Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Mieszkańcy: śmierdzi, prezes: nie śmierdzi
Mieszkańcy osiedla leśnego w Szubinie spotkali się z wiceburmistrzem Mariuszem Piotrkowskim i prezesem Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Krzysztofem Badurą, by rozważyć przyczyny i znaleźć rozwiązanie problemu uciążliwego fetoru z kanalizacji. Problem ma być na bieżąco monitorowany i rozwiązywany przez KPWiK.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Życie za taśmami
Od wielu lat na posesji w Kaczkowie mieszka samotnie wychowująca siedmioro dzieci wdowa po dawnym właścicielu budynku. Jeszcze za życia męża nieruchomość została sprzedana. Teraz właściciel uznał, że z powodu złego stanu technicznego budynków i braku porządku przebywanie w obejściu może stanowić zagrożenie. Wywiesił na posesji tabliczkę ostrzegającą, że budynek grozi zawaleniem. Wdowa boi się o swoją przyszłość. Nie wie, czy może tu jeszcze mieszkać.
Pałuki, Karol Gapiński
Odpady zagrażające zdrowiu i życiu
Żnińska prokuratura zatrzymała pięć osób odpowiedzialnych za gromadzenie odpadów w magazynie przy ulicy Nowej w Janowcu. Odpady te mogą spowodować zagrożenie zdrowia i życia ludzi lub środowiska naturalnego. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy ma jeszcze tydzień na wydanie decyzji, kto i w jakim terminie ma zneutralizować szkodliwe substancje.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Płynna kostka, płynna odpowiedzialność
Kostki ułożone w ramach rewitalizacji Żnina falują niczym kostki domina. Z odpowiedzialnością za ten stan rzeczy i decyzją, kto zajmie się naprawą, jest podobnie - też jest płynna. Inwestor spycha zadanie na lidera konsorcjum wykonawczego, ten zaś na partnera w tym konsorcjum. Projektant i inspektor nadzoru wskazuje na rozszerzalność spoin między kostkami. Producent spoiny twierdzi, że konieczne było wykonanie dylatacji, by ustrzec się problemu. Na wtorkowym spotkaniu na rynku strony nie wypracowały wspólnego stanowiska.
Pałuki, Karol Gapiński
Pacjentka: bolało, szpital: nie bolało
Ewa Smorga z obciętymi palcami dotarła do szpitala w Szubinie. Skarży się, że do Bydgoszczy skierowano ją bez podania środka przeciwbólowego, i że musiała jechać własnym transportem. Nowy Szpital w Nakle i Szubinie twierdzi, że pomoc udzielona została fachowo i zgodnie z przepisami.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Nie chcą być niewolnikami
Zaostrza się spór zbiorowy pomiędzy załogą szubińskiego szpitala a zarządem spółki dotyczący podwyżki i wyrównania wynagrodzeń. Przedwczoraj przedstawiciele NSZZ Solidarność spotkali się z pracownikami, by omówić dalsze kroki i wszystko wskazuje, że pielęgniarki wyjdą protestować poza teren szpitala. Prezes spółki Karolina Welka bezradnie rozkłada ręce, ponieważ szpitala nie stać na podwyżki wynagrodzeń.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Nie dali szansy sobie ani dzieciom
Jak odpowiedzialną kwestią jest bycie rodzicem, przekonało się ostatnio małżeństwo z gminy Żnin. Matce pięciorga dzieci, która już raz straciła prawa rodzicielskie, a dzieci trafiły do domu dziecka poza granice województwa, sąd dał powtórną szansę. Kobieta jej nie wykorzystała.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Strażacy podejrzani o podpalenia
Policja prowadzi dochodzenie, strażacy zostali zawieszeni. Prezes OSP zapewnia, że jeśli członkowie jego jednostki okażą się podpalaczami, to zostaną z OSP wydaleni.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Gaz ze śmieci, z gazu prąd
Jeśli nie będzie żadnych opóźnień na etapie załatwiania spraw formalnych, to jeszcze w tym roku na pograniczu Wawrzynek i Januszkowa powstanie Okresowy Bioreaktor Beztlenowy. Inwestycja warta jest od 3 do 5 milionów złotych. Dzięki niej w firmie ma powstać 4-6 nowych miejsc pracy. Za pomocą bioreaktora, rur przesyłowych i siłownika powstanie system pozwalający zatrzymywać gaz powstający w wyniku rozkładu organicznego materii i zamieniać go w prąd.
Pałuki, Karol Gapiński
Spełnienie tego, co głosiliśmy na początku tamtej dekady
Tuż przed 25. rocznicą wyborów kontraktowych 4 czerwca 1989, symboliczną datą upadku w Polsce komunizmu, pytamy ówczesnych działaczy Komitetu Obywatelskiego, a także ludzi związanych z kulturą i oświatą, kapłanów, społeczników, przedsiębiorców, jak wspominają tamten dzień, tamten czas przemian.
Pałuki, (sw, am, kg, rk, mk)
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Mieszkańcy osiedla leśnego w Szubinie spotkali się z...
Renowacja rynku została niemal ukończona. Centralny plac miasta...
Rozdrażew zadziwia. Jego mieszkańcy coraz odważniej patrzą w...
W sobotę 20 września wszystkie jednostki ochotniczych straży...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Choć przewód sądowy został zamknięty, a prokurator i obrońca...
Od kilku dni na trasie budowy wschodniej obwodnicy Mogilna,...
29 września w kaliskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa...
„Oglądałem piłkarzy w całej Polsce i jeździłem niemal do każdej...