Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
KUTNO - Albo my, albo młyn! Lokatorzy szykują się na wojnę!
O nieustannej mieszkaniowej gehennie mówią lokatorzy kamienicy przy ul. Kochanowskiego w Kutnie. Od lat zmorą mieszkańców jest bowiem młyn, który jak mówią, zamienia ich życie w prawdziwy koszmar. Nieustanny warkot silników, tumany kurzu wpadające do wnętrza mieszkań, a także drgania, które sprawiają, że ściany pękają, na dobre wpisały się już w codzienną egzystencję kutnian. – Chcemy normalnie żyć! Albo my, albo młyn! Innego wyjścia nie ma! – grzmią lokatorzy, którzy wystąpili już z petycją w tej sprawie do władz miasta i nie wykluczają zorganizowania pod młynem akcji protestacyjnej.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Bartosz Nowak, Adrian Mazur
KUTNO - Zabiła, bo chciał ją zgwałcić? Półnaga i zakrwiawona stała przy drodze!
We wtorek przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces 19-latki, mieszkanki naszego regionu, oskarżonej o zabójstwo w afekcie 32-letniego mężczyzny. Do zbrodni doszło w marcu w podkutnowskich Sójkach. Wedle wstępnych ustaleń prokuratury kobieta działała pod wpływem silnego wzburzenia, a jedna z wersji zakłada, że zabity chciał ją zgwałcić. Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami, nastolatce grozi 10 lat więzienia. Od miesiąca nie przebywa jednak w areszcie. Co tak naprawdę wydarzyło się feralnej nocy?
KUTNO - Nierząd pod Pini! Ukrainki sprzedają się za 30 zł!
Ta sprawa budzi skrajne emocje! Mieszkańcy regionu prześcigają się w opowieściach o Ukrainkach pracujących w zakładach przetwórstwa mięsnego grupy Pini. W ostatnim czasie aż huczy od plotek o tym, że imigrantki zza wschodniej granicy po wyczerpującym dniu pracy dorabiają do pensji... jako prostytutki! Jak się okazuje, pogłoski nie są wcale bezpodstawne! Nasz reporter postanowił sprawdzić, czy w plotce jest choć ziarno prawdy. Wynik nie pozostawia cienia wątpliwości – niektóre ukraińskie pracownice niemal za bezcen sprzedają swoje ciało.
KUTNO - Naśladuje św. Mikołaja! Pomaga biednym i bezdomnym
Samotnie żyjący od 15 lat, na dodatek schorowany, Jan Świderek spod Kutna każdego dnia pomaga biednym i bezdomnym. Mężczyzna jest jak dawny biskup z Licji, św. Mikołaj, który daje ludziom nadzieję. Przekazuje niecodziennie prezenty – ciepły kąt, w którym mogą ugrzać się bezdomni, gorącą herbatę czy kawałek chleba. Jak mówi, robi to z potrzeby serca. Sąsiedzi zgodnie twierdzą, że taki człowiek to prawdziwy skarb.
KUTNO - Gigantyczny pożar w Fuji! Powietrze zostało skażone toksynami?
Ponad stu strażaków, 27 wozów z Kutna, Łęczycy, Łowicza, Zgierza i Łodzi, do tego wielogodzinna akcja gaśnicza i 60 ewakuowanych pracowników! We wtorek z samego rana wybuchł ogromny pożar w drukarni etykiet termokurczliwych Fuji Seal w kutnowskiej strefie ekonomicznej. Takiego dymu nad naszym regionem jeszcze nigdy nie było! Na miejscu pojawiła się specjalistyczna ekipa chemiczna Państwowej Straży Pożarnej, która sprawdzała, czy skażone zostało środowisko. Na dodatek jeden z pracowników został dotkliwie poparzony. Czy i kiedy załoga będzie mogła wrócić do pracy?
KUTNO - Koszmar bezdomnego! Samotnie walczy o życie syna!
Prawdziwy dramat zgotowało życie rodowitemu kutnianinowi panu Tomaszowi (nazwisko do wiadomości redakcji), który niemal z dnia na dzień stracił wszystko. Jak wyznaje mężczyzna, najpierw został zdradzony przez żonę i wyrzucony z domu, a później pobity do tego stopnia, że w oczy zajrzała mu śmierć. Na tym jednak nie koniec nieszczęść. Utrata pracy, śmierć matki i pogarszający się z dnia na dzień stan chorego na serce syna były prawdziwym ciosem dla kutnianina. Spokojna wcześniej egzystencja zamieniła się w tułaczkę, której głównym celem stało się zebranie pieniędzy na operację dla ukochanego synka. Czy okrutny los wreszcie uśmiechnie się do pana Tomasza?
KUTNO - Piekło małego Michasia i Darusia. Czy dzieci wrócą do swojej mamy?
Trwa dramat dwójki małych dzieci – 4-letniego Darusia i 6-letniego Michałka. Maluchy zostały we wrześniu odebrane 28-letniej matce, która zdaniem strażników miała pod wpływem alkoholu, w obecności pociech, dopuścić się czynów nierządnych. Sytuacja nie jest jednak jednoznaczna. Mąż kobiety twierdzi, że zarzuty są wyssane z palca, a sprawa została „nakręcona” przez matkę 28-latki i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Czy uda się zakończyć rodzinny dramat i dzieci wrócą do domu?
Burzyński i Lipiński nokautują rywali!
To był prawdziwy nokaut! Urzędujący prezydent Kutna Zbigniew Burzyński nie tylko z miażdżącą przewagą wygrał w I turze wyborów prezydenckich, ale jego komitet obsadził wszystkie miejsca w Radzie Miasta. Ogromny sukces odniósł też były włodarz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, który pokonał rywali w pierwszej turze, a także zgarnął 10 z 15 miejsc w łęczyckiej radzie. Dogrywka szykuje się za to w Gostyninie i Żychlinie, gdzie zmierzą się odpowiednio Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Paweł Kalinowski oraz Grzegorz Ambroziak i Paweł Wołoszyn. Dodatkowa batalia odbędzie się też w kilku gminach regionu.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Uciekła z piekła! Trafiła z dziećmi na bruk!
O ogromnym dramacie może mówić pani Joanna (nazwisko do wiadomości redakcji), mama czteroletniego Kacperka i ośmioletniej Klaudii. Jak mówi kobieta, przez wiele lat była poniżana i dotkliwie bita przez męża. Kilka dni temu 31-letnia kutnianka powiedziała „dość!” i uciekła od swojego oprawcy trafiając z dziećmi na bruk, a następnie nocując w miejscu, gdzie nie ma nawet bieżącej wody. Czy uda się pomóc pokrzywdzonej?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Nie żyje 6-tygodniowy Wiktorek! Prokurator prześwietli lekarzy!
Straszna tragedia! Zaledwie 6-tygodniowy Wiktorek z Kutna zmarł 1 listopada po przewiezieniu z kutnowskiej lecznicy do szpitala w Łodzi. Zdaniem łódzkich lekarzy winą za śmierć maleńkiego chłopca ponoszą miejscowi medycy, którzy wcześniej niewłaściwie leczyli noworodka. Sprawę badają już prokuratorzy, a mieszkańcy miasta przyznają, że są zszokowani całą sprawą. Czy małego Wiktorka można było uratować?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Wspólnota Łukowska zatrudni osobę na stanowisko redaktora...
Przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy do 31. stycznia.
Do 30 września, głównie w szpitalu w Strzelnie ma być zainwestowane...
Zgodnie z badaniami zrealizowanymi przez MillwardBrown SMG/KRC...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Choć przewód sądowy został zamknięty, a prokurator i obrońca...
Gwiazdy polskiego sportu zarabiają w euro i bardzo to sobie chwalą...
Wągrowiecka policja ramię w ramię z trzcianecką prokuraturą strzela...
Mimo tego, że 2 października 2010 roku zamknięto w Polsce wszystkie...