. Miechów gościł osobistości ze świata religii, kultury i sztuki z kraju i zagranicy. –„To znów miejsce żywe i ważne dla bożogrobców. Nasza kultura, którą musimy pielęgnować” – mówił minister Kosiniak – Kamysz.
Wieści Miechowskie, Małgorzata Kopeć
WYMYSŁÓW - Słoma do ogrzewania mieszkań, olej dla zdrowia
Gdy rolnik przywiezie 4 tony słomy, otrzyma tonę peletów – gotowego do palenia w piecu granulatu, którego wartość energetyczna jest tylko o 30% niższa od węgla średniej jakości. Według Adama Grzebielucha z Wymysłowa koło Miechowa, to bardzo dobra oferta w czasach, gdy nie bardzo wiadomo co ze słomą robić, a ceny nośników energii stale rosną.
Wieści Miechowskie, Wojciech Szota
GOŁCZA - Szpaku - charyzmatyczny Salezjanin
Było świąteczne popołudnie, 15 sierpnia 2011 roku. Kościół w Gołczy wypełnił się po brzegi parafianami oraz gośćmi przybyłymi spoza parafii. Powodem, dla którego zgromadziło się tak wiele osób był koncert w wykonaniu rzeszowskiego chóru kierowanego przez salezjanina, księdza Andrzeja Szpaka.
Wieści Miechowskie, Urszula Pogoń
Ratując życie, ratowali ten świat
15 marca odbyły się uroczyste obchody 69. rocznicy zbrodni na rodzinie Baranków i ukrywanych przez nich Żydach. Obchodom towarzyszyło otwarcie wystawy „Polacy ratują Żydów w czasie Zagłady. Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939 – 1945” oraz prezentacja monet okolicznościowych Narodowego Banku Polskiego „Polacy ratujący Żydów – rodzina Ulmów, Baranków, Kowalskich”.
Wieści Miechowskie, Sylwia Bieniek/(mk)
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Nasi Czytelnicy, abonenci sieci Era skarżą się od początku wakacji...
Do wągrowieckiej fary znów zawitali archeolodzy, a ich kolejne...
Na dobre rozpoczęły się prace remontowe na dworcu kolejowym w...
Pobicie przez zamaskowanych bandytów. Uszkodzenie cmentarnego...