Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Uniewinniona, bo kurtki z zaciągniętym kapturem nie nosi
Kierownik biura ARiMR w Żninie została oskarżona o kradzież 400 zł z bankomatu niedaleko miejsca swojej pracy. Tylko dlatego, że jest kobietą, pracuje niedaleko, a na nagraniu monitoringu widać postać kobiety (zresztą niższej od niej). Twarzy tej postaci rozpoznać nie zdołano, mimo to Lidia Cieślewicz musiała zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem. Wczoraj o 15:10 usłyszała od sędziego, że jest niewinna.
Pałuki, Karol Gapiński
Podtruci bez uprzedzenia
Mieszkańców bloku w Brzyskorzystewku nikt nie uprzedził o dezynfekcji piwnic, mającej odstraszyć gryzonie. Stężenie toksycznego i drażniącego polytanolu było tak duże, że zagrażało życiu. Henryka Wnęk, będąca w zaawansowanej ciąży, zatruła się substancją i trafiła na oddział toksykologii szpitala w Poznaniu. To, czy zatrucie nie będzie miało negatywnych skutków dla dziecka, okaże się dopiero po jego urodzeniu.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Fetor we wsi
W Godawach kolejny raz doszło do awarii przepompowni ścieków. Fekalia płynęły rowem melioracyjnym wprost do jeziora Skrzynka w Wenecji. Mieszkańcy obawiają się, że może być jeszcze gorzej, kiedy do kanalizacji sanitarnej dołączone zostaną kolejne gospodarstwa w Szelejewie.
Pałuki, Arkadiusz Majszak, współpraca Karol Gapiński
Mieszkańcy: śmierdzi, prezes: nie śmierdzi
Mieszkańcy osiedla leśnego w Szubinie spotkali się z wiceburmistrzem Mariuszem Piotrkowskim i prezesem Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Krzysztofem Badurą, by rozważyć przyczyny i znaleźć rozwiązanie problemu uciążliwego fetoru z kanalizacji. Problem ma być na bieżąco monitorowany i rozwiązywany przez KPWiK.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Życie za taśmami
Od wielu lat na posesji w Kaczkowie mieszka samotnie wychowująca siedmioro dzieci wdowa po dawnym właścicielu budynku. Jeszcze za życia męża nieruchomość została sprzedana. Teraz właściciel uznał, że z powodu złego stanu technicznego budynków i braku porządku przebywanie w obejściu może stanowić zagrożenie. Wywiesił na posesji tabliczkę ostrzegającą, że budynek grozi zawaleniem. Wdowa boi się o swoją przyszłość. Nie wie, czy może tu jeszcze mieszkać.
Pałuki, Karol Gapiński
Odpady zagrażające zdrowiu i życiu
Żnińska prokuratura zatrzymała pięć osób odpowiedzialnych za gromadzenie odpadów w magazynie przy ulicy Nowej w Janowcu. Odpady te mogą spowodować zagrożenie zdrowia i życia ludzi lub środowiska naturalnego. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy ma jeszcze tydzień na wydanie decyzji, kto i w jakim terminie ma zneutralizować szkodliwe substancje.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Płynna kostka, płynna odpowiedzialność
Kostki ułożone w ramach rewitalizacji Żnina falują niczym kostki domina. Z odpowiedzialnością za ten stan rzeczy i decyzją, kto zajmie się naprawą, jest podobnie - też jest płynna. Inwestor spycha zadanie na lidera konsorcjum wykonawczego, ten zaś na partnera w tym konsorcjum. Projektant i inspektor nadzoru wskazuje na rozszerzalność spoin między kostkami. Producent spoiny twierdzi, że konieczne było wykonanie dylatacji, by ustrzec się problemu. Na wtorkowym spotkaniu na rynku strony nie wypracowały wspólnego stanowiska.
Pałuki, Karol Gapiński
Pacjentka: bolało, szpital: nie bolało
Ewa Smorga z obciętymi palcami dotarła do szpitala w Szubinie. Skarży się, że do Bydgoszczy skierowano ją bez podania środka przeciwbólowego, i że musiała jechać własnym transportem. Nowy Szpital w Nakle i Szubinie twierdzi, że pomoc udzielona została fachowo i zgodnie z przepisami.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Nie chcą być niewolnikami
Zaostrza się spór zbiorowy pomiędzy załogą szubińskiego szpitala a zarządem spółki dotyczący podwyżki i wyrównania wynagrodzeń. Przedwczoraj przedstawiciele NSZZ Solidarność spotkali się z pracownikami, by omówić dalsze kroki i wszystko wskazuje, że pielęgniarki wyjdą protestować poza teren szpitala. Prezes spółki Karolina Welka bezradnie rozkłada ręce, ponieważ szpitala nie stać na podwyżki wynagrodzeń.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Nie dali szansy sobie ani dzieciom
Jak odpowiedzialną kwestią jest bycie rodzicem, przekonało się ostatnio małżeństwo z gminy Żnin. Matce pięciorga dzieci, która już raz straciła prawa rodzicielskie, a dzieci trafiły do domu dziecka poza granice województwa, sąd dał powtórną szansę. Kobieta jej nie wykorzystała.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
W tym roku "Tygodnik Podhalański" kończy 25 lat. Z tej okazji...
"Wspólnocie Łukowskiej" stuknęło 10 lat. Z tej okazji cała redakcja...
Podczas wycieczki rowerowej, 13 października, krotoszynianina...
Rodzice z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców nie dali za wygraną. Po...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Mimo tego, że 2 października 2010 roku zamknięto w Polsce wszystkie...
13 listopada w budynku parafialnym Teatru „Rabcio” zaprezentowano...
Adam Ulbrych przez dziesięć lat mieszkał i pracował w Niemczech. Po...
W sobotę w Wągrowcu gościli Roman Czejarek oraz Sława Bieńczycka...