Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Zbierali dla biednych, wrzucili na poddasze
Przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 r. Młodzi Demokraci przeprowadzili zbiórkę odzieży dla biednych i potrzebujących mieszkańców. Ogłosili publicznie, że worki z odzieżą przekażą do Caritasu przy parafii klasztornej. Miały tam trafić, według słów przewodniczącego Roczka, w środę 12 listopada. Mówili: - Uważamy, że warto zadbać o tych, którzy z różnych przyczyn, nie zawsze mogą sobie pozwolić na nową kurtkę, sweter czy polar. Po trzech miesiącach reporter Pałuk odkrył te same worki z odzieżą na poddaszu lokalu Platformy Obywatelskiej przy pl. Wolności 4/6.
Właścicielka lokalu ma kłopoty z PO
Grażyna Skornia-Cieślewicz wynajmująca od wielu lat Platformie Obywatelskiej lokal przy pl. Wolności 5 w Mogilnie ma duży problem. W tej chwili musi dokładać do czynszu. Narzeka na nieporządek i brud, a okoliczni mieszkańcy na hałasy dochodzące z siedziby PO. Umowę najmu ma z PO w Warszawie. Na miejscu zaś nie może dogadać się z szefem PO w Mogilnie Piotrem Kaźmierczakiem. On utrzymuje, że z lokalem nie ma nic wspólnego i odsyła nas do burmistrza Leszka Duszyńskiego.
400 pracowników SPZOZ bierze na klatę
Do 30 września, głównie w szpitalu w Strzelnie ma być zainwestowane ponad 8 mln zł. Radni mogileńscy PO - Wojciech Baran i Bartosz Nowacki - są zaniepokojeni tym, iż może to oznaczać, że rozbudowy szpitala w Mogilnie nie będzie i była to tylko kiełbasa wyborcza PSL-u.
Sąsiedzi protestują przeciwko rozbudowie Bajki
Burmistrz Ewaryst Matczak mówi, że warunki zabudowy musi Zofii Smółce wydać, choć mieszkańcy sąsiadujących działek nie zgadzają się na dalszą rozbudowę działalności imprezowo-gastronomicznej, wciśniętej między ich posesje, która już w tej chwili spędza im sen z powiek. Mieszkańcy żalą się, że burmistrz nie chce im pomóc, zaś burmistrz zachęca ich do zablokowania wydania pozwolenia na budowę przez Starostwo Powiatowe w Mogilnie. Zofia Smółka jest rozżalona na sąsiadów: - Czego się czepiają i co to kogo obchodzi? To jest typowa złośliwość.
Sylwestrowa gnojówka
Właściciel hodowli świń Andrzej Konieczka twierdzi, że sytuacja tylko chwilowo wymknęła się spod kontroli, bo jedno z szamb przymarzło i nastąpił wyciek. Zapewnia, że wszystkie zalecenia, jakie otrzymał pół roku temu odnośnie funkcjonowania szamb, wykonał. Mieszkańcy zgodnie mówią, że nie chcą likwidacji hodowli świń, tylko dostosowania jej do odpowiednich standardów. - Ja myślałem, że świński problem powróci w maju, a tu powrócił jeszcze pod koniec roku - komentuje wyciek gnojowicy Robert Zdunek.
Gotowe zejście do krypty zachodniej
Nadzór konserwatorski odebrał w klasztorze wykonane prace, m.in.: wyjście z kościoła na wirydarz, odrestaurowane sklepienia w kościele, uzupełnienie ubytków w gotyckich ścianach, rekonstrukcję średniowiecznej podłogi w romańskiej krypcie wschodniej na wzór oryginalnej terakoty z XII-XIII wieku oraz odkryte i odtworzone romańskie zejście do romańskiej krypty zachodniej.
Wybuchł piec, palacz nie żyje
Fala uderzeniowa niszczyła wszystko co napotkała na swej drodze. Budynki gorzelni w Rzadkwinie nadają się tylko do rozbiórki. Maszyny i urządzenia stojące na podwórzu zostały całkowicie zniszczone, a teren pokryty czarną mazią. 10-tonowy element pieca siłą odrzutu przeleciał 300 metrów i spadł na pole. Fragmenty ścian zniszczyły słup energetyczny. 64-letni palacz Ryszard H. poniósł śmierć na miejscu.
Strzelał do pracownika stacji paliw Nicole
Zamaskowany napastnik zażądał wydania utargu na stacji paliw w Mogilnie przy ul. Kościuszki. Gdy go nie otrzymał, strzelił z pistoletu - wiatrówki, raniąc pracownika stacji między innymi w głowę i w rękę. Uciekł w kierunku GS. Pies policyjny podjął trop, który się jednak urwał.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
Szpital choruje, władza leczy
- Przez 12 lat doprowadził pan panie starosto ochronę zdrowia w powiecie mogileńskim do katastrofy finansowej. Dzisiaj pan mówi, że nie ma pan czasu. Na co pan nie ma czasu (...) Pooglądaliśmy sobie obrazki, jeden, drugi, trzeci, dzierżawa operatorska. Teraz, kiedy został pan doradcą starosty Jaszczuka w Pałuckim Centrum Zdrowia, to mówi pan o współpracy z Pałuckim Centrum Zdrowia. I taką papką wyborczą dzisiaj jesteśmy karmieni - grzmiał radny PO Grzegorz Stochliński do starosty Barczaka. - Rozdwojenie kosztów, jakie państwo wydajecie w powiecie na dwa szpitale uważam za kompletnie nieracjonalne. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, który szpital powinien być wybrany jako jeden główny szpital powiatowy, bo dwa szpitale to jest absurd - tłumaczył radnym architekt Grzegorz Sadowski.
Bawią się w wojnę, cierpią dzieci
Burmistrz Ewaryst Matczak zabronił zabierania do szkolnego gimbusu dwójki dzieci z Ostrowa, które rodzice posłali do Gimnazjum przy Zespole Szkół, prowadzonym przez powiat mogileński, zamiast do gminnego Gimnazjum. Tymczasem uczniów LO i Technikum, uczących się w tym samym ZS, gimbus z Ostrowa zabiera. - My z powiatem jesteśmy na wojennej ścieżce, to dlaczego ja mam wspierać ich, że na mój koszt te dzieci będą dowożone do szkoły powiatu - mówi burmistrz Matczak. Rodzice gimnazjalistów są oburzeni.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz, współpraca Paweł Lachowicz
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 r. Młodzi Demokraci...
Z ekologiem Adamem Ulbrychem o nowej ustawie dotyczącej...
Nie miał dyrektor kłopotu, kupił sobie telefon – tak można...
W piątek 20 lutego miejscowi rolnicy przyłączyli się do...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Józef Kinder w czasie pracy spadł z dachu. By ukryć wypadek, bez...
- Nie jesteśmy Niemcami. Chcieliśmy tylko lepszego startu dla...
- Samo więzienie to nie więzienie. Gorsze jest to, że człowiek nie...
Uwaga!   Konkurs  SGL LOCAL PRESS 2010 w kategorii Samorząd...