Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
MOGILNO - Starosta wietrzy spisek
Tomasz Barczak obwinia kogoś z trójki rządzących gminami: wójta Marcina Barczykowskiego, burmistrza Leszka Duszyńskiego, wójta Zbysława Woźniakowskiego o to, że ten ktoś pociąga za cyngiel i pilnuje, by uchwały na sesjach w sprawie SPZOZ nie były głosowane. - Ktoś poczuł, że może się Zarządowi i tej koalicji udać to zrobić. I trzeba ich przytrzymać - twierdzi starosta. Kontrowersyjnie starosta Barczak wypowiadał się o mieszkańcach powiatu mogileńskiego: - Wystarczy wyjść na ulice i posłuchać co mówią ludzie. Nie interesuje ich w ogóle, kto będzie rzą..., kto będzie prowadził. Nic ich nie interesuje. Ich interesuje, żeby zrobić porządek i mieć spokój, żeby mieć się gdzie leczyć.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
STRZELNO - Runął komin w kamienicy
Ponad stuletnie kamienice na strzeleńskim Rynku nie wytrzymują już ruchu ciężkich samochodów na biegnącej przez niego krajowej 15. Pękają ściany, a u Heliodora Rucińskiego runęła część komina. Sytuację przyjechała z Mogilna ocenić inspektor nadzoru budowlanego Eliza Pliszka. Po wejściu wąskimi, stromymi schodami zasłabła i została odwieziona do szpitala. Jej kolega Marek Kaczan podjął decyzję o konieczności rozebrania zbudowanego z pecy komina do poziomu pierwszego piętra.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
STRZELNO - Wierzycielom zalega 1,6 mln zł
Przemysław Zowczak mówi, że po tym, co usłyszał o wierzycielach, nigdy nie powierzyłby swego majątku pod zarząd obecnego burmistrza Ewarysta Matczaka. Burmistrz ripostował, że w listopadowych wyborach radny nie musi na niego głosować: - Wcale tego nie oczekuję po panu ani po pańskiej rodzinie. I vice versa, także z mojej strony niech pan nie oczekuje, że ja będę na pana głosował.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
MOGILNO - Nagrali samych siebie
Dyktafon cyfrowy w rękach pracowników Biura Rady Miejskiej jest bardzo niebezpiecznym przedmiotem. Pozostawiony bez opieki po komisji rolnictwa 28 lipca 2006 r. nagrał rozmowy Przemysława Majcherkiewicza, Pawła Molendy i Jan Barteckiego. Niewykluczone, że nagranie przyczyniło się do tego, iż Majcherkiewicz został odwołany kilka dni później z funkcji zastępcy burmistrza. O sile dyktafonu przekonali się w listopadzie 2013 r. sami pracownicy Biura Rady Miejskiej. Maria Szukała i Krzysztof Krajewski zostali nagrani po połączonych obradach komisji rolnictwa, rewizyjnej i finansów. Plotkowali o radnych i pracownikach ratusza.
MOGILNO - Starosta przyznaje się do porażki, chce wynająć SPZOZ prywatnej spółce
Tomasz Barczak niespodziewanie odchodzi od pomysłu tworzenia koncepcji szpitala samorządowego prowadzonego przez powiat mogileński. - Chcieliśmy to przeprowadzić sami, jako SPZOZ. Niestety nam się to finansowo nie udaje - przyznał się publicznie do swej porażki. Dziś Zarząd Powiatu nie ma żadnego pomysłu, co dalej ze służbą zdrowia. Nie wiadomo, gdzie będą jakie oddziały. Pod znakiem zapytania staje tym samym planowany zakres rozbudowy szpitala w Mogilnie. - Jedyne co się naprawdę udało staroście Barczakowi, to rozbudzenie nadziei w Mogilnie, wywołanie wściekłości w Strzelnie i oddolnych ruchów separatystycznych oraz skłócenie mieszkańców dwóch największych gmin powiatu - mówi radny powiatowy Przemysław Zowczak.
MOGILNO - Chcą odwołać starostę, zarząd i przewodniczącego Rady Powiatu
Burmistrz Ewaryst Matczak z PSL-u dał zielone światło radnemu powiatowemu Platformy Obywatelskiej Przemysławowi Zowczakowi na zbudowanie większościowej koalicji (10-12 radnych), która zmieni władze powiatu mogileńskiego. Radny Zowczak apeluje, by ewentualna nowa, przyszła koalicja nie przejmowała władzy tylko ze względu na szpital, ale także ze względu na katastrofalny stan powiatowych dróg i inne sprawy. - Tylko takie podejście całościowe gwarantuje sukces - mówi radny Zowczak. - Po trzyletniej pracy obecnej Rady Powiatu, myślę, że każdemu radnemu leży na sercu dobro mieszkańców powiatu, a nie przedwyborcza walka o własne interesy - komentuje starosta Tomasz Barczak.
RZADKWIN - Posądziła miejskich strażników o kradzież drewna z ogrodu
Wtórował mieszkance Rzadkwina burmistrz Ewaryst Matczak: - Pani idzie na posterunek złożyć donos na Straż Miejską, że to drewno pani ukradli. Według strażników, drewno nie zostało skradzione, a zabezpieczone przez nich w ratuszowej kotłowni na potrzeby postępowania. Tym bardziej, że fakt nielegalnej wycinki drzew potwierdził mąż mieszkanki Rzadkwina Sylwester Bajer, ale winę zrzucił na nieletniego syna. Dodatkowo część drewna zniknęła podejrzanie w nocy z 30 na 31 grudnia, gdy strażnicy zaczęli interesować się sprawą. - Burmistrzowi życzę większego zaufania do swoich pracowników, i nieblokowania im wykonywania swoich obowiązków - apeluje komendant Paweł Namieśnik.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
MOGILNO - Przychodzą kapucyni
Nowym proboszczem klasztoru został brat Krzysztof Lewandowski. Ks. Andrzej Panasiuk został mianowany proboszczem parafii w Mieścisku i parafii w Budziejewku. Zmieni tam ks. Stanisława Podlewskiego, którego już raz - 15 lat temu - zastąpił w mogileńskim klasztorze. Wczoraj, podczas niedzielnych mszy w całym dekanacie został odczytany list prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka w tej sprawie.
MOGILNO - Ksiądz zaatakował reportera przed blokiem
Rezydent parafii klasztornej w Mogilnie ks. Jan Buczkowski najpierw splunął. Potem ruszył w kierunku reportera i krzyczał: - Mogę teraz panu wypieprzyć. Mogę panu nawet dać wj...b. Wszystko przez artykuł w Pałukach o możliwym odejściu z parafii ks. dziekana Andrzeja Panasiuka.
MOGILNO - Szkoły płacą Mogilno Sport
Prezes Mogilno Sport Robert Michalski i dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Jarosław Lorek mają odpowiedzieć radnym na piśmie, ile pieniędzy oświatowych przelewane jest na konto spółki. My wyliczyliśmy, że dziennie - to kwota około 1.500 zł brutto; miesięcznie - około 30.000 zł brutto; przez cały rok szkolny - to kwota około 300.000 zł brutto.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Tradycyjnie już Niedziela Palmowa w mieście połączona została z...
Miejscowy kościół pw. Świętego Augustyna skrywa w sobie wiele...
2516,94 zł – tyle udało się zebrać w czasie niedzielnego koncertu...
Na wieczornicy zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej był...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
Kolejny długi weekend – majowy. Jak ktoś dobrze pokombinuje, to...
Edward Budny, słynny trener biegaczy narciarskich, wspomina jednego...
O bitwie benickiej pisaliśmy od zarania Rzeczy Krotoszyńskiej, bo...
W podwrzesińskich zakładach Volkswagena na początek pracę znajdzie...