Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Strzelał do pracownika stacji paliw Nicole
Zamaskowany napastnik zażądał wydania utargu na stacji paliw w Mogilnie przy ul. Kościuszki. Gdy go nie otrzymał, strzelił z pistoletu - wiatrówki, raniąc pracownika stacji między innymi w głowę i w rękę. Uciekł w kierunku GS. Pies policyjny podjął trop, który się jednak urwał.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
Szpital choruje, władza leczy
- Przez 12 lat doprowadził pan panie starosto ochronę zdrowia w powiecie mogileńskim do katastrofy finansowej. Dzisiaj pan mówi, że nie ma pan czasu. Na co pan nie ma czasu (...) Pooglądaliśmy sobie obrazki, jeden, drugi, trzeci, dzierżawa operatorska. Teraz, kiedy został pan doradcą starosty Jaszczuka w Pałuckim Centrum Zdrowia, to mówi pan o współpracy z Pałuckim Centrum Zdrowia. I taką papką wyborczą dzisiaj jesteśmy karmieni - grzmiał radny PO Grzegorz Stochliński do starosty Barczaka. - Rozdwojenie kosztów, jakie państwo wydajecie w powiecie na dwa szpitale uważam za kompletnie nieracjonalne. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, który szpital powinien być wybrany jako jeden główny szpital powiatowy, bo dwa szpitale to jest absurd - tłumaczył radnym architekt Grzegorz Sadowski.
Bawią się w wojnę, cierpią dzieci
Burmistrz Ewaryst Matczak zabronił zabierania do szkolnego gimbusu dwójki dzieci z Ostrowa, które rodzice posłali do Gimnazjum przy Zespole Szkół, prowadzonym przez powiat mogileński, zamiast do gminnego Gimnazjum. Tymczasem uczniów LO i Technikum, uczących się w tym samym ZS, gimbus z Ostrowa zabiera. - My z powiatem jesteśmy na wojennej ścieżce, to dlaczego ja mam wspierać ich, że na mój koszt te dzieci będą dowożone do szkoły powiatu - mówi burmistrz Matczak. Rodzice gimnazjalistów są oburzeni.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz, współpraca Paweł Lachowicz
Zwęglone ciało w zgliszczach
Bezdomny Eugeniusz K. nie mógł lub nie zdążył uciec z pożaru budynku należącego do Starostwa Powiatowego. Poruszał się o dwóch kulach - obie stopiły się od ognia i temperatury. Zwęglone ciało leżało w pogorzelisku przez całą noc do poniedziałku rana. Na polecenie prokuratora rejonowego z Mogilna, w niedzielę wieczorem odstąpiono od przeprowadzenia oględzin z uwagi na konieczność dogaszenia pożaru, oddymienia, zerwania poszycia dachowego oraz wystudzenia pomieszczeń.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
Atakują morfiną, całują po rączkach
Na Zarządzie Powiatu 19 sierpnia dyrektorzy SPZOZ zdradzili sekrety klauzuli poufności. W dokumentacji pogotowia ratunkowego, ale także apteki przyszpitalnej jest bałagan i nie ma odnotowanego przez ostatnie dwa lata rozchodu 60 ampułek morfiny.
Wójt ma wykorzystać urlop, a nie brać ekwiwalent
Według szefa Rady Gminy Jarosława Graczyka branie ekwiwalentu i niewykorzystanie należnego urlopu wypoczynkowego to działanie na szkodę samorządu. Wójt Woźniakowski broni się, że nawet jak poszedł w sierpniu na kilka dni urlopu, to i tak codziennie musiał przychodzić do pracy.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Łańcuch ludzi przez Nysę Łużycką
Ludzki łańcuch przeciwko planowanej budowie kopalni odkrywkowych węgla brunatnego liczył 8 km i połączył Polskę z Niemcami. Został zorganizowany dokładnie 25 lat po tym, jak 2 miliony Litwinów, Łotyszy i Estończyków złapało się za ręce w żywym łańcuchu długości 600 km, przeciwko sowieckiej okupacji terytoriów nadbałtyckich republik.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Już 26 chorych na włośnicę
Liczba osób narażonych na zachorowanie wynosi 39. Z tego 26 osób z powiatu mogileńskiego zatruło się mięsem z dzików - wszyscy oni trafili do szpitala. Obecnie hospitalizowanych jest 9 osób. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
13 osób zatruło się włośnicą
Wszyscy trafili do szpitali w Bydgoszczy i Wrocławiu - wśród nich było 10 z Mogilna. Nie ma wśród nich dzieci, są to osoby dorosłe. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Możliwe są jednak kolejne zachorowania. Wszyscy jedli kiełbasę i przetwory z dwóch dzików upolowanych w okolicy Niestronna i przerobionych we własnym domu 28 czerwca przez łowczego Koła Łowieckiego nr 62 Knieja w Mogilnie Wojciecha Z. Mięso z tych dzików było zbadane przez lekarza weterynarii Stanisława Frasia - było zdrowe.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka :: Pałuki i Ziemia Mogileńska
Drzewa mogą przewrócić się na domki letniskowe
Od roku właściciele zabudowanych działek rekreacyjnych - Ireneusz Mikołajczak z Torunia i Janusz Łuczak z Bydgoszczy nie mogą doprosić się w mogileńskim ratuszu o usunięcie drzew zagrażających ich bezpieczeństwu. Leśnik gminy Olga Cierzniewska mówi, że przyczyną jest podmokły teren i brak możliwości wjazdu tam sprzętu ciężkiego. - Jesienią tego roku zostanie tam sprowadzony specjalistyczny sprzęt ciężki i wtedy drzewa zostaną usunięte - zapewnia reportera Pałuk.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Paweł Lachowicz :: Pałuki
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Weekly Independent Newspaper Association prowadzi na terenie...
Rada Wydawców SGL już po raz siódmy ogłasza konkurs dla...
Zamaskowany napastnik zażądał wydania utargu na stacji paliw w...
Wybory samorządowe to był lokalny festiwal radości – podkreśla Amel...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
13 listopada w budynku parafialnym Teatru „Rabcio” zaprezentowano...
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...
U naszych sąsiadów upada rząd i zarządzane są przedterminowe...
Adam Ulbrych przez dziesięć lat mieszkał i pracował w Niemczech. Po...