Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, zapewniający komunikację społeczną na poziomie lokalnym: publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne. Pałuki są gazetą niezależną, nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych.

Misją gazety jest kształtowanie kultury odwagi  i odpowiedzialności, przeciwstawianie się kulturze zawiści i nieufności. Pierwszy numer Pałuk ukazał się 20 lutego 1991 roku w nakładzie 1000 egzemplarzy, dziś  drukujemy 6.400. Zasięg: powiat żniński oraz gminy Szubin i Kcynia.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński oraz dwie gminy powiatu nakielskiego: Szubin i Kcynia
Strona www http://palukitv.pl
Telefon 52 30 209 28
E-mail
Nakład 6500
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin


Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do IWP: tak
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: nie

Ostatnio dodane artykuły
Dotacja na lokale socjalne, które socjalnymi nie są
Gmina Kcynia dostała wezwanie do zwrotu wsparcia finansowego wraz z naliczonymi odsetkami w łącznej wysokości 144.604,91 zł, które otrzymała w 2008 roku na budowę lokali socjalnych. Po kontroli udzielającego dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego okazało się, że wybudowane lokale nie są lokalami socjalnymi a komunalnymi.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Samochody uwięzione w garażach
Wjazd do garaży znajdujących się w sąsiedztwie osiedlowego targowiska w Piechcinie w dni targowe zastawiany jest przez handlujących, którzy ustawiają swoje stanowiska. Burmistrz jednak zapewnia, że wyjazd z garaży do drogi publicznej istnieje.
Pałuki, Karol Gapiński
Siatka na śmieci, koty na szczury
Wciąż otrzymujemy sygnały od mieszkających w sąsiedztwie zakładu Uskom Żnin w Wawrzynkach. Nadal na pola wiatr nawiewa folie z wysypiska, a jedna z mieszkanek uważa również, że szczury w jej budynku gospodarczym zagnieździły się po przejściu z kwater wysypiska. Prezes Uskom Żnin zapowiada, że śmieci posprzątane zostaną po ustaniu wiatrów, wysypisko zostanie ogrodzone siatką wysoką na pięć metrów, i zapewnia, że plagi szczurów na pewno w zakładzie nie ma.
Pałuki, Karol Gapiński
Przewodniczący okradziony na śpiocha
W nocy z wtorku na środę doszło do trzech włamań w południowo-zachodniej części Żnina, w dzielnicy domków jednorodzinnych w pobliżu drogi na Janowiec. Jednym z celów włamywaczy był dom przewodniczącego Rady Miejskiej. W czasie gdy złodzieje plądrowali posesje, domownicy spali w swoich łóżkach.
Pałuki, Karol Gapiński
Podejrzany o oszukiwanie kobiet, współpracowników i banków
Gdy wpadł w finansowe tarapaty, Tomasz K. z Barcina Wsi zaczął nawiązywać znajomości z kobietami, a po zdobyciu ich zaufania prosił je o pożyczenie pieniędzy. Kiedy zaczynały domagać się zwrotu długów, zwodził je, a następnie zrywał z nimi kontakt. Mieszkaniec Barcina Wsi oskarżony jest o zaciągnięcie pożyczek, kredytów i niespłacenie usług na łączną kwotę przekraczającą 400.000 zł.
Pałuki, Magdalena Kruszka
W mieszkaniu mieści się tylko leżanka
2,16 m2 - dokładnie w takim lokalu wydzielonym z poczekalni na dworcu autobusowym w Łabiszynie mieszka od przeszło trzech lat Wacław Ziółkowski, z zamiłowania historyk, a niegdyś radny Rady Miejskiej w Łabiszynie pierwszej kadencji i wiceprzewodniczący tejże Rady.
Pałuki, Magdalena Kruszka
Ogłosili akcję charytatywną a pieniądze nie wpłynęły
Ratusz w Żninie w 2013 r. ogłosił, że część dochodów z Family Parku podczas Wielkiego Grillowania zostanie przeznaczona na potrzeby niepełnosprawnego Mateusza z Brzyskorzystwi. Podobnie miało być ze środkami z licytacji podczas koncertu wieńczącego jubileusz 750-lecia. Ostatecznie żadne środki z tych akcji do chłopca nie trafiły.
Pałuki, Karol Gapiński
Walczą o godne życie rolnika
Około dwieście ciągników wyjechało na drogę krajową numer pięć w ramach protestu rolników. Sprzeciwiali się trudnej sytuacji na rynku trzody i na pozostałych rynkach rolnych, protestowali także przeciwko kształtowi PROW na lata 2015-2020.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Piec szklarski znów zacznie grzać
Z bogatych planów wyszło niewiele. Miała być najnowocześniejsza huta szkła w Europie, a skończyło się na upadłości. Po drodze były błędy inwestycyjne, nietrafione zakupy, zaległości w wypłatach pensji i brak płynności finansowej. Upadłą hutą zaczął zarządzać syndyk. Teraz w zakładzie jest nowy podmiot, który dał ludziom nadzieję. Nadzieję na pracę, zarobki, a firmie na lepszą przyszłość.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Cztery lata więzienia za katastrofę w Murczynku
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał kierowcę ciężarowej scanii na 4 lata więzienia. W opinii sędziego Romana Narodowskiego oskarżony ponosi całkowitą odpowiedzialność za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Murczynku. Obrońca kierowcy Jacek Szajda zapowiedział apelację.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Mieszkańcy żądają od wielu lat remontu powiatowej drogi biegnącej...
Wyremontowana stacja kolejowa budzi podziw. - Tylko co z tego,...
We wtorek 19 maja w godzinach rannych doszło do podpalenia w...
Ta sprawa wstrząsnęła całym regionem! Niespełna 19-letnia Paulina,...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Wnuk pobił babcię tak dotkliwie, że trafiła do szpitala. Pobił ją,...
Taki strażak to wzór dla wszystkich! Aspirant Jarosław Sobczyk z...
Organizations "Alternative Media" and "Association of Local...
Mało kto wie, że na cmentarzu w Szymiszowie spoczywa, wśród...