Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Pierwszy Ogólnopolski Zlot Morsów w Żninie
6 i 7 grudnia w Żninie odbędzie się pierwsza impreza morsowa o zasięgu ogólnopolskim. Decyzja o przystąpieniu do realizacji takiego zamierzenia zapadła przed rokiem, kiedy silna ekipa żnińskich morsów brała udział w XI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.
Pałuki, Andrzej Łuczak
Nie poparli, bo nie było go na liście
Błąd obwodowej komisji wyborczej w Skórkach wywołał skandal. Do kandydata na radnego zgłaszali się wyborcy z informacją, że mimo chęci nie oddali na niego swych głosów, bo jego nazwiska nie ma na liście, choć zapewniał, że będzie kandydował.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Prokurator przyłapany na próbie kradzieży
4 listopada prokurator Stanisław K. ze żnińskiej prokuratury został zatrzymany przez ochronę marketu Biedronka przy ul. 700-lecia, gdy chciał wynieść dwa batony i krem do pielęgnacji ciała. Prokurator obecnie przebywa na badaniach w szpitalu. Mają one wyjaśnić, czy przyczyną jego zachowania nie były problemy zdrowotne.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
ŻNIN - Spadał głową w dół
Lina napięła się raz, odbiła w górę, napięła się drugi raz i kiedy skaczący z wysokości 50 metrów chłopak był około dziesięć metrów nad ziemią - pękła. Zaczął spadać głową w dół. Zarzuty za wypadek młodego żninianina postawiono instruktorowi skoków. Nikt nie chce powiedzieć, kto organizował skoki, do kogo należała lina, kto wynajmował dźwig. Powiązania i zawierane ustnie umowy urywają się i pękają, jak ta lina.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Uniewinniona, bo kurtki z zaciągniętym kapturem nie nosi
Kierownik biura ARiMR w Żninie została oskarżona o kradzież 400 zł z bankomatu niedaleko miejsca swojej pracy. Tylko dlatego, że jest kobietą, pracuje niedaleko, a na nagraniu monitoringu widać postać kobiety (zresztą niższej od niej). Twarzy tej postaci rozpoznać nie zdołano, mimo to Lidia Cieślewicz musiała zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem. Wczoraj o 15:10 usłyszała od sędziego, że jest niewinna.
Pałuki, Karol Gapiński
Podtruci bez uprzedzenia
Mieszkańców bloku w Brzyskorzystewku nikt nie uprzedził o dezynfekcji piwnic, mającej odstraszyć gryzonie. Stężenie toksycznego i drażniącego polytanolu było tak duże, że zagrażało życiu. Henryka Wnęk, będąca w zaawansowanej ciąży, zatruła się substancją i trafiła na oddział toksykologii szpitala w Poznaniu. To, czy zatrucie nie będzie miało negatywnych skutków dla dziecka, okaże się dopiero po jego urodzeniu.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Fetor we wsi
W Godawach kolejny raz doszło do awarii przepompowni ścieków. Fekalia płynęły rowem melioracyjnym wprost do jeziora Skrzynka w Wenecji. Mieszkańcy obawiają się, że może być jeszcze gorzej, kiedy do kanalizacji sanitarnej dołączone zostaną kolejne gospodarstwa w Szelejewie.
Pałuki, Arkadiusz Majszak, współpraca Karol Gapiński
Mieszkańcy: śmierdzi, prezes: nie śmierdzi
Mieszkańcy osiedla leśnego w Szubinie spotkali się z wiceburmistrzem Mariuszem Piotrkowskim i prezesem Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Krzysztofem Badurą, by rozważyć przyczyny i znaleźć rozwiązanie problemu uciążliwego fetoru z kanalizacji. Problem ma być na bieżąco monitorowany i rozwiązywany przez KPWiK.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Życie za taśmami
Od wielu lat na posesji w Kaczkowie mieszka samotnie wychowująca siedmioro dzieci wdowa po dawnym właścicielu budynku. Jeszcze za życia męża nieruchomość została sprzedana. Teraz właściciel uznał, że z powodu złego stanu technicznego budynków i braku porządku przebywanie w obejściu może stanowić zagrożenie. Wywiesił na posesji tabliczkę ostrzegającą, że budynek grozi zawaleniem. Wdowa boi się o swoją przyszłość. Nie wie, czy może tu jeszcze mieszkać.
Pałuki, Karol Gapiński
Odpady zagrażające zdrowiu i życiu
Żnińska prokuratura zatrzymała pięć osób odpowiedzialnych za gromadzenie odpadów w magazynie przy ulicy Nowej w Janowcu. Odpady te mogą spowodować zagrożenie zdrowia i życia ludzi lub środowiska naturalnego. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy ma jeszcze tydzień na wydanie decyzji, kto i w jakim terminie ma zneutralizować szkodliwe substancje.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Weekly Independent Newspaper Association prowadzi na terenie...
Samotnie żyjący od 15 lat, na dodatek schorowany, Jan Świderek spod...
Ponad stu strażaków, 27 wozów z Kutna, Łęczycy, Łowicza, Zgierza i...
Rada Wydawców SGL już po raz siódmy ogłasza konkurs dla...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Ewelina i Andrzej - dwoje młodych farmaceutów, stanęło w sobotę 28...
„Oglądałem piłkarzy w całej Polsce i jeździłem niemal do każdej...
Wśród moich przyjaciół jestem znany z niechęci do pląsów na...
Awantury, wyzwiska, alkoholowe libacje, zaczepki, a nawet seria...