Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
W mieszkaniu mieści się tylko leżanka
2,16 m2 - dokładnie w takim lokalu wydzielonym z poczekalni na dworcu autobusowym w Łabiszynie mieszka od przeszło trzech lat Wacław Ziółkowski, z zamiłowania historyk, a niegdyś radny Rady Miejskiej w Łabiszynie pierwszej kadencji i wiceprzewodniczący tejże Rady.
Pałuki, Maciej Dobrowolski :: Pałuki
Ogłosili akcję charytatywną a pieniądze nie wpłynęły
Ratusz w Żninie w 2013 r. ogłosił, że część dochodów z Family Parku podczas Wielkiego Grillowania zostanie przeznaczona na potrzeby niepełnosprawnego Mateusza z Brzyskorzystwi. Podobnie miało być ze środkami z licytacji podczas koncertu wieńczącego jubileusz 750-lecia. Ostatecznie żadne środki z tych akcji do chłopca nie trafiły.
Pałuki, Karol Gapiński
Walczą o godne życie rolnika
Około dwieście ciągników wyjechało na drogę krajową numer pięć w ramach protestu rolników. Sprzeciwiali się trudnej sytuacji na rynku trzody i na pozostałych rynkach rolnych, protestowali także przeciwko kształtowi PROW na lata 2015-2020.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Piec szklarski znów zacznie grzać
Z bogatych planów wyszło niewiele. Miała być najnowocześniejsza huta szkła w Europie, a skończyło się na upadłości. Po drodze były błędy inwestycyjne, nietrafione zakupy, zaległości w wypłatach pensji i brak płynności finansowej. Upadłą hutą zaczął zarządzać syndyk. Teraz w zakładzie jest nowy podmiot, który dał ludziom nadzieję. Nadzieję na pracę, zarobki, a firmie na lepszą przyszłość.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Cztery lata więzienia za katastrofę w Murczynku
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał kierowcę ciężarowej scanii na 4 lata więzienia. W opinii sędziego Romana Narodowskiego oskarżony ponosi całkowitą odpowiedzialność za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Murczynku. Obrońca kierowcy Jacek Szajda zapowiedział apelację.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Pierwszy Ogólnopolski Zlot Morsów w Żninie
6 i 7 grudnia w Żninie odbędzie się pierwsza impreza morsowa o zasięgu ogólnopolskim. Decyzja o przystąpieniu do realizacji takiego zamierzenia zapadła przed rokiem, kiedy silna ekipa żnińskich morsów brała udział w XI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.
Pałuki, Andrzej Łuczak
Nie poparli, bo nie było go na liście
Błąd obwodowej komisji wyborczej w Skórkach wywołał skandal. Do kandydata na radnego zgłaszali się wyborcy z informacją, że mimo chęci nie oddali na niego swych głosów, bo jego nazwiska nie ma na liście, choć zapewniał, że będzie kandydował.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Prokurator przyłapany na próbie kradzieży
4 listopada prokurator Stanisław K. ze żnińskiej prokuratury został zatrzymany przez ochronę marketu Biedronka przy ul. 700-lecia, gdy chciał wynieść dwa batony i krem do pielęgnacji ciała. Prokurator obecnie przebywa na badaniach w szpitalu. Mają one wyjaśnić, czy przyczyną jego zachowania nie były problemy zdrowotne.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
ŻNIN - Spadał głową w dół
Lina napięła się raz, odbiła w górę, napięła się drugi raz i kiedy skaczący z wysokości 50 metrów chłopak był około dziesięć metrów nad ziemią - pękła. Zaczął spadać głową w dół. Zarzuty za wypadek młodego żninianina postawiono instruktorowi skoków. Nikt nie chce powiedzieć, kto organizował skoki, do kogo należała lina, kto wynajmował dźwig. Powiązania i zawierane ustnie umowy urywają się i pękają, jak ta lina.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Uniewinniona, bo kurtki z zaciągniętym kapturem nie nosi
Kierownik biura ARiMR w Żninie została oskarżona o kradzież 400 zł z bankomatu niedaleko miejsca swojej pracy. Tylko dlatego, że jest kobietą, pracuje niedaleko, a na nagraniu monitoringu widać postać kobiety (zresztą niższej od niej). Twarzy tej postaci rozpoznać nie zdołano, mimo to Lidia Cieślewicz musiała zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem. Wczoraj o 15:10 usłyszała od sędziego, że jest niewinna.
Pałuki, Karol Gapiński
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Przed wyborami samorządowymi 16 listopada 2014 r. Młodzi Demokraci...
Z ekologiem Adamem Ulbrychem o nowej ustawie dotyczącej...
Nie miał dyrektor kłopotu, kupił sobie telefon – tak można...
W piątek 20 lutego miejscowi rolnicy przyłączyli się do...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Na nietypowe zachowanie bociana można się natknąć przed budynkiem...
Żyje w spartańskich warunkach. Za potrzebą musi chodzić do...
To ma być już wojna na wyniszczenie. Po tym jak zarząd okręgowy PiS...
9-etni Mateusz Leśniewicz z Długołęki (gmina Kobylin) został...