Pobierz widget

Pałuki i Ziemia Mogileńska

Pałuki i Ziemia Mogileńska to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki i Ziemia Mogileńska są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki i Ziemia Mogileńska nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Rok założenia 1991
Zasięg powiat mogileński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 5725
Adres:

Rynek 15,
88-300 Mogilno

tel. (052) 3151090

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Już 26 chorych na włośnicę
Liczba osób narażonych na zachorowanie wynosi 39. Z tego 26 osób z powiatu mogileńskiego zatruło się mięsem z dzików - wszyscy oni trafili do szpitala. Obecnie hospitalizowanych jest 9 osób. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka
13 osób zatruło się włośnicą
Wszyscy trafili do szpitali w Bydgoszczy i Wrocławiu - wśród nich było 10 z Mogilna. Nie ma wśród nich dzieci, są to osoby dorosłe. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Możliwe są jednak kolejne zachorowania. Wszyscy jedli kiełbasę i przetwory z dwóch dzików upolowanych w okolicy Niestronna i przerobionych we własnym domu 28 czerwca przez łowczego Koła Łowieckiego nr 62 Knieja w Mogilnie Wojciecha Z. Mięso z tych dzików było zbadane przez lekarza weterynarii Stanisława Frasia - było zdrowe.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Joanna Świetnicka :: Pałuki i Ziemia Mogileńska
Drzewa mogą przewrócić się na domki letniskowe
Od roku właściciele zabudowanych działek rekreacyjnych - Ireneusz Mikołajczak z Torunia i Janusz Łuczak z Bydgoszczy nie mogą doprosić się w mogileńskim ratuszu o usunięcie drzew zagrażających ich bezpieczeństwu. Leśnik gminy Olga Cierzniewska mówi, że przyczyną jest podmokły teren i brak możliwości wjazdu tam sprzętu ciężkiego. - Jesienią tego roku zostanie tam sprowadzony specjalistyczny sprzęt ciężki i wtedy drzewa zostaną usunięte - zapewnia reportera Pałuk.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Paweł Lachowicz :: Pałuki
Zbierają podpisy w obronie doktora Bardonia
Inicjatorem zbiórki podpisów jest mogileński przedsiębiorca Zbigniew Bleja. - On uratował życie mojej żony, kiedy musiała mieć zrobioną trepanację czaszki - tłumaczy reporterowi. Pierwsza transza podpisów ma zostać zaniesiona 11 lipca do starosty Tomasza Barczaka. Podpisujący chcą, by Roman Bardoń został przywrócony na stanowisko szefa Oddziału Pomocy Doraźnej (pogotowia ratunkowego).
Dyrektor zdegradował Romana Bardonia
Od 1 sierpnia Oddziałem Pomocy Doraźnej SPZOZ Mogilno kierować będzie kto inny. Kto? - Jeszcze nie wiem, ale na pewno nie moja żona - zapewnia dyrektor Michał Ogrodowicz. Roman Bardoń nie chciał dłużej przyjmować w POZ, chciał się skupić na pracy w kierowaniu OPD. Został zdegradowany. Żona dyrektora Ogrodowicza, Joanna Franzen ma dyżury tylko w pogotowiu i mężowi to nie przeszkadza. - Jestem teraz w sytuacji bardzo trudnej. Nie mogę podskakiwać, bo muszę się zdecydować na coś. Jak będę grzeczny, dostanę 72 godziny tygodniowo, a jak będę niegrzeczny dostanę 24 godziny tygodniowo, co mnie przewróci zawodowo i finansowo - lekarz Roman Bardoń jest załamany sytuacją.
Prezes Paweł P. okradł Wspólnotę Mieszkaniową
Przyznał się do tego w specjalnym oświadczeniu przesłanym do 20 rodzin. Zaczęło się w 2012 r. od wypłaty z konta pieniędzy, bo ktoś nie zapłacił mu za wykonane przez jego firmę meble. - Pieniędzy wypłacałem coraz więcej i kiedy skradziono mi samochód uświadomiłem sobie, że nie będę już w stanie spłacić tych pieniędzy w krótkim czasie. Aby wyrównać zaległości, zacząłem grać w różne gry hazardowe - tłumaczy Paweł P. Przyznał, że oszukał komisję rewizyjną i oszukiwał żonę. Pętla zaciskała się jednak coraz bardziej. Dziś śledztwo prowadzi policja, a Paweł P. zapewnia, że pieniądze odda.
Niezgodnie z prawem 16 miesięcy na fotelu p.o. dyrektora
Wojewoda kujawsko-pomorski jest zdania, że obowiązujące w Polsce prawo nie pozwala na powołanie p.o. dyrektora takiej instytucji jak Dom Pomocy Społecznej. Musi nastąpić wybór dyrektora i to w trybie naboru kandydatów na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze. Powołanie przez Zarząd Powiatu 16 miesięcy temu Moniki Grabowskiej w innym trybie na p.o. dyrektora DPS Siemionki, zostało uznane przez wojewodę za istotne naruszenie prawa.
Odwiedziła staruszkę w asyście policji
Takie postępowanie pracownika GOPS zdenerwowało syna starszej kobiety, który domaga się wyjaśnienia tej sprawy i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób winnych.
Radni uznali skargę na burmistrza za zasadną
Okazało się że pomimo, że burmistrz wypowiedział umowę dzierżawy Szarakowi przed czasem, to podjęta wiele lat temu uchwała Rady Miejskiej cały czas jest ważna. I teraz tylko od dobrej woli burmistrza będzie zależało, czy umowę z Szarakiem ponownie podpisze.
Pałuki i Ziemia Mogileńska, Magdalena Lachowicz
Dyskwalifikacje za plucie i bandyckie zachowanie
Tak sędzia spotkania opisał przebieg zajść w protokole pomeczowym po spotkaniu z Unią Leszcze: - Głównym prowodyrem całego zajścia był zawodnik nr 5 Mariusz Mochański, który twierdził, że bramka wpadła ze spalonego. Popchnął asystenta nr 2 w klatkę piersiową i uderzył go w rękę wytrącając chorągiewkę z ręki. Kiedy dobiegłem w okolicę asystenta 2, aby ukarać zawodnika nr 5, zawodnik nr 11 Paweł Szeląg dwukrotnie mnie popchnął w klatkę piersiową i wytrącił czerwoną kartkę.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Akcję "Jedz jabłka na złość Putinowi" zapoczątkował „Puls Biznesu”....
W poniedziałek do redakcji dotarła paczka z „Tygodnika...
W ubiegłym roku za najlepszą książkę z dziedziny literatury faktu...
W ubiegłym wieku przez Europę i świat przetoczyły się dwie potężne...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Najwyżej oceniane
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...
W podwrzesińskich zakładach Volkswagena na początek pracę znajdzie...
Redakcja „Nowej Gazety Lokalnej”, a także portalu internetowego...
Ewelina i Andrzej - dwoje młodych farmaceutów, stanęło w sobotę 28...