Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Zbierają podpisy w obronie doktora Bardonia
Inicjatorem zbiórki podpisów jest mogileński przedsiębiorca Zbigniew Bleja. - On uratował życie mojej żony, kiedy musiała mieć zrobioną trepanację czaszki - tłumaczy reporterowi. Pierwsza transza podpisów ma zostać zaniesiona 11 lipca do starosty Tomasza Barczaka. Podpisujący chcą, by Roman Bardoń został przywrócony na stanowisko szefa Oddziału Pomocy Doraźnej (pogotowia ratunkowego).
Dyrektor zdegradował Romana Bardonia
Od 1 sierpnia Oddziałem Pomocy Doraźnej SPZOZ Mogilno kierować będzie kto inny. Kto? - Jeszcze nie wiem, ale na pewno nie moja żona - zapewnia dyrektor Michał Ogrodowicz. Roman Bardoń nie chciał dłużej przyjmować w POZ, chciał się skupić na pracy w kierowaniu OPD. Został zdegradowany. Żona dyrektora Ogrodowicza, Joanna Franzen ma dyżury tylko w pogotowiu i mężowi to nie przeszkadza. - Jestem teraz w sytuacji bardzo trudnej. Nie mogę podskakiwać, bo muszę się zdecydować na coś. Jak będę grzeczny, dostanę 72 godziny tygodniowo, a jak będę niegrzeczny dostanę 24 godziny tygodniowo, co mnie przewróci zawodowo i finansowo - lekarz Roman Bardoń jest załamany sytuacją.
Prezes Paweł P. okradł Wspólnotę Mieszkaniową
Przyznał się do tego w specjalnym oświadczeniu przesłanym do 20 rodzin. Zaczęło się w 2012 r. od wypłaty z konta pieniędzy, bo ktoś nie zapłacił mu za wykonane przez jego firmę meble. - Pieniędzy wypłacałem coraz więcej i kiedy skradziono mi samochód uświadomiłem sobie, że nie będę już w stanie spłacić tych pieniędzy w krótkim czasie. Aby wyrównać zaległości, zacząłem grać w różne gry hazardowe - tłumaczy Paweł P. Przyznał, że oszukał komisję rewizyjną i oszukiwał żonę. Pętla zaciskała się jednak coraz bardziej. Dziś śledztwo prowadzi policja, a Paweł P. zapewnia, że pieniądze odda.
Niezgodnie z prawem 16 miesięcy na fotelu p.o. dyrektora
Wojewoda kujawsko-pomorski jest zdania, że obowiązujące w Polsce prawo nie pozwala na powołanie p.o. dyrektora takiej instytucji jak Dom Pomocy Społecznej. Musi nastąpić wybór dyrektora i to w trybie naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze. Powołanie przez Zarząd Powiatu 16 miesięcy temu Moniki Grabowskiej w innym trybie na p.o. dyrektora DPS Siemionki, zostało uznane przez wojewodę za istotne naruszenie prawa.
Odwiedziła staruszkę w asyście policji
Takie postępowanie pracownika GOPS zdenerwowało syna starszej kobiety, który domaga się wyjaśnienia tej sprawy i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób winnych.
Radni uznali skargę na burmistrza za zasadną
Okazało się że pomimo, że burmistrz wypowiedział umowę dzierżawy Szarakowi przed czasem, to podjęta wiele lat temu uchwała Rady Miejskiej cały czas jest ważna. I teraz tylko od dobrej woli burmistrza będzie zależało, czy umowę z Szarakiem ponownie podpisze.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Dyskwalifikacje za plucie i bandyckie zachowanie
Tak sędzia spotkania opisał przebieg zajść w protokole pomeczowym po spotkaniu z Unią Leszcze: - Głównym prowodyrem całego zajścia był zawodnik nr 5 Mariusz Mochański, który twierdził, że bramka wpadła ze spalonego. Popchnął asystenta nr 2 w klatkę piersiową i uderzył go w rękę wytrącając chorągiewkę z ręki. Kiedy dobiegłem w okolicę asystenta 2, aby ukarać zawodnika nr 5, zawodnik nr 11 Paweł Szeląg dwukrotnie mnie popchnął w klatkę piersiową i wytrącił czerwoną kartkę.
MOGILNO - Starosta wietrzy spisek
Tomasz Barczak obwinia kogoś z trójki rządzących gminami: wójta Marcina Barczykowskiego, burmistrza Leszka Duszyńskiego, wójta Zbysława Woźniakowskiego o to, że ten ktoś pociąga za cyngiel i pilnuje, by uchwały na sesjach w sprawie SPZOZ nie były głosowane. - Ktoś poczuł, że może się Zarządowi i tej koalicji udać to zrobić. I trzeba ich przytrzymać - twierdzi starosta. Kontrowersyjnie starosta Barczak wypowiadał się o mieszkańcach powiatu mogileńskiego: - Wystarczy wyjść na ulice i posłuchać co mówią ludzie. Nie interesuje ich w ogóle, kto będzie rzą..., kto będzie prowadził. Nic ich nie interesuje. Ich interesuje, żeby zrobić porządek i mieć spokój, żeby mieć się gdzie leczyć.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
STRZELNO - Runął komin w kamienicy
Ponad stuletnie kamienice na strzeleńskim Rynku nie wytrzymują już ruchu ciężkich samochodów na biegnącej przez niego krajowej 15. Pękają ściany, a u Heliodora Rucińskiego runęła część komina. Sytuację przyjechała z Mogilna ocenić inspektor nadzoru budowlanego Eliza Pliszka. Po wejściu wąskimi, stromymi schodami zasłabła i została odwieziona do szpitala. Jej kolega Marek Kaczan podjął decyzję o konieczności rozebrania zbudowanego z pecy komina do poziomu pierwszego piętra.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
STRZELNO - Wierzycielom zalega 1,6 mln zł
Przemysław Zowczak mówi, że po tym, co usłyszał o wierzycielach, nigdy nie powierzyłby swego majątku pod zarząd obecnego burmistrza Ewarysta Matczaka. Burmistrz ripostował, że w listopadowych wyborach radny nie musi na niego głosować: - Wcale tego nie oczekuję po panu ani po pańskiej rodzinie. I vice versa, także z mojej strony niech pan nie oczekuje, że ja będę na pana głosował.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Samolotem, samochodem, autobusem, łodzią. Nasi trenerzy z...
26 maja 2014 minęło 15 lat od ukazania się pierwszego numeru...
Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza dziennikarzy i dziennikarki...
Na Krupówkach można oglądać wystawę przedstawiającą 25 lat...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
Od kilku dni na trasie budowy wschodniej obwodnicy Mogilna,...
„Oglądałem piłkarzy w całej Polsce i jeździłem niemal do każdej...
To co jednym samorządom się opłaca innym już niekoniecznie. Budowa...
Organizations "Alternative Media" and "Association of Local...