Pobierz widget

Nowiny Raciborskie

Wydawnictwo Nowiny od 1992 roku jest wydawcą trzech lokalnych tytułów prasowych: Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich i Tygodnika Rybnickiego. Ponadto jest właścicielem regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl. Co tydzień w każdy wtorek publikowane jest ponad 100 stron informacji lokalnych które docierają do ponad pół miliona mieszkańców regionu.

Nowiny Raciborskie drukowane są od 1992 roku w każdy wtorek w nakładzie ok. 7.000 egz.
Tygodnik swym zasięgiem obejmuje powiat raciborski (Racibórz, Krzyżanowice, Krzanowice, Kornowac, Pietrowice Wielkie, Nędza, Rudnik, Kuźnia Raciborska). Obszar dystrybucji zamieszkuje ok. 120 tys. osób - mieszkańców powiatu. Według badań czytelnictwa przeprowadzonych przez Lokalne Badania Społeczne we współpracy ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych Nowiny Raciborskie są najpoczytniejszą gazetą w powiecie raciborskim. Cotygodniowy, rzetelny serwis informacyjny z regionu ukazuje się w objętości 40-48 stron.
Nowiny Raciborskie są również liderem na rynku reklamy prasowej.

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o.
Rok założenia 1992
Zasięg powiat raciborski
Strona www http://www.nowiny.pl
Telefon 32 415 47 27
E-mail
Nakład 7100
Adres:

ul. Zborowa 4,
47-400 Racibórz

tel. 32 415 47 27
fax 32 414 02 60

Przynależność do SGL: nie

Ostatnio dodane artykuły
KUŹNIA RACIBORSKA - Z ogniem na szybie wyjechałem z lasu - WIDEO
26 sierpnia 1992 roku kilkanaście minut przed godziną czternastą Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu w okolicy Kuźni Raciborskiej.
Szatan nas nie lubi, bo psujemy mu robotę...
Coraz więcej osób w regionie jest zmuszona korzystać z pomocy egzorcystów. Do wyznaczonych przez biskupa księży zgłaszają się również mieszkańcy powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. – Ludzie wikłają się w z pozoru nieszkodliwe sytuacje a konsekwencje są dramatyczne – mówi ksiądz Michał Woliński, egzorcysta diecezji katowickiej (na zdjęciu). Zapytaliśmy śląskich egzorcystów na czym polega ich praca oraz dlaczego biskupi mianują kolejnych.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ - Będą grali będą mieli
Paweł Zimonczyk, rybniczanin, były dziennikarz. Obecnie licencjonowany menedżer piłkarski. Zimonczyk opowiada na czym polega jego praca, czy polscy zawodnicy są drodzy oraz o stosunkach z trenerami klubowymi.
RACIBÓRZ - Trzynastu oskarżonych w sprawie zabójstwa raciborzanina
Najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wpłynie akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Macieja Taciaka, studenta zamordowanego na stacji Orlen.
RACIBÓRZ - Minuta wystarcza piraniom na konsumpcję karpia
W RCK wykorzystano pomieszczenia po Labiryncie i ustawiono akwaria z rybami. Takimi, które są rzadkością w domowych akwariach. Ich wystawa potrwa do połowy lipca.
KRZANOWICE - Ktoś chciał nas spalić
Mieszkańcy Krzanowic od tygodnia baczniej przyglądają się nieznajomym spacerującym po ulicach miasta. Nikt nie jest pewny czy podpalacz, który we wtorek próbował puścić z dymem gospodarstwo Abrahamczyków to sąsiad czy też obcy.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ, WROCŁAW  - Przebił Maćkowi serce
Był koniec czerwca. Zaczynały się wakacje a trójka młodych mieszkańców Wrocławia zastanawiała się za co będą się bawić. Z pracą było marnie. W głowach Krzysztofa M. Tomasza D. oraz Daniela D. powoli zaczęła kiełkować myśl o tym jak łatwo zdobyć pieniądze. Ktoś zaproponował: napadną na stację. Ich kolega Marcin, pracuje na Orlenie – powie im co i jak.
Nowiny Raciborskie, Adrian Czarnota
RACIBÓRZ - Budowa basenu - wideo NOWINY TV
Dziś prezentujemy film zrealizowany w NOWINY TV, która funkcjonuje na portalu NOWINY.PL gazet lokalnych: Nowiny Wodzisławskie, Nowiny Raciborskie, Tygodnik Rybnicki,
RACIBÓRZ - Ile nas kosztuje pracoholizm władzy?
Gdyby starosta Adam Hajduk odszedł dziś z pracy, podatnicy za jego niewykorzystane 33 dni urlopu musieliby zapłacić blisko 20 tysięcy złotych. O tym ile pieniędzy otrzymałby wójt Kornowaca za swoje 60 dni zaległego urlopu, nie chcą mówić nawet jego zastępcy. Dlaczego władze nie boją się PIP-u i ile skasują za swoją „pracowitość”.
RACIBÓRZ - Czy to moja Ola?
Kiedy we wrześniowy wieczór wybierałem na telefonie ostatnie cyfry numeru, wiedziałem, że gdzieś w Polsce zamrze na chwilę serce. – To nie ona. Jeszcze potwierdzę. Tak, do jutra – zapewniłem, choć wiedziałem, że jutro powiem jej to samo.
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Wpadki, pomyłki, złośliwe chochliki. Teraz się z nich śmiejemy, ale...
Płyta z góralskim kolędami ukazała się w naszych gazetach w...
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał kierowcę ciężarowej scanii na 4...
Weekly Independent Newspaper Association prowadzi na terenie...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
9-etni Mateusz Leśniewicz z Długołęki (gmina Kobylin) został...
To co jednym samorządom się opłaca innym już niekoniecznie. Budowa...
– Tu u nas, w Stalowej, to jest jeszcze średniowiecze. Niby ludzie...
To była dla nich sportowa i turystyczna wyprawa, której długo nie...