Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska swym zasięgiem obejmuje powiat mogileński oraz gminy: Orchowo (powiat słupecki) i Trzemeszno (powiat gnieźnieński). Ukazuje się od 1996 r., najpierw jako tygodnik Pałuki, potem jako mutacja Pałuk, w końcu jako samodzielny tytuł. Siedzibą redakcji jest Mogilno.

Pałuki i Ziemia Mogileńska to gazeta niezależna, nie związaną z żadną opcją polityczną, biznesową i jakimkolwiek innym układem władzy. Główną jej rolą jest dostarczanie mieszkańcom informacji. Patrząc władzy na ręce, reporterzy ujawnili wiele afer, jak na przykład fakt funkcjonowania nielegalnej fundacji rozwoju szpitala.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1996
Zasięg powiat mogileński, gmina Trzemeszno oraz gmina Orchowo
Strona www http://www.palukitv.pl
Telefon 52 30 209 28
E-mail
Nakład 5220
Adres:

ul. Ogrodowa 1, 88-300 Mogilno


Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Miłość, długi i pustka
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od niego zawiadomienia o zaginięciu żony Magdaleny. Funkcjonariusze powoływali się jednak na to, że rok wcześniej żona także zniknęła, a gdy się odnalazła podpisała oświadczenie, że nie chce mieć nic wspólnego z rodziną. Teraz także zniknęła i odnalazła się w Bydgoszczy, mąż jednak nie zna jej adresu. Odczuwa jednak jej obecność przez spłacane długi, które urosły do ponad 22.000 zł.
Uważaj komu płacisz za prąd
Do skrzynek pocztowych mieszkańców powiatu mogileńskiego trafiają w ostatnim czasie wezwania do zapłaty, które do złudzenia przypominają dokumenty wystawione przez firmę Enea i Enea Operator. W rzeczywistości to próba oszustwa, bowiem na fałszywym rachunku znajduje się inny numer rachunku bankowego. Mogileńska policja prowadzi postępowania sprawdzające w około 20 takich przypadkach.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka:: Pałuki i Ziemia Mogileńska
Już się nie boją: podwyżki albo strajk
Za 2012 r. pielęgniarki powinny otrzymać miesięcznie po około 240 zł podwyżki, a pozostali pracownicy po około 80 zł podwyżki. Wynika to ze zmiany Ustawy o zakładach opieki zdrowotnej. W Mogilnie i Strzelnie pracownicy tych pieniędzy nie zobaczyli. Pieniądze z NFZ trafiły do SPZOZ. Jednak na co zostały wydane - nie wiadomo. Państwowa Inspekcja Pracy wzywa p.o. dyrektor Barbarę Buzałę do uregulowania należności. Coraz więcej niezadowolonych pracowników służby zdrowia skupia wokół siebie Związek Zawodowy Sierpień’80. Po raz pierwszy publicznie tak ostro pielęgniarki wypowiadały się o pracy lekarzy i wysokości ich kontraktów.
Remont podwórka utrudnia mu życie
Poruszającemu się na wózku inwalidzkim Lechowi Szaracie problem sprawia remont prywatnej kamienicy i podwórka, gdzie mieszka. Najpierw na podwórku uszkodzona była studzienka i powyrywany bruk. Teraz podwórko zostało odgrodzone, a on by wyjechać na ulicę, musi pokonać na wózku najpierw schody, a potem długi korytarz. Właścicielka kamienicy Ewa Pilichowska mówi: - Pan Szarata to jest człowiek, który ma ciągle o coś pretensje i tylko z nim są wieczne kłopoty. Ja robię co mogę. Podwórko będzie zrobione, ale nie z dnia na dzień.
Uszykowali taczki dla starosty
Mieszkańcy żądają od wielu lat remontu powiatowej drogi biegnącej przez Nową Wieś. Starostwo planuje wykonać w tym roku tylko 300 m nowej nawierzchni. - Niech pan nie patrzy w stół. Patrzcie w oczy ludzi i mówcie szczerą prawdę. Niech pan pokaże, czy jest pan wart być dalej starostą, czy trzeba pana na taczkach wywieźć. Bo taczki są przygotowane - mówił do starosty Tomasza Barczaka wzburzony Józef Ciszewski.
Użyto jego danych, by nękać i niszczyć
Ktoś podszywający się pod dane osobowe i podający się za Damiana Nowaka z Mogilna dokonywał w Internecie obraźliwych wpisów, składał kobietom seksualne propozycje, usiłował sprzedać mieszkanie i rzeczy należące do niego, zamawiał na jego adres dmuchane lalki. Ktoś bezpośrednio obrażał również mogilnianina wpisami na portalu. W dwóch przypadkach prokuratura oskarżyła o te działania mieszkającego w Mogilnie Dariusza S. Od 8 stycznia rozprawa przed sądem nie może jednak ruszyć z miejsca.
Wydatki z koncesji na alkohol budują zaplecze burmistrza
Kryteria i zasady, według których były wydawane pieniądze w 2014 r. z budżetu alkoholówki, są mało przejrzyste. Te pieniądze nie tylko służą potrzebującym z rodzin zagrożonych alkoholizmem, ale także trafiają do osób z otoczenia burmistrza Duszyńskiego. Do jego kolegów i znajomych oraz osób budujących jego zaplecze polityczne. Często są przerzucane z alkoholówki do MDK, do muzeum, do biblioteki. Komisja rewizyjna Rady Miejskiej zakwestionowała zawieranie przez ratusz umów-zleceń z trenerami zawodniczek Sokoła. Apeluje do burmistrza, by Sokół, tak jak Pogoń, brał udział w konkursie na dotacje z budżetu gminy.
Telefon prywatny, karta służbowa
Szef alkoholówki od połowy 2007 roku co dwa miesiące kupuje kartę, za którą płacą wszyscy mogileńscy podatnicy i doładowuje swój prywatny telefon komórkowy. Do tej pory burmistrz Leszek Duszyński wyrażał się w tej sprawie mało precyzyjnie: raz mówił o telefonie służbowym, a innym razem o karcie służbowej do telefonu komórkowego.
Umowy-zlecenia ukryte pod czarnym flamastrem
Piszemy o kolejnych wydatkach w 2014 r. z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Chodzi m.in. o opłacanie trenerów Sokoła Mogilno. Skarbnik Emilia Gałęzewska bez zgody burmistrza nie chce podać tych nazwisk, a burmistrz nawet nie wysłuchał pytań, jakie miał do niego reporter. Dotarliśmy za to do kartki z posiedzenia komisji rewizyjnej, gdzie któryś z członków komisji zapisał zaledwie kilka nazwisk. Jakie nazwiska kryje czarny flamaster, ujawniła członkom komisji pełnomocnik burmistrza do spraw alkoholowych Kinga Lukstaedt.
Zapobiec buntowi sprzątaczek
Pomiary wykonywał Włodzimierz Jopek z praktykantami. Chce tak podzielić teren wpływów, by każda z trzech sprzątaczek miała do wykonywania tyle samo pracy.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Gwiazdy polskiego sportu zarabiają w euro i bardzo to sobie chwalą...
- Samo więzienie to nie więzienie. Gorsze jest to, że człowiek nie...
Do urn poszło za mało głosujących, aby uznać referendum za ważne....
Koniec z opłatą za posiadanie psa! Co piaty wągrowczanin migał się...