Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
KUTNO - Koszmar bezdomnego! Samotnie walczy o życie syna!
Prawdziwy dramat zgotowało życie rodowitemu kutnianinowi panu Tomaszowi (nazwisko do wiadomości redakcji), który niemal z dnia na dzień stracił wszystko. Jak wyznaje mężczyzna, najpierw został zdradzony przez żonę i wyrzucony z domu, a później pobity do tego stopnia, że w oczy zajrzała mu śmierć. Na tym jednak nie koniec nieszczęść. Utrata pracy, śmierć matki i pogarszający się z dnia na dzień stan chorego na serce syna były prawdziwym ciosem dla kutnianina. Spokojna wcześniej egzystencja zamieniła się w tułaczkę, której głównym celem stało się zebranie pieniędzy na operację dla ukochanego synka. Czy okrutny los wreszcie uśmiechnie się do pana Tomasza?
KUTNO - Piekło małego Michasia i Darusia. Czy dzieci wrócą do swojej mamy?
Trwa dramat dwójki małych dzieci – 4-letniego Darusia i 6-letniego Michałka. Maluchy zostały we wrześniu odebrane 28-letniej matce, która zdaniem strażników miała pod wpływem alkoholu, w obecności pociech, dopuścić się czynów nierządnych. Sytuacja nie jest jednak jednoznaczna. Mąż kobiety twierdzi, że zarzuty są wyssane z palca, a sprawa została „nakręcona” przez matkę 28-latki i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Czy uda się zakończyć rodzinny dramat i dzieci wrócą do domu?
Burzyński i Lipiński nokautują rywali!
To był prawdziwy nokaut! Urzędujący prezydent Kutna Zbigniew Burzyński nie tylko z miażdżącą przewagą wygrał w I turze wyborów prezydenckich, ale jego komitet obsadził wszystkie miejsca w Radzie Miasta. Ogromny sukces odniósł też były włodarz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, który pokonał rywali w pierwszej turze, a także zgarnął 10 z 15 miejsc w łęczyckiej radzie. Dogrywka szykuje się za to w Gostyninie i Żychlinie, gdzie zmierzą się odpowiednio Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Paweł Kalinowski oraz Grzegorz Ambroziak i Paweł Wołoszyn. Dodatkowa batalia odbędzie się też w kilku gminach regionu.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Uciekła z piekła! Trafiła z dziećmi na bruk!
O ogromnym dramacie może mówić pani Joanna (nazwisko do wiadomości redakcji), mama czteroletniego Kacperka i ośmioletniej Klaudii. Jak mówi kobieta, przez wiele lat była poniżana i dotkliwie bita przez męża. Kilka dni temu 31-letnia kutnianka powiedziała „dość!” i uciekła od swojego oprawcy trafiając z dziećmi na bruk, a następnie nocując w miejscu, gdzie nie ma nawet bieżącej wody. Czy uda się pomóc pokrzywdzonej?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Nie żyje 6-tygodniowy Wiktorek! Prokurator prześwietli lekarzy!
Straszna tragedia! Zaledwie 6-tygodniowy Wiktorek z Kutna zmarł 1 listopada po przewiezieniu z kutnowskiej lecznicy do szpitala w Łodzi. Zdaniem łódzkich lekarzy winą za śmierć maleńkiego chłopca ponoszą miejscowi medycy, którzy wcześniej niewłaściwie leczyli noworodka. Sprawę badają już prokuratorzy, a mieszkańcy miasta przyznają, że są zszokowani całą sprawą. Czy małego Wiktorka można było uratować?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Walczą o dziecko! Policja musiała interweniować na chrzcie!
Ta sprawa budzi ogromne emocje! Tomasz Bryl, ojciec malutkiej dziewczynki, twierdzi, że został poszarpany i podrapany do krwi podczas chrztu własnej córki! Jak mówi mężczyzna, wszystko za sprawą niedoszłej teściowej, która od długiego czasu walczyć ma o wyłączenie go z rodziny. – Kobieta zaatakowała mnie i podczas mszy musiała interweniować policja! To jawna dyskryminacja praw ojca! – oburza się pan Tomasz, który sprawę skierował już do kurii i sądu. Kutnianka tymczasem twierdzi, że wszystko jest winą mężczyzny. Kto wygra walkę o dziecko?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
ŻYCHLIN - Wyrzucili zwłoki na śmietnik! „To było straszne bestialstwo”
To przerażające! Przy jednym z marketów w regionie znaleziono zwłoki mężczyzny! Denat z ranami głowy leżał tuż obok... śmietnika! Co prawda kutnowska prokuratura wstępnie wyklucza udział osób trzecich, a za przyczynę śmierci podaje zatrucie ogromną ilością alkoholu, jednak w sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Najwięcej wątpliwości ma żona zmarłego, Iza Przyłoga. Kobieta twierdzi, że prokuratorskie tezy dotyczące śmierci jej męża są wyssane z palca, gdyż nie poznano jeszcze nawet wyników sekcji zwłok. Co więcej, żychlinianka jest przekonana, że ciało jej małżonka zostało przeniesione pod śmietnik przez pracowników budowy, na której pracował denat.
KUTNO - Pacjent oskarża lekarzy! „Leczą mi raka, którego nie ma?!”
Najbliżsi Józefa Szczepaniaka z Kutna są już bezsilni! Mężczyzna od kilku lat boryka się bowiem ze schorzeniami układu pokarmowego i jest niemal przykuty do łóżka. Jak mówi, nie ma co liczyć na pomoc ze strony kutnowskiego szpitala, gdyż lekarze zamiast szukać źródła jego cierpień, uparcie diagnozują u niego nowotwór, którego... prawdopodobnie nie ma! – Żadne badania histopatologiczne nie wykazały w organizmie taty obecności komórek rakowych. Na jakiej podstawie wysyła się nas więc do przychodni onkologicznych?! – grzmi pani Justyna, córka pana Józefa. Czarę goryczy przelało podejście medyków do obłożnie chorego pacjenta, któremu, jak wyznaje jego rodzina, kazano... umierać w domu! Co na to szpital?
KUTNO - Ratownicy na ślubie zamiast w karetce!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Dwa zespoły ratownictwa medycznego z Falck Medycyna świętowały zaślubiny swojego kolegi w czasie dyżuru. Ratownicy, zamiast czekać na wezwania chorych i umierających, beztrosko przysłuchiwali się przysiędze nowożeńców, a później mieli towarzyszyć im przez chwilę w domu weselnym. – To skandal! Jestem w zagrożonej ciąży. Wylądowałam w szpitalu. Pogotowie nie chciało mi pomóc, więc do szpitala jechałam autobusem. Gdy słyszy się o takich historiach, to krew człowieka zalewa – grzmi Wioletta Woźniak. Dyrekcja Falcku odsunęła od dyżurów oba zespoły i nałożyła na każdego z ratowników nagany.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Piekło w placówce opiekuńczej? „Dzieci chodzą brudne i zawszawione”!
Pani Kazimiera apeluje o pomoc! Kobieta mówi o fatalnych warunkach, w jakich żyją jej wnuki w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie (powiat kutnowski) i zgubnym wpływie na wychowanie nieletnich. – Maluchy muszą same szorować podłogę mopem, chodzą brudne i zawszawione, przeklinają i opuściły się w nauce! Wszystko, od kiedy trafiły do ośrodka – bulwersuje się babcia pięciorga rodzeństwa. Z zarzutami absolutnie nie zgadza się dyrekcja ośrodka, a powiat nadzorujący placówkę twierdzi z kolei, że to atak na dobry wizerunek POW.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Bartosz Nowak
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Rada Wydawców SGL już po raz siódmy ogłasza konkurs dla...
Zamaskowany napastnik zażądał wydania utargu na stacji paliw w...
Wybory samorządowe to był lokalny festiwal radości – podkreśla Amel...
Piotr Wicher zorganizował kolejny, dwunasty transport nakrętek dla...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Budzący skrajne uczucia mistrz Młodej Polski, - STANISŁAW...
– Jego największym pechem było to, że nie zginął w tym cholernym...
Kupno kamiennego nagrobka to inwestycja na dziesiątki lat. Warto...
Instytut Monitorowania Mediów ogłosił analizę częstotliwości...