Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Piec szklarski znów zacznie grzać
Z bogatych planów wyszło niewiele. Miała być najnowocześniejsza huta szkła w Europie, a skończyło się na upadłości. Po drodze były błędy inwestycyjne, nietrafione zakupy, zaległości w wypłatach pensji i brak płynności finansowej. Upadłą hutą zaczął zarządzać syndyk. Teraz w zakładzie jest nowy podmiot, który dał ludziom nadzieję. Nadzieję na pracę, zarobki, a firmie na lepszą przyszłość.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Cztery lata więzienia za katastrofę w Murczynku
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał kierowcę ciężarowej scanii na 4 lata więzienia. W opinii sędziego Romana Narodowskiego oskarżony ponosi całkowitą odpowiedzialność za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Murczynku. Obrońca kierowcy Jacek Szajda zapowiedział apelację.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Pierwszy Ogólnopolski Zlot Morsów w Żninie
6 i 7 grudnia w Żninie odbędzie się pierwsza impreza morsowa o zasięgu ogólnopolskim. Decyzja o przystąpieniu do realizacji takiego zamierzenia zapadła przed rokiem, kiedy silna ekipa żnińskich morsów brała udział w XI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie.
Pałuki, Andrzej Łuczak
Nie poparli, bo nie było go na liście
Błąd obwodowej komisji wyborczej w Skórkach wywołał skandal. Do kandydata na radnego zgłaszali się wyborcy z informacją, że mimo chęci nie oddali na niego swych głosów, bo jego nazwiska nie ma na liście, choć zapewniał, że będzie kandydował.
Pałuki, Sylwia Wysocka
Prokurator przyłapany na próbie kradzieży
4 listopada prokurator Stanisław K. ze żnińskiej prokuratury został zatrzymany przez ochronę marketu Biedronka przy ul. 700-lecia, gdy chciał wynieść dwa batony i krem do pielęgnacji ciała. Prokurator obecnie przebywa na badaniach w szpitalu. Mają one wyjaśnić, czy przyczyną jego zachowania nie były problemy zdrowotne.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
ŻNIN - Spadał głową w dół
Lina napięła się raz, odbiła w górę, napięła się drugi raz i kiedy skaczący z wysokości 50 metrów chłopak był około dziesięć metrów nad ziemią - pękła. Zaczął spadać głową w dół. Zarzuty za wypadek młodego żninianina postawiono instruktorowi skoków. Nikt nie chce powiedzieć, kto organizował skoki, do kogo należała lina, kto wynajmował dźwig. Powiązania i zawierane ustnie umowy urywają się i pękają, jak ta lina.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Uniewinniona, bo kurtki z zaciągniętym kapturem nie nosi
Kierownik biura ARiMR w Żninie została oskarżona o kradzież 400 zł z bankomatu niedaleko miejsca swojej pracy. Tylko dlatego, że jest kobietą, pracuje niedaleko, a na nagraniu monitoringu widać postać kobiety (zresztą niższej od niej). Twarzy tej postaci rozpoznać nie zdołano, mimo to Lidia Cieślewicz musiała zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem. Wczoraj o 15:10 usłyszała od sędziego, że jest niewinna.
Pałuki, Karol Gapiński
Podtruci bez uprzedzenia
Mieszkańców bloku w Brzyskorzystewku nikt nie uprzedził o dezynfekcji piwnic, mającej odstraszyć gryzonie. Stężenie toksycznego i drażniącego polytanolu było tak duże, że zagrażało życiu. Henryka Wnęk, będąca w zaawansowanej ciąży, zatruła się substancją i trafiła na oddział toksykologii szpitala w Poznaniu. To, czy zatrucie nie będzie miało negatywnych skutków dla dziecka, okaże się dopiero po jego urodzeniu.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Fetor we wsi
W Godawach kolejny raz doszło do awarii przepompowni ścieków. Fekalia płynęły rowem melioracyjnym wprost do jeziora Skrzynka w Wenecji. Mieszkańcy obawiają się, że może być jeszcze gorzej, kiedy do kanalizacji sanitarnej dołączone zostaną kolejne gospodarstwa w Szelejewie.
Pałuki, Arkadiusz Majszak, współpraca Karol Gapiński
Mieszkańcy: śmierdzi, prezes: nie śmierdzi
Mieszkańcy osiedla leśnego w Szubinie spotkali się z wiceburmistrzem Mariuszem Piotrkowskim i prezesem Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Krzysztofem Badurą, by rozważyć przyczyny i znaleźć rozwiązanie problemu uciążliwego fetoru z kanalizacji. Problem ma być na bieżąco monitorowany i rozwiązywany przez KPWiK.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Wspólnota Łukowska zatrudni osobę na stanowisko redaktora...
Przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy do 31. stycznia.
Do 30 września, głównie w szpitalu w Strzelnie ma być zainwestowane...
Zgodnie z badaniami zrealizowanymi przez MillwardBrown SMG/KRC...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Gwiazdy polskiego sportu zarabiają w euro i bardzo to sobie chwalą...
Mimo tego, że 2 października 2010 roku zamknięto w Polsce wszystkie...
To co jednym samorządom się opłaca innym już niekoniecznie. Budowa...
Wągrowiecka policja ramię w ramię z trzcianecką prokuraturą strzela...