Pobierz widget

Pałuki

Pałuki to tygodnik lokalny, którego misją jest zapewnienie komunikacji społecznej na poziomie lokalnym, publikowanie informacji oraz opinii na tematy publiczne, informowanie o życiu, sukcesach i problemach lokalnej społeczności a także o negatywnych przejawach życia publicznego: korupcji, nepotyzmie, wykorzystywaniu stanowisk publicznych dla celów prywatnych, oszustwach i krzywdzeniu słabszych. Pałuki są gazetą niezależną zarówno od władzy jak i od nastrojów społecznych. Pałuki nie są podmiotem życia politycznego, lecz jedynie opisują je, zachowując równy dystans do wszystkich sił politycznych, społecznych, socjalnych i innych.

Wydawnictwo Wydawnictwo Wulkan
Wydawca Dominik Księski
Rok założenia 1991
Zasięg powiat żniński
Strona www http://www.palukitv.pl
E-mail
Nakład 6773
Adres:

Sądowa 4,
88-400 Żnin

tel. 52 3020928

Przynależność do ZKDP: tak
Przynależność do TL: tak

Ostatnio dodane artykuły
Kierował po pijanemu, w szkole nadal uczy
1 grudnia 2013 w Wenecji policjanci zatrzymali do kontroli fiata. Jego kierowca znajdował się w stanie upojenia alkoholowego - miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu. Był to nauczyciel wychowania fizycznego i wychowania do życia w rodzinie w szkole w Januszkowie. Sąd podjął decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania przeciwko sprawcy czynu. Sprawca cały czas pracuje w szkole.
Pałuki, Karol Gapiński
Spłonął dach, wieże i organy
Dym unosił się przy szczycie od strony jeziora jeszcze we wtorek, dwa dni po pożarze. Pożar strawił drewnianą konstrukcję dachu wraz z poszyciem, w wyniku czego dach zapadł się na strop. Uruchomione zostało już konto, na które wpłacać można datki na odbudowę świątyni.
Pałuki, Sylwia Wysocka
GĄSAWA - Dzieci i młodzież na lekcjach wf. podgląda kamera
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej w Gąsawie monitorowane są przez kamerę. Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy stoi na stanowisku, iż jeśli na monitorowanie zajęć wychowania fizycznego z użyciem sprzętu rejestrującego nie wyrazili zgody nauczyciele, rodzice i uczniowie, to zajęć nie można nagrywać. A w szkole w Gąsawie nikogo o taką zgodę nie pytano.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
Gąsawa przegrała ponad pół miliona
Gmina Gąsawa przegrała procesy w dwóch instancjach z wykonawcą kanalizacji w Szelejewie i będzie musiała mu zapłacić ponad pół miliona złotych. Jeśli pieniądze nie wpłyną na konto wykonawcy, to finanse gminy zostaną zajęte przez komornika.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
ROGOWO - Oskalpowany i pogryziony przez rozwścieczone psy
Dwa pitbulle rzuciły się na Sławomira Małkowiaka, mieszkańca Rogowa i zmasakrowały mu twarz i głowę. Mężczyzna utracił blisko 85% skóry głowy. Jest już po pierwszym zabiegu ratującym życie, czeka go wieloetapowe leczenie. Właściciel psów Maciej G. został aresztowany na 3 miesiące.
Pałuki, Arkadiusz Majszak, Sylwia Wysocka
Gratulujemy dziennikarzom Pałuk!
Rozdano nagrody i wyróżnienia w tegorocznym konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Duży sukces odnieśli dziennikarze Tygodnika Lokalnego Pałuki.
Pałuki, opr. Daniel Bochnak
ŻNIN - Nowe prawo na działkach
Za dziesięć dni wchodzi w życie nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych. Dla większości działkowców oznaczać będzie jednak ewolucję, a nie rewolucję. Przede wszystkim każdy działkowiec będzie musiał w tym roku podjąć decyzję, czy jego ROD zostanie w stowarzyszeniu ogólnopolskim czy nie oraz czy sam chce być członkiem takiego stowarzyszenia. Jeśli chodzi o tytuł prawny do działki, to w tym wypadku działkowcy mogą spać spokojnie.
Pałuki, Remigiusz Konieczka
Żnin w komunikacyjnym kotle
Jeśli potwierdzą się słowa Piotra Popy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju o możliwości ograniczenia budowy drogi ekspresowej S-5 do odcinka Nowe Marzy - Bydgoszcz, z pominięciem części Bydgoszcz - Cotoń, to zdaniem starosty Zbigniewa Jaszczuka kierowcy rozniosą Żnin. Zarząd Powiatu zajął już w tej sprawie stanowisko, a na najbliższą sesję Rady Powiatu przygotowywany jest projekt uchwały.
Pałuki, Arkadiusz Majszak
ŻNIN - 600 osób nocowało w jedynce
W piątek wieczorem było już jasne, że zakorkowanej od Szubina do Rogowa szosy nie da się odblokować. Tych, którzy nie mieli perspektyw na szybkie dotarcie do celu, wycieczki, a także autokary z pasażerami samolotu, który miast w Gdańsku, lądował w Poznaniu zakwaterowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie. Sztab kryzysowy rozkładał materace, ściągał koce z PTTK, od Sióstr Służebniczek. Przyszły kucharki, panie z MOPS, serwowano gorącą herbatę, z Martiny przywieziono termosy z pomidorową.
Pałuki, Karol Gapiński
Pieniądze z wiatru jak placki ze śniegu
W Polsce brak jest konkretnych przepisów regulujących budowę potężnych elektrowni wiatrowych i w związku z tym panuje wolna amerykanka.
Pałuki, Marian Kawka
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
W Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie została zorganizowana impreza,...
Co robić, gdy politycy się kłócą, nie myśląc o przyszłości Tunezji?...
Z Jadwigą Sztabińską, redaktor naczelną „Dziennika Gazety Prawnej”...
1 grudnia 2013 w Wenecji policjanci zatrzymali do kontroli fiata....
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
Żyje w spartańskich warunkach. Za potrzebą musi chodzić do...
Koniec z opłatą za posiadanie psa! Co piaty wągrowczanin migał się...
Kolejny długi weekend – majowy. Jak ktoś dobrze pokombinuje, to...
- Samo więzienie to nie więzienie. Gorsze jest to, że człowiek nie...