Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Atakują morfiną, całują po rączkach
Na Zarządzie Powiatu 19 sierpnia dyrektorzy SPZOZ zdradzili sekrety klauzuli poufności. W dokumentacji pogotowia ratunkowego, ale także apteki przyszpitalnej jest bałagan i nie ma odnotowanego przez ostatnie dwa lata rozchodu 60 ampułek morfiny.
Wójt ma wykorzystać urlop, a nie brać ekwiwalent
Według szefa Rady Gminy Jarosława Graczyka branie ekwiwalentu i niewykorzystanie należnego urlopu wypoczynkowego to działanie na szkodę samorządu. Wójt Woźniakowski broni się, że nawet jak poszedł w sierpniu na kilka dni urlopu, to i tak codziennie musiał przychodzić do pracy.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Łańcuch ludzi przez Nysę Łużycką
Ludzki łańcuch przeciwko planowanej budowie kopalni odkrywkowych węgla brunatnego liczył 8 km i połączył Polskę z Niemcami. Został zorganizowany dokładnie 25 lat po tym, jak 2 miliony Litwinów, Łotyszy i Estończyków złapało się za ręce w żywym łańcuchu długości 600 km, przeciwko sowieckiej okupacji terytoriów nadbałtyckich republik.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Już 26 chorych na włośnicę
Liczba osób narażonych na zachorowanie wynosi 39. Z tego 26 osób z powiatu mogileńskiego zatruło się mięsem z dzików - wszyscy oni trafili do szpitala. Obecnie hospitalizowanych jest 9 osób. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
13 osób zatruło się włośnicą
Wszyscy trafili do szpitali w Bydgoszczy i Wrocławiu - wśród nich było 10 z Mogilna. Nie ma wśród nich dzieci, są to osoby dorosłe. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Możliwe są jednak kolejne zachorowania. Wszyscy jedli kiełbasę i przetwory z dwóch dzików upolowanych w okolicy Niestronna i przerobionych we własnym domu 28 czerwca przez łowczego Koła Łowieckiego nr 62 Knieja w Mogilnie Wojciecha Z. Mięso z tych dzików było zbadane przez lekarza weterynarii Stanisława Frasia - było zdrowe.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka :: Pałuki i Ziemia Mogileńska
Drzewa mogą przewrócić się na domki letniskowe
Od roku właściciele zabudowanych działek rekreacyjnych - Ireneusz Mikołajczak z Torunia i Janusz Łuczak z Bydgoszczy nie mogą doprosić się w mogileńskim ratuszu o usunięcie drzew zagrażających ich bezpieczeństwu. Leśnik gminy Olga Cierzniewska mówi, że przyczyną jest podmokły teren i brak możliwości wjazdu tam sprzętu ciężkiego. - Jesienią tego roku zostanie tam sprowadzony specjalistyczny sprzęt ciężki i wtedy drzewa zostaną usunięte - zapewnia reportera Pałuk.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Paweł Lachowicz :: Pałuki
Zbierają podpisy w obronie doktora Bardonia
Inicjatorem zbiórki podpisów jest mogileński przedsiębiorca Zbigniew Bleja. - On uratował życie mojej żony, kiedy musiała mieć zrobioną trepanację czaszki - tłumaczy reporterowi. Pierwsza transza podpisów ma zostać zaniesiona 11 lipca do starosty Tomasza Barczaka. Podpisujący chcą, by Roman Bardoń został przywrócony na stanowisko szefa Oddziału Pomocy Doraźnej (pogotowia ratunkowego).
Dyrektor zdegradował Romana Bardonia
Od 1 sierpnia Oddziałem Pomocy Doraźnej SPZOZ Mogilno kierować będzie kto inny. Kto? - Jeszcze nie wiem, ale na pewno nie moja żona - zapewnia dyrektor Michał Ogrodowicz. Roman Bardoń nie chciał dłużej przyjmować w POZ, chciał się skupić na pracy w kierowaniu OPD. Został zdegradowany. Żona dyrektora Ogrodowicza, Joanna Franzen ma dyżury tylko w pogotowiu i mężowi to nie przeszkadza. - Jestem teraz w sytuacji bardzo trudnej. Nie mogę podskakiwać, bo muszę się zdecydować na coś. Jak będę grzeczny, dostanę 72 godziny tygodniowo, a jak będę niegrzeczny dostanę 24 godziny tygodniowo, co mnie przewróci zawodowo i finansowo - lekarz Roman Bardoń jest załamany sytuacją.
Prezes Paweł P. okradł Wspólnotę Mieszkaniową
Przyznał się do tego w specjalnym oświadczeniu przesłanym do 20 rodzin. Zaczęło się w 2012 r. od wypłaty z konta pieniędzy, bo ktoś nie zapłacił mu za wykonane przez jego firmę meble. - Pieniędzy wypłacałem coraz więcej i kiedy skradziono mi samochód uświadomiłem sobie, że nie będę już w stanie spłacić tych pieniędzy w krótkim czasie. Aby wyrównać zaległości, zacząłem grać w różne gry hazardowe - tłumaczy Paweł P. Przyznał, że oszukał komisję rewizyjną i oszukiwał żonę. Pętla zaciskała się jednak coraz bardziej. Dziś śledztwo prowadzi policja, a Paweł P. zapewnia, że pieniądze odda.
Niezgodnie z prawem 16 miesięcy na fotelu p.o. dyrektora
Wojewoda kujawsko-pomorski jest zdania, że obowiązujące w Polsce prawo nie pozwala na powołanie p.o. dyrektora takiej instytucji jak Dom Pomocy Społecznej. Musi nastąpić wybór dyrektora i to w trybie naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze. Powołanie przez Zarząd Powiatu 16 miesięcy temu Moniki Grabowskiej w innym trybie na p.o. dyrektora DPS Siemionki, zostało uznane przez wojewodę za istotne naruszenie prawa.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
W tym roku "Tygodnik Podhalański" kończy 25 lat. Z tej okazji...
"Wspólnocie Łukowskiej" stuknęło 10 lat. Z tej okazji cała redakcja...
Podczas wycieczki rowerowej, 13 października, krotoszynianina...
Rodzice z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców nie dali za wygraną. Po...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Janusz Piętka za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro kupił...
Od kilku dni na trasie budowy wschodniej obwodnicy Mogilna,...
Do urn poszło za mało głosujących, aby uznać referendum za ważne....
Podczas awaryjnego lądowania boeinga 767 SP-LPC na warszawskim...