Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
KUTNO - Pacjent oskarża lekarzy! „Leczą mi raka, którego nie ma?!”
Najbliżsi Józefa Szczepaniaka z Kutna są już bezsilni! Mężczyzna od kilku lat boryka się bowiem ze schorzeniami układu pokarmowego i jest niemal przykuty do łóżka. Jak mówi, nie ma co liczyć na pomoc ze strony kutnowskiego szpitala, gdyż lekarze zamiast szukać źródła jego cierpień, uparcie diagnozują u niego nowotwór, którego... prawdopodobnie nie ma! – Żadne badania histopatologiczne nie wykazały w organizmie taty obecności komórek rakowych. Na jakiej podstawie wysyła się nas więc do przychodni onkologicznych?! – grzmi pani Justyna, córka pana Józefa. Czarę goryczy przelało podejście medyków do obłożnie chorego pacjenta, któremu, jak wyznaje jego rodzina, kazano... umierać w domu! Co na to szpital?
KUTNO - Ratownicy na ślubie zamiast w karetce!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Dwa zespoły ratownictwa medycznego z Falck Medycyna świętowały zaślubiny swojego kolegi w czasie dyżuru. Ratownicy, zamiast czekać na wezwania chorych i umierających, beztrosko przysłuchiwali się przysiędze nowożeńców, a później mieli towarzyszyć im przez chwilę w domu weselnym. – To skandal! Jestem w zagrożonej ciąży. Wylądowałam w szpitalu. Pogotowie nie chciało mi pomóc, więc do szpitala jechałam autobusem. Gdy słyszy się o takich historiach, to krew człowieka zalewa – grzmi Wioletta Woźniak. Dyrekcja Falcku odsunęła od dyżurów oba zespoły i nałożyła na każdego z ratowników nagany.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Piekło w placówce opiekuńczej? „Dzieci chodzą brudne i zawszawione”!
Pani Kazimiera apeluje o pomoc! Kobieta mówi o fatalnych warunkach, w jakich żyją jej wnuki w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie (powiat kutnowski) i zgubnym wpływie na wychowanie nieletnich. – Maluchy muszą same szorować podłogę mopem, chodzą brudne i zawszawione, przeklinają i opuściły się w nauce! Wszystko, od kiedy trafiły do ośrodka – bulwersuje się babcia pięciorga rodzeństwa. Z zarzutami absolutnie nie zgadza się dyrekcja ośrodka, a powiat nadzorujący placówkę twierdzi z kolei, że to atak na dobry wizerunek POW.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Bartosz Nowak
ŻYCHLIN - Gwałciciel czy ofiara spisku? Sąsiedzi bronią oskarżonego
Murem za Krzysztofem J., mieszkańcem regionu, oskarżonym o zgwałcenie znajomej, stoją jego sąsiedzi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Jego najbliżsi twierdzą jednak, że jest niewinny i padł ofiarą spisku! – To złoty człowiek! Wszyscy tutaj wiemy, że nie mógł zgwałcić tej kobiety. Po prostu go wrobili! – grzmią mieszkańcy. W sprawie pojawiają się też kolejne przesłanki świadczące o niewinności mężczyzny. Mimo to 26-latek pozostanie w areszcie przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące.
STRZELCE - Matka kontra policjant „Zastępca komendanta wyrzucił nas na bruk”
Ta sprawa budzi ogromne kontrowersje! Jak twierdzi Karola Rojkowska, podinsp. Dariusz Wójkowski – zastępca komendanta policji z Krośniewic, wyrzucił wbrew umowie z wynajmowanego mieszkania ją, jej męża i trójkę małych dzieci. – Pewnego dnia po prostu zjawił się w lokalu, wymienił zamki i kazał iść precz – mówi zrozpaczona kobieta. Sytuacja była tak gorąca, że trzeba było wzywać... policję. Sprawę z feralnego zajścia bada już prokuratura. Zastępca komendanta twierdzi jednak, że cała sprawa to pomówienia.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Obrzydliwy pedofil czy ofiara? Sąsiedzi bronią oskarżonego 59-latka!
Od kilku dni w Kutnie nie mówi się o niczym innym niż o sprawie rzekomych czynów pedofilskich, jakich miał dopuścić się 59-letni dziadek na swojej 13-letniej wnuczce. Mężczyzna kilka dni temu usłyszał prokuratorskie zarzuty. W sprawie jest jednak coraz więcej niejasności. Na osiedlu coraz głośniej mówi się, że kutnianin jest nie tyle oprawcą, co ofiarą w całej sprawie. W niewinność oskarżonego wierzą też żona i jego dwie dorosłe córki, a także sąsiedzi, którzy napisali specjalne pismo w obronie 59-latka podpisane przez ponad 50 osób. Gdzie leży prawda?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Bartosz Nowak, Krzysztof Szymański
KUTNO - Wódka na szkolnej wycieczce! Jeden z gimnazjalistów wylądował w szpitalu!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Uczniowie z gimnazjum w Dąbrowicach podczas wakacyjnej wycieczki organizowanej przez szkołę urządzili sobie w autobusie zakrapianą imprezę. Wódkę wlaną do coli spożywało troje uczniów, w tym jedna dziewczyna. Najgorzej skończył 14-letni chłopiec, który w skrajnym upojeniu trafił na dwa dni do szpitala. Sprawą zajęła się już policja, która bada kto kupił nieletnim alkohol.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Krzysztof Szymański
KUTNO - Sąd skazał lekarzy! 23-letnia Magda mogła żyć?
Sąd nie miał wątpliwości! Lekarze, którzy w 2009 roku opiekowali się 23-letnią Magdaleną Lewandowską, popełnili błędy, przez które drastycznie zmalały szanse na przeżycie dziewczyny. Mimo szalejącego w kraju wirusa świńskiej grypy nie podali bowiem chorej odpowiednich leków. Po pięciu latach prokuratorsko-sądowego postępowania Roman W. i Tomasz D. dostali odpowiednio po 3 i 4 miesiące pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu na dwa lata. Zdaniem rodziny zmarłej Magdy to za niska kara. Lekarze, mimo że nie pracują już w kutnowskim szpitalu, nadal wykonują swój zawód.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Sprzedawali śmierć w sklepie z upominkami!
Szok i niedowierzanie w całym regionie! W jednym ze sklepów przy ulicy Troczewskiego w Kutnie pod szyldem upominków sprzedawano dopalacze – narkotyczne substancje, które w całym kraju zbierają śmiertelne żniwo. Sprawą zajął się już kutnowski sanepid, który pod ochroną kutnowskiej policji w zeszłym tygodniu wszedł do sklepu. Podejrzane substancje zabrano do badań. Czy punkt ze śmiercionośnymi środkami zniknie na stałe z mapy miasta?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Uwaga na gang! Zbiry oszukują na targowicy!
Od kilku miesięcy na miejskiej targowicy przy ul. Narutowicza natknąć się można na ludzi, którzy oferują możliwość zagrania w „kubeczki”, „cukierki” i inne hazardowe gry. Organizatorzy to jednak gang oszustów, który wyłudza pieniądze, a gdy ktoś stara się je odzyskać jest zastraszany. Prezes PSS „Społem”, która zarządza placem, apeluje o rozwagę i mówi wprost: to jest plaga, której nie da się wytępić. Mimo to, policja podjęła ostatnio walkę z gangiem. Czy oszuści znikną z Kutna?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański, Joanna Chrzanowska
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Rodzice z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców nie dali za wygraną. Po...
Kierownik biura ARiMR w Żninie została oskarżona o kradzież 400 zł...
Celem konkursu jest wsparcie dziennikarzy, których praca przyczynia...
Ponad 9 litrów zebranej krwi to efekt pierwszej w tym roku szkolnym...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Gdyby nie Maria Czernik, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i...
Z wnikliwymi i niekiedy ostrymi pytaniami spotkali się biegli...
Kolejny długi weekend – majowy. Jak ktoś dobrze pokombinuje, to...
Mało kto wie, że na cmentarzu w Szymiszowie spoczywa, wśród...