Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, zapewniający komunikację społeczną na poziomie lokalnym: publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne. Pałuki są gazetą niezależną, nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych.

Misją gazety jest kształtowanie kultury odwagi  i odpowiedzialności, przeciwstawianie się kulturze zawiści i nieufności. Pierwszy numer Pałuk ukazał się 20 lutego 1991 roku w nakładzie 1000 egzemplarzy, dziś  drukujemy 6.400. Zasięg: powiat żniński oraz gminy Szubin i Kcynia.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński oraz dwie gminy powiatu nakielskiego: Szubin i Kcynia
Strona www http://palukitv.pl
Telefon 52 30 209 28
E-mail
Nakład 6500
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin


Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Kosztowna oferta dla abonentów
Schemat działania w całej Polsce jest podobny. Zaczyna się od telefonu. Dzwoniący informuje, że jest możliwość obniżenia abonamentu za telefon. Kilka dni później przychodzi przedstawiciel firmy i podsuwa umowy do podpisania. Mija kolejnych kilka dni i przychodzi faktura na 9 zł, potem kurier przywozi aparat do mierzenia EKG, a kolejna faktura opiewa na kwotę 60 zł. Próby wyjaśnienia sprawy i zerwania umowy kończą się fakturą na kwotę 511,50 zł. Do rzecznika konsumenta zwróciło się jak dotąd dziewięć poszkodowanych osób.
Pałuki, Magdalena Kruszka
Minister oddaje pałac hrabiemu Leonowi
Decyzją ministra rolnictwa pałac w Lubostroniu ma wrócić do dawnych właścicieli, czyli do spadkobiercy hrabiego Zenona Skórzewskiego, którym jest jego syn Leon mieszkający na stałe w Australii. Decyzję tę może w ciągu najbliższych dni zaskarżyć właściciel, czyli Agencja Nieruchomości Rolnych. Urząd Marszałkowski, który jest organem prowadzącym Pałac Lubostroń uspokaja, że jako instytucja kultury będzie on funkcjonował jeszcze przynajmniej do 2041 roku, bo na taki okres została zawarta umowa dzierżawy. Zmienić może się jedynie właściciel.
Pałuki, Magdalena Kruszka :: Pałuki
Aresztowani, zwolnieni za kaucją, mają zakaz opuszczania kraju
Policjanci zatrzymali byłego wójta Gąsawy Zdzisława K., panią kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie Barbarę M. i pracownicę tejże instytucji Ewę K. w związku z podejrzeniem o przeznaczanie żywności z instytucji pomocowej dla własnych potrzeb, a nie przekazywanie jej dla potrzebujących. Wobec wszystkich podejrzanych prokuratura nakazała poręczenie majątkowe i zakaz opuszczenia kraju.
Pałuki, Arkadiusz Majszak :: Pałuki
Obciął uczniom stypendia socjalne
O kilkadziesiąt złotych miesięcznie mniej z tytułu stypendiów socjalnych mają otrzymywać uczniowie uprawnieni do ich otrzymywania. Rodzice dzieci są oburzeni, a burmistrz tłumaczy, że musiał skorygować decyzje poprzednika.
Pałuki, Karol Gapiński
Poród kosztowny dla tatusia
Mieszkaniec Trzemeszna asystował na sali porodowej przy narodzinach swego dziecka. W tym czasie nieznany sprawca z sali szpitalnej skradł jego saszetkę, a w niej dokumenty, gotówkę, karty płatnicze, kluczyki do samochodu.
Pałuki, Karol Gapiński
Dotacja na lokale socjalne, które socjalnymi nie są
Gmina Kcynia dostała wezwanie do zwrotu wsparcia finansowego wraz z naliczonymi odsetkami w łącznej wysokości 144.604,91 zł, które otrzymała w 2008 roku na budowę lokali socjalnych. Po kontroli udzielającego dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego okazało się, że wybudowane lokale nie są lokalami socjalnymi a komunalnymi.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Samochody uwięzione w garażach
Wjazd do garaży znajdujących się w sąsiedztwie osiedlowego targowiska w Piechcinie w dni targowe zastawiany jest przez handlujących, którzy ustawiają swoje stanowiska. Burmistrz jednak zapewnia, że wyjazd z garaży do drogi publicznej istnieje.
Pałuki, Karol Gapiński
Siatka na śmieci, koty na szczury
Wciąż otrzymujemy sygnały od mieszkających w sąsiedztwie zakładu Uskom Żnin w Wawrzynkach. Nadal na pola wiatr nawiewa folie z wysypiska, a jedna z mieszkanek uważa również, że szczury w jej budynku gospodarczym zagnieździły się po przejściu z kwater wysypiska. Prezes Uskom Żnin zapowiada, że śmieci posprzątane zostaną po ustaniu wiatrów, wysypisko zostanie ogrodzone siatką wysoką na pięć metrów, i zapewnia, że plagi szczurów na pewno w zakładzie nie ma.
Pałuki, Karol Gapiński
Przewodniczący okradziony na śpiocha
W nocy z wtorku na środę doszło do trzech włamań w południowo-zachodniej części Żnina, w dzielnicy domków jednorodzinnych w pobliżu drogi na Janowiec. Jednym z celów włamywaczy był dom przewodniczącego Rady Miejskiej. W czasie gdy złodzieje plądrowali posesje, domownicy spali w swoich łóżkach.
Pałuki, Karol Gapiński
Podejrzany o oszukiwanie kobiet, współpracowników i banków
Gdy wpadł w finansowe tarapaty, Tomasz K. z Barcina Wsi zaczął nawiązywać znajomości z kobietami, a po zdobyciu ich zaufania prosił je o pożyczenie pieniędzy. Kiedy zaczynały domagać się zwrotu długów, zwodził je, a następnie zrywał z nimi kontakt. Mieszkaniec Barcina Wsi oskarżony jest o zaciągnięcie pożyczek, kredytów i niespłacenie usług na łączną kwotę przekraczającą 400.000 zł.
Pałuki, Magdalena Kruszka
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Wielu gryfinian i turystów z sentymentem wspomina lata, kiedy...
Z wnikliwymi i niekiedy ostrymi pytaniami spotkali się biegli...
Wnuk pobił babcię tak dotkliwie, że trafiła do szpitala. Pobił ją,...
26 maja 2014 minęło 15 lat od ukazania się pierwszego numeru...