Pobierz widget

Nowiny Wodzisławskie

Wydawnictwo Nowiny od 1992 roku jest wydawcą trzech lokalnych tytułów prasowych: Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich i Tygodnika Rybnickiego. Ponadto jest właścicielem regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl. Co tydzień w każdy wtorek publikowane jest ponad 100 stron informacji lokalnych które docierają do ponad pół miliona mieszkańców regionu.

Nowiny Wodzisławskie drukowane są od 1999 roku w każdy wtorek w nakładzie ok   5.500 egz.
Tygodnik swym zasięgiem obejmuje powiat wodzisławski (Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Pszów, Radlin, Mszana, Godów, Gorzyce, Marklowice, Lubomia). Obszar dystrybucji zamieszkuje ok. 160 tys. osób - mieszkańców powiatu. Cotygodniowy, rzetelny serwis informacyjny z regionu ukazuje się w objętości 32-40 stron.
Nowiny Wodzisławskie są liderem na rynku reklamy prasowej.

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.
Rok założenia 1999
Zasięg powiat wodzisławski
Strona www http://www.nowiny.pl
Telefon tel. 32 455 68 66
E-mail
Nakład 5500
Adres:

ul. Zborowa 4,
47-400 Racibórz

tel. 32 455 68 66
fax 32 414 02 60

Przynależność do SGL: nie

Ostatnio dodane artykuły
Wodzisław pierwszym miastem w Polsce z darmowym internetem?
Pomiary wykonane po wybudowaniu w Wodzisławiu szerokopasmowego internetu wykazały, że sieć obejmuje swoim zasięgiem 85 procent powierzchni miasta. Odliczając lasy, grunty orne czy nieużytki okazało się, że internet może objąć cały zamieszkały teren.
 WODZISŁAW - Upamiętnili ofiary „marszu śmierci”
W dniach 5-6 stycznia 15-osobowa grupa mieszkańców regionu podjęła próbę przejścia trasy „marszu śmierci” z 1945 roku. Szlak prowadził od muzeum w Oświęcimiu przez Brzeszcze, Pszczynę, Studzionkę, Pawłowice Jastrzębie i Mszanę aż do Wodzisławia Śląskiego.
GODÓW - Kopernik, dzik i tłumik na sztandarze
Przez ponad 30 lat wyhaftowała około 500 sztandarów. Prace Augustyny Stabli można znaleźć w całej Polsce, od Gdańska po Zieloną Górę.
WODZISŁAW - Nie oddał głosu na siebie
Dość niezwykły wynik w wyborach samorządowych do rady miejskiej Wodzisławia uzyskał jeden z mieszkańców osiedla 1 Maja na Wilchwach. Startujący z KWW Wodzisławianie – Ku Przyszłości 29-letni Tomasz Zborowski uzyskał… 0 głosów. Zafrapowani wynikiem kandydata sprawdziliśmy czy nie jest on efektem pomyłki komisji.
WODZISŁAW - Ustawa stawia na rodzinę
Sejm pracuje nad ustawą zachęcającą do tworzenia rodzin zastępczych. Zmiany z jednej strony cieszą, z drugiej rodzą pewne wątpliwości.
RADLIN - Kto z rodziny pani burmistrz pracuje w urzędzie miasta?
Wraca temat skandalu wywołanego przez radnego z Radlina Henryka Rducha na sesji 2 września. Przypominamy, że chodzi o szereg pytań dotyczących m.in. radnych i burmistrza. Henryk Rduch pytał Barbarę Magierę, m.in. o to ile osób zatrudniono w urzędzie miasta i jednostkach podległych. Według jakich kryteriów zatrudniła ona pozostałych pracowników i dlaczego bez konkursu? Czy w urzędzie miasta zatrudnione są osoby, które są krewnymi pani burmistrz w bliższym lub dalszym stopniu lub powinowatymi i jakie pełnią funkcje? Czy na te stanowiska odbywały się konkursy? Czy w urzędzie miasta zatrudnione są dzieci, krewni i powinowaci radnych? Kto to jest, czy którykolwiek zatrudniony został z konkursu, a jeśli nie, to według jakiego klucza? Pytania padły także pod adresem Jacka Sobika, przewodniczącego rady miasta. W tym przypadku chodziło o synową.
GOŁKOWICE - NIE DAMY SIĘ WYRZUCIĆ Z WŁASNEGO MIESZKANIA
W domu Ireny i Bogusława Paszków z Gołkowic z samego rana pojawił się komornik w asyście dwóch policjantów. Przyszedł, by eksmitować małżeństwo z dziećmi, choć dysponuje ono aktem własności mieszkania, w którym przebywa. Komornika „zaprosiła” matka kobiety i ciotka. Awantury towarzyszą rodzinie od lat. Kłamstwa, oszczerstwa i walka o pieniądze nie schodzą z planu dnia.
WODZISŁAW - PIONIERSKI PRZEWODNIK DLA RODZIN
Marklowice i Wodzisław znalazły się w przewodniku turystycznym „Śląskie z dzieckiem”. W publikacji wydanej przez Śląską Organizację Turystyczną „Śląskie z dzieckiem” rozpisano 32 wycieczki.
WODZISŁAW - BILET PRZEZ KOMÓRKĘ
W czerwcu Międzygminny Związek Komunikacyjny obsługujący m.in. powiat wodzisławski wprowadzi nową usługę – sprzedaż biletów przez telefon komórkowy. – Może to i dobry pomysł, ale ja tam wolę tradycyjny bilet papierowy – mówi osiemnastoletni Kamil Szymiczek z Wodzisławia.
RYDUŁTOWY - MOŻEMY POMÓC, A NIE STAĆ I PATRZEĆ
Licealiści z Rydułtów pracują na rzecz Hospicjum Cordis w Mysłowicach. Wszystko zaczęło się od byłej uczennicy, która zachorowała na nowotwór i zmarła. To wydarzenie odmieniło życie nauczycielki chemii, która została wolontariuszką i zachęciła do wolontariatu swoich uczniów.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sławomir G. żali się reporterowi, że policja nie chciała przyjąć od...
Już w najbliższy weekend (24-26 lipca) w Zespole Szkół Zawodowych...
Józef Drong już od ponad czterdziestu lat odpowiada za nagłośnienie...
Siedziba Max-Polu od kilku lat znajduje się w prestiżowym miejscu...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Koniec z opłatą za posiadanie psa! Co piaty wągrowczanin migał się...
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...
- Nie jesteśmy Niemcami. Chcieliśmy tylko lepszego startu dla...
To naprawdę są ludzie bez skrupułów. Przez kilka tygodni brutalnie...