Pobierz widget

Tygodnik Rybnicki

Wydawnictwo Nowiny od 1992 roku jest wydawcą trzech lokalnych tytułów prasowych: Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich i Tygodnika Rybnickiego. Ponadto jest właścicielem regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl. Co tydzień w każdy wtorek publikowane jest ponad 100 stron informacji lokalnych które docierają do ponad pół miliona mieszkańców regionu.

Tygodnik Rybnicki ukazuje się od 2006 roku, w każdy wtorek, w nakładzie ok. 4.000 egz.
Tygodnik swym zasięgiem obejmuje powiat rybnicki (Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany). Obszar dystrybucji zamieszkuje ok. 225 tys. osób – mieszkańców powiatu. Cotygodniowy, rzetelny serwis informacyjny z regionu ukazuje się w objętości 28-36 stron.

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.
Rok założenia 2006
Zasięg powiat rybnicki
Strona www http://www.nowiny.pl
Telefon 32 421 05 10
E-mail
Nakład 4000
Adres:

ul. Zborowa 4
47-400 Racibórz
tel. 32 421 05 10
fax 32 414 02 60

Przynależność do ZKDP: brak danych
Przynależność do TL: brak danych
Przynależność do SGL: nie

Ostatnio dodane artykuły
RYBNIK - KOMU PŁACI PREZYDENT?
Miasto płaci rybnickiej telewizji za produkcję Miejskiego Programu Informacyjnego. W zeszłym tygodniu, w nagrywaniu wywiadu z prezydentem miała swój udział również rzeczniczka rybnickiego urzędu – Lucyna Tyl (na zdjęciu). Urzędniczka twierdzi, że wywiadu nie przeprowadzała i nie pracowała dla telewizji. – Trzymałam tylko mikrofon – tłumaczy się. – Takie zachowanie jest całkowicie nieetyczne – zwracają uwagę obserwatorzy życia publicznego.
RYBNIK - NFZ ZACHĘCA DO AMPUTACJI?
Krytyczna sytuacja w rybnickim szpitalu. – Możliwość leczenia mieszkańców regionu właściwie nie istnieje. Jeśli nie będzie pieniędzy na leczenie, zostaje już tylko amputacja – mówią lekarze. Pododdziałowi chirurgii naczyniowej grozi zamknięcie, choć to właśnie choroby naczyniowe są obecnie jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. – Niech w ogóle zlikwidują szpitale i zostawią kostnice. Po co wydawać pieniądze? – nie kryją oburzenia pacjenci.  
JEJKOWICE - ZBRODNIA NA OCZACH 12-LATKA
Mieszkańcy Jejkowic nie mogą uwierzyć w to, co się stało. 48-letni mężczyzna zaatakował nożem swoją żonę i córkę. Cała tragedia rozegrała się na oczach 12-letniego chłopca, który relacjonował wszystko, co się działo w domu, dyżurnemu policjantowi. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, było już za późno. – Tak potwornej zbrodni nie było w okolicach Rybnika od wielu lat – mówią policjanci.
RYBNIK - SENSACJA NA BAZARZE
To jak milionowy los na loterii. Mieszkaniec Rybnika obraz kupił na pchlim targu za 350 zł. Wszystko wskazuje na to, że to zaginione dzieło Wojciecha Kossaka, które może być warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tomasz Bodach (na zdj.), znawca antyków, do którego zwrócił się rybniczanin, autentyczność płótna będzie konsultował z historykami sztuki. Wyniki ekspertyz będą znane za około dwa tygodnie.
RYBNIK - STRAŻAK PODPALIŁ MI STODOŁĘ
– To niewiarygodne. Jak strażak, który ma pomagać, sam palił dobytek swoich sąsiadów! – mówi mieszkaniec Jejkowic , pokazując swoją spaloną stodołę. 18-letni strażak z miejscowej OSP wraz ze swym 16-letnim kolegą puszczał z dymem stodoły w gminie. Schwytany przez policjantów przyznał, że emocjonowały go akcje gaśnicze. To kolejny taki przypadek z naszym regionie.
RYBNIK - KOŚCIÓŁ NIEZGODY
Przy osiedlu  Wrębowa w Rybniku-Niedobczycach ma powstać nowy kościół, choć mieszkańcy do najbliższego Biertułtowach mają kilkaset metrów. Pomysł podzielił mieszkańców i przypomniał o zadawnionych konfliktach pomiędzy sąsiadującymi ze sobą Biertułtowami i osiedlem Wrębowa. Kościół powinien jednoczyć, a nie dzielić - mówią parafianie. 
RYBNIK - ŚMIERĆ POD DRZWIAMI LEKARZA
We wrześniu Janusz miał wziąć ślub. Do ceremonii jednak nie doszło. 27 sierpnia zmarł w przychodni lekarskiej w Leszczynach. Rybnicka prokuratura sprawdza, czy doszło do błędu lekarskiego.
RYBNIK - PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAŁY
Elżbieta Rugol ma 300 tysięcy złotych. Starych złotych. W 1980 roku wybudowałaby za to dom. Ale materiałów budowlanych nie było, a potem przyszła szalejąca inflacja. Fortuna przepadła, pudło starych banknotów być może trafi teraz do muzeum.
Rybnik - Nocne strzały
Rybniccy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy okradli sklep ze sprzętem agd i rtv.. Uciekając samochodem przestępcy próbowali potrącić policjanta. Stróże prawa oddali kilkanaście strzałów w koła pojazdu, co doprowadziło do porzucenia niesprawnego auta przez włamywaczy.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Zakończyła się budowa sztucznego jeziora na Stobrawie. – Uważam, że...
Organizations "Alternative Media" and "Association of Local...
To ma być już wojna na wyniszczenie. Po tym jak zarząd okręgowy PiS...
Rodzice dzieci korzystających z usług „Promyczka” składają kolejne...