Pobierz widget

Nowiny Wodzisławskie

Wydawnictwo Nowiny od 1992 roku jest wydawcą trzech lokalnych tytułów prasowych: Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich i Tygodnika Rybnickiego. Ponadto jest właścicielem regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl. Co tydzień w każdy wtorek publikowane jest ponad 100 stron informacji lokalnych które docierają do ponad pół miliona mieszkańców regionu.

Nowiny Wodzisławskie drukowane są od 1999 roku w każdy wtorek w nakładzie ok   5.500 egz.
Tygodnik swym zasięgiem obejmuje powiat wodzisławski (Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Pszów, Radlin, Mszana, Godów, Gorzyce, Marklowice, Lubomia). Obszar dystrybucji zamieszkuje ok. 160 tys. osób - mieszkańców powiatu. Cotygodniowy, rzetelny serwis informacyjny z regionu ukazuje się w objętości 32-40 stron.
Nowiny Wodzisławskie są liderem na rynku reklamy prasowej.

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.
Rok założenia 1999
Zasięg powiat wodzisławski
Strona www http://www.nowiny.pl
Telefon tel. 32 455 68 66
E-mail
Nakład 5500
Adres:

ul. Zborowa 4,
47-400 Racibórz

tel. 32 455 68 66
fax 32 414 02 60

Przynależność do SGL: nie

Ostatnio dodane artykuły
Wodzisław pierwszym miastem w Polsce z darmowym internetem?
Pomiary wykonane po wybudowaniu w Wodzisławiu szerokopasmowego internetu wykazały, że sieć obejmuje swoim zasięgiem 85 procent powierzchni miasta. Odliczając lasy, grunty orne czy nieużytki okazało się, że internet może objąć cały zamieszkały teren.
 WODZISŁAW - Upamiętnili ofiary „marszu śmierci”
W dniach 5-6 stycznia 15-osobowa grupa mieszkańców regionu podjęła próbę przejścia trasy „marszu śmierci” z 1945 roku. Szlak prowadził od muzeum w Oświęcimiu przez Brzeszcze, Pszczynę, Studzionkę, Pawłowice Jastrzębie i Mszanę aż do Wodzisławia Śląskiego.
GODÓW - Kopernik, dzik i tłumik na sztandarze
Przez ponad 30 lat wyhaftowała około 500 sztandarów. Prace Augustyny Stabli można znaleźć w całej Polsce, od Gdańska po Zieloną Górę.
WODZISŁAW - Nie oddał głosu na siebie
Dość niezwykły wynik w wyborach samorządowych do rady miejskiej Wodzisławia uzyskał jeden z mieszkańców osiedla 1 Maja na Wilchwach. Startujący z KWW Wodzisławianie – Ku Przyszłości 29-letni Tomasz Zborowski uzyskał… 0 głosów. Zafrapowani wynikiem kandydata sprawdziliśmy czy nie jest on efektem pomyłki komisji.
WODZISŁAW - Ustawa stawia na rodzinę
Sejm pracuje nad ustawą zachęcającą do tworzenia rodzin zastępczych. Zmiany z jednej strony cieszą, z drugiej rodzą pewne wątpliwości.
RADLIN - Kto z rodziny pani burmistrz pracuje w urzędzie miasta?
Wraca temat skandalu wywołanego przez radnego z Radlina Henryka Rducha na sesji 2 września. Przypominamy, że chodzi o szereg pytań dotyczących m.in. radnych i burmistrza. Henryk Rduch pytał Barbarę Magierę, m.in. o to ile osób zatrudniono w urzędzie miasta i jednostkach podległych. Według jakich kryteriów zatrudniła ona pozostałych pracowników i dlaczego bez konkursu? Czy w urzędzie miasta zatrudnione są osoby, które są krewnymi pani burmistrz w bliższym lub dalszym stopniu lub powinowatymi i jakie pełnią funkcje? Czy na te stanowiska odbywały się konkursy? Czy w urzędzie miasta zatrudnione są dzieci, krewni i powinowaci radnych? Kto to jest, czy którykolwiek zatrudniony został z konkursu, a jeśli nie, to według jakiego klucza? Pytania padły także pod adresem Jacka Sobika, przewodniczącego rady miasta. W tym przypadku chodziło o synową.
GOŁKOWICE - NIE DAMY SIĘ WYRZUCIĆ Z WŁASNEGO MIESZKANIA
W domu Ireny i Bogusława Paszków z Gołkowic z samego rana pojawił się komornik w asyście dwóch policjantów. Przyszedł, by eksmitować małżeństwo z dziećmi, choć dysponuje ono aktem własności mieszkania, w którym przebywa. Komornika „zaprosiła” matka kobiety i ciotka. Awantury towarzyszą rodzinie od lat. Kłamstwa, oszczerstwa i walka o pieniądze nie schodzą z planu dnia.
WODZISŁAW - PIONIERSKI PRZEWODNIK DLA RODZIN
Marklowice i Wodzisław znalazły się w przewodniku turystycznym „Śląskie z dzieckiem”. W publikacji wydanej przez Śląską Organizację Turystyczną „Śląskie z dzieckiem” rozpisano 32 wycieczki.
WODZISŁAW - BILET PRZEZ KOMÓRKĘ
W czerwcu Międzygminny Związek Komunikacyjny obsługujący m.in. powiat wodzisławski wprowadzi nową usługę – sprzedaż biletów przez telefon komórkowy. – Może to i dobry pomysł, ale ja tam wolę tradycyjny bilet papierowy – mówi osiemnastoletni Kamil Szymiczek z Wodzisławia.
RYDUŁTOWY - MOŻEMY POMÓC, A NIE STAĆ I PATRZEĆ
Licealiści z Rydułtów pracują na rzecz Hospicjum Cordis w Mysłowicach. Wszystko zaczęło się od byłej uczennicy, która zachorowała na nowotwór i zmarła. To wydarzenie odmieniło życie nauczycielki chemii, która została wolontariuszką i zachęciła do wolontariatu swoich uczniów.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Wpadki, pomyłki, złośliwe chochliki. Teraz się z nich śmiejemy, ale...
Płyta z góralskim kolędami ukazała się w naszych gazetach w...
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał kierowcę ciężarowej scanii na 4...
Weekly Independent Newspaper Association prowadzi na terenie...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Edward Budny, słynny trener biegaczy narciarskich, wspomina jednego...
To ma być już wojna na wyniszczenie. Po tym jak zarząd okręgowy PiS...
Gdyby nie Maria Czernik, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i...
Wu Li Na - po chińsku znaczy to "piękna dziewczyna". Marcelina...