Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Nie chcą być niewolnikami
Zaostrza się spór zbiorowy pomiędzy załogą szubińskiego szpitala a zarządem spółki dotyczący podwyżki i wyrównania wynagrodzeń. Przedwczoraj przedstawiciele NSZZ Solidarność spotkali się z pracownikami, by omówić dalsze kroki i wszystko wskazuje, że pielęgniarki wyjdą protestować poza teren szpitala. Prezes spółki Karolina Welka bezradnie rozkłada ręce, ponieważ szpitala nie stać na podwyżki wynagrodzeń.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Nie dali szansy sobie ani dzieciom
Jak odpowiedzialną kwestią jest bycie rodzicem, przekonało się ostatnio małżeństwo z gminy Żnin. Matce pięciorga dzieci, która już raz straciła prawa rodzicielskie, a dzieci trafiły do domu dziecka poza granice województwa, sąd dał powtórną szansę. Kobieta jej nie wykorzystała.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Strażacy podejrzani o podpalenia
Policja prowadzi dochodzenie, strażacy zostali zawieszeni. Prezes OSP zapewnia, że jeśli członkowie jego jednostki okażą się podpalaczami, to zostaną z OSP wydaleni.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Gaz ze śmieci, z gazu prąd
Jeśli nie będzie żadnych opóźnień na etapie załatwiania spraw formalnych, to jeszcze w tym roku na pograniczu Wawrzynek i Januszkowa powstanie Okresowy Bioreaktor Beztlenowy. Inwestycja warta jest od 3 do 5 milionów złotych. Dzięki niej w firmie ma powstać 4-6 nowych miejsc pracy. Za pomocą bioreaktora, rur przesyłowych i siłownika powstanie system pozwalający zatrzymywać gaz powstający w wyniku rozkładu organicznego materii i zamieniać go w prąd.
Pałuki, Karol Gapiński
Spełnienie tego, co głosiliśmy na początku tamtej dekady
Tuż przed 25. rocznicą wyborów kontraktowych 4 czerwca 1989, symboliczną datą upadku w Polsce komunizmu, pytamy ówczesnych działaczy Komitetu Obywatelskiego, a także ludzi związanych z kulturą i oświatą, kapłanów, społeczników, przedsiębiorców, jak wspominają tamten dzień, tamten czas przemian.
Pałuki, (sw, am, kg, rk, mk)
Zerwane więzadło - 24 zł z ubezpieczenia
Zawodnik Pałuczanki był ubezpieczony tak, jak inni zawodnicy tego klubu, w zakresie podstawowym. Klub zapłacił za sezon na wszystkich 60 piłkarzy 504 zł ubezpieczenia. Odszkodowanie dla kontuzjowanego gracza, którego czeka rekonstrukcja więzadła, wyniosło 24 zł, a koszty leczenia i rehabilitacji - jak szacują rodzice piłkarza - sięgają kilku tysięcy złotych.
Pałuki, Karol Gapiński
Kierował po pijanemu, w szkole nadal uczy
1 grudnia 2013 w Wenecji policjanci zatrzymali do kontroli fiata. Jego kierowca znajdował się w stanie upojenia alkoholowego - miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu. Był to nauczyciel wychowania fizycznego i wychowania do życia w rodzinie w szkole w Januszkowie. Sąd podjął decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania przeciwko sprawcy czynu. Sprawca cały czas pracuje w szkole.
Pałuki, Karol Gapiński
Spłonął dach, wieże i organy
Dym unosił się przy szczycie od strony jeziora jeszcze we wtorek, dwa dni po pożarze. Pożar strawił drewnianą konstrukcję dachu wraz z poszyciem, w wyniku czego dach zapadł się na strop. Uruchomione zostało już konto, na które wpłacać można datki na odbudowę świątyni.
Pałuki, Sylwia Wysocka
GĄSAWA - Dzieci i młodzież na lekcjach wf. podgląda kamera
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej w Gąsawie monitorowane są przez kamerę. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy stoi na stanowisku, iż jeśli na monitorowanie zajęć wychowania fizycznego z użyciem sprzętu rejestrującego nie wyrazili zgody nauczyciele, rodzice i uczniowie, to zajęć nie można nagrywać. A w szkole w Gąsawie nikogo o taką zgodę nie pytano.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Gąsawa przegrała ponad pół miliona
Gmina Gąsawa przegrała procesy w dwóch instancjach z wykonawcą kanalizacji w Szelejewie i będzie musiała mu zapłacić ponad pół miliona złotych. Jeśli pieniądze nie wpłyną na konto wykonawcy, to finanse gminy zostaną zajęte przez komornika.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Samolotem, samochodem, autobusem, łodzią. Nasi trenerzy z...
26 maja 2014 minęło 15 lat od ukazania się pierwszego numeru...
Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza dziennikarzy i dziennikarki...
Na Krupówkach można oglądać wystawę przedstawiającą 25 lat...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
To naprawdę są ludzie bez skrupułów. Przez kilka tygodni brutalnie...
Do urn poszło za mało głosujących, aby uznać referendum za ważne....
Instytut Monitorowania Mediów ogłosił analizę częstotliwości...
Celem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest promocja idei...