Pobierz widget

Nowiny Raciborskie

Wydawnictwo Nowiny od 1992 roku jest wydawcą trzech lokalnych tytułów prasowych: Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich i Tygodnika Rybnickiego. Ponadto jest właścicielem regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl. Co tydzień w każdy wtorek publikowane jest ponad 100 stron informacji lokalnych które docierają do ponad pół miliona mieszkańców regionu.

Nowiny Raciborskie drukowane są od 1992 roku w każdy wtorek w nakładzie ok. 7.000 egz.
Tygodnik swym zasięgiem obejmuje powiat raciborski (Racibórz, Krzyżanowice, Krzanowice, Kornowac, Pietrowice Wielkie, Nędza, Rudnik, Kuźnia Raciborska). Obszar dystrybucji zamieszkuje ok. 120 tys. osób - mieszkańców powiatu. Według badań czytelnictwa przeprowadzonych przez Lokalne Badania Społeczne we współpracy ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych Nowiny Raciborskie są najpoczytniejszą gazetą w powiecie raciborskim. Cotygodniowy, rzetelny serwis informacyjny z regionu ukazuje się w objętości 40-48 stron.
Nowiny Raciborskie są również liderem na rynku reklamy prasowej.

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.
Rok założenia 1992
Zasięg powiat raciborski
Strona www http://www.nowiny.pl
Telefon 32 415 47 27
E-mail
Nakład 7100
Adres:

ul. Zborowa 4,
47-400 Racibórz

tel. 32 415 47 27
fax 32 414 02 60

Przynależność do SGL: nie

Ostatnio dodane artykuły
KUŹNIA RACIBORSKA - Z ogniem na szybie wyjechałem z lasu - WIDEO
26 sierpnia 1992 roku kilkanaście minut przed godziną czternastą Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu w okolicy Kuźni Raciborskiej.
Szatan nas nie lubi, bo psujemy mu robotę...
Coraz więcej osób w regionie jest zmuszona korzystać z pomocy egzorcystów. Do wyznaczonych przez biskupa księży zgłaszają się również mieszkańcy powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. – Ludzie wikłają się w z pozoru nieszkodliwe sytuacje a konsekwencje są dramatyczne – mówi ksiądz Michał Woliński, egzorcysta diecezji katowickiej (na zdjęciu). Zapytaliśmy śląskich egzorcystów na czym polega ich praca oraz dlaczego biskupi mianują kolejnych.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ - Będą grali będą mieli
Paweł Zimonczyk, rybniczanin, były dziennikarz. Obecnie licencjonowany menedżer piłkarski. Zimonczyk opowiada na czym polega jego praca, czy polscy zawodnicy są drodzy oraz o stosunkach z trenerami klubowymi.
RACIBÓRZ - Trzynastu oskarżonych w sprawie zabójstwa raciborzanina
Najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wpłynie akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Macieja Taciaka, studenta zamordowanego na stacji Orlen.
RACIBÓRZ - Minuta wystarcza piraniom na konsumpcję karpia
W RCK wykorzystano pomieszczenia po Labiryncie i ustawiono akwaria z rybami. Takimi, które są rzadkością w domowych akwariach. Ich wystawa potrwa do połowy lipca.
KRZANOWICE - Ktoś chciał nas spalić
Mieszkańcy Krzanowic od tygodnia baczniej przyglądają się nieznajomym spacerującym po ulicach miasta. Nikt nie jest pewny czy podpalacz, który we wtorek próbował puścić z dymem gospodarstwo Abrahamczyków to sąsiad czy też obcy.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ, WROCŁAW  - Przebił Maćkowi serce
Był koniec czerwca. Zaczynały się wakacje a trójka młodych mieszkańców Wrocławia zastanawiała się za co będą się bawić. Z pracą było marnie. W głowach Krzysztofa M. Tomasza D. oraz Daniela D. powoli zaczęła kiełkować myśl o tym jak łatwo zdobyć pieniądze. Ktoś zaproponował: napadną na stację. Ich kolega Marcin, pracuje na Orlenie – powie im co i jak.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ - Budowa basenu - wideo NOWINY TV
Dziś prezentujemy film zrealizowany w NOWINY TV, która funkcjonuje na portalu NOWINY.PL gazet lokalnych: Nowiny Wodzisławskie, Nowiny Raciborskie, Tygodnik Rybnicki,
RACIBÓRZ - Ile nas kosztuje pracoholizm władzy?
Gdyby starosta Adam Hajduk odszedł dziś z pracy, podatnicy za jego niewykorzystane 33 dni urlopu musieliby zapłacić blisko 20 tysięcy złotych. O tym ile pieniędzy otrzymałby wójt Kornowaca za swoje 60 dni zaległego urlopu, nie chcą mówić nawet jego zastępcy. Dlaczego władze nie boją się PIP-u i ile skasują za swoją „pracowitość”.
RACIBÓRZ - Czy to moja Ola?
Kiedy we wrześniowy wieczór wybierałem na telefonie ostatnie cyfry numeru, wiedziałem, że gdzieś w Polsce zamrze na chwilę serce. – To nie ona. Jeszcze potwierdzę. Tak, do jutra – zapewniłem, choć wiedziałem, że jutro powiem jej to samo.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Sanocki zdobył 4598 głosów, co dało mu trzeci wynik wśród...
Natalia Chiosa i Tatiana Mitrofan to mołdawskie dziennikarki, które...
- Przez 12 lat doprowadził pan panie starosto ochronę zdrowia w...
W krotoszyńskim szpitalu działa już nowy tomograf komputerowy....
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Zbyszko Przybylski zarabia dwa razy więcej niż premier Donald Tusk...
To co jednym samorządom się opłaca innym już niekoniecznie. Budowa...
Łowicki fotografik Jerzy Borecki w gorącym okresie przedwyborczym...
29 września w kaliskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa...