Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
KUTNO - Wódka na szkolnej wycieczce! Jeden z gimnazjalistów wylądował w szpitalu!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Uczniowie z gimnazjum w Dąbrowicach podczas wakacyjnej wycieczki organizowanej przez szkołę urządzili sobie w autobusie zakrapianą imprezę. Wódkę wlaną do coli spożywało troje uczniów, w tym jedna dziewczyna. Najgorzej skończył 14-letni chłopiec, który w skrajnym upojeniu trafił na dwa dni do szpitala. Sprawą zajęła się już policja, która bada kto kupił nieletnim alkohol.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Krzysztof Szymański
KUTNO - Sąd skazał lekarzy! 23-letnia Magda mogła żyć?
Sąd nie miał wątpliwości! Lekarze, którzy w 2009 roku opiekowali się 23-letnią Magdaleną Lewandowską, popełnili błędy, przez które drastycznie zmalały szanse na przeżycie dziewczyny. Mimo szalejącego w kraju wirusa świńskiej grypy nie podali bowiem chorej odpowiednich leków. Po pięciu latach prokuratorsko-sądowego postępowania Roman W. i Tomasz D. dostali odpowiednio po 3 i 4 miesiące pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu na dwa lata. Zdaniem rodziny zmarłej Magdy to za niska kara. Lekarze, mimo że nie pracują już w kutnowskim szpitalu, nadal wykonują swój zawód.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Sprzedawali śmierć w sklepie z upominkami!
Szok i niedowierzanie w całym regionie! W jednym ze sklepów przy ulicy Troczewskiego w Kutnie pod szyldem upominków sprzedawano dopalacze – narkotyczne substancje, które w całym kraju zbierają śmiertelne żniwo. Sprawą zajął się już kutnowski sanepid, który pod ochroną kutnowskiej policji w zeszłym tygodniu wszedł do sklepu. Podejrzane substancje zabrano do badań. Czy punkt ze śmiercionośnymi środkami zniknie na stałe z mapy miasta?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Uwaga na gang! Zbiry oszukują na targowicy!
Od kilku miesięcy na miejskiej targowicy przy ul. Narutowicza natknąć się można na ludzi, którzy oferują możliwość zagrania w „kubeczki”, „cukierki” i inne hazardowe gry. Organizatorzy to jednak gang oszustów, który wyłudza pieniądze, a gdy ktoś stara się je odzyskać jest zastraszany. Prezes PSS „Społem”, która zarządza placem, apeluje o rozwagę i mówi wprost: to jest plaga, której nie da się wytępić. Mimo to, policja podjęła ostatnio walkę z gangiem. Czy oszuści znikną z Kutna?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański, Joanna Chrzanowska
ŁĘCZYCA - Wystawiła swoje dziewictwo na sprzedaż!
"Cześć, jestem filigranową małolatką, jeszcze niedoświadczoną. Szukam pana do 40 lat, który zrobi ze mnie kobietę. Cena do uzgodnienia". Internet stał się targowiskiem, na którym młode dziewczyny sprzedają nawet... swoje dziewictwo! Okazuje się, że proceder sięgnął również naszego regionu. Udało nam się dotrzeć do młodej dziewczyny, która mówi wprost – taką okazję ma się tylko raz w życiu. – Faceci i tak zdradzają, co z tego, że pierwszy raz miałabym z chłopakiem, skoro za rok możemy już ze sobą nie być. A tak to przynajmniej coś będę z tego miała – mówi Aga. To, co szokuje jeszcze bardziej, to wiek dziewczyny, która ma... 16 lat!
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
ŁĘCZYCA - Szczere wyznania uciekinierki z domu zboczeńców
Tą sprawą żyje cała Polska! Mieszkańcy regionu z kolei prześcigają się w kolejnych szokujący doniesieniach o zastępczej rodzinie dewiantów, która od kilku lat molestowała i znęcała się nad małoletnimi dziećmi powierzanymi im w opiekę. My wiemy jak wyglądała codzienność w domu zboczeńców. Naszej redakcji udało się dotrzeć do Patrycji Torzewskiej, która kilka lat temu jako dziecko uciekła z piekła zgotowanego przez rodzinę zastępczą. – Zamykanie w piwnicy i tapczanie, znęcanie się psychiczne i fizyczne – to wszystko było naszą codziennością – mówi w szczerej rozmowie z naszym reporterem. Co działo się za zamkniętymi drzwiami w rodzinie zwyrodnialców?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Nie żyje 50-letnia kobieta
Tragedia! 50-letnia kutnianka nie doczekała się pomocy ze strony pogotowia. Kobieta przez cały dzień uskarżała się na bóle brzucha. Wieczorem jej sąsiadka, wystraszona stanem znajomej, zadzwoniła po karetkę. Okazało się, że ta przyjechać nie może... bo realizuje inne wezwanie. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy próbowali ratować panią Aleksandrę. Niestety nie udało się. Znajomi zmarłej nie kryją swojego oburzenia całą sprawą. – Po co płacimy składkę, skoro kiedy trzeba pomocy to jej nie można otrzymać? – denerwują się kutnianie, a sprawę pod lupę bierze prokurator. Pogotowie twierdzi z kolei, że wszystkiemu winne są ministerialne rozwiązania.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
GOSTYNIN - Dzieciobójca Mariusz T. trafił do Gostynina!
Stało się! Mariusz T., pedofil i dzieciobójca, który wyszedł zza krat trafił tuż przed długim majowym weekendem do Gostynina! Do ośrodka w Zalesiu przywieziono go pod osłoną nocy, w eskorcie policji. Choć władze placówki zapewniają, że nie ma szans, by „szatan z Piotrkowa” uciekł, mieszkańcy regionu nie są tego tacy pewni. Od Gostynina przez Kutno aż po Łęczycę rozciąga się atmosfera strachu. – Mając takiego sąsiada, żadne nasze dziecko nie może czuć się bezpieczne – denerwują się mieszkańcy regionu.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański, Konrad Sobczyk
KUTNO - Awantura w szpitalu! Ludzie nie dostali pensji!
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po wygraniu przetargu przejęła pracowników ekipy sprzątającej, przez prawie miesiąc zalegała z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że zdecydowana większość sprzątaczek ma pracować... bez należnych świadczeń ZUS oraz ubezpieczenia! – Na święta byliśmy bez grosza przy duszy. Jedna z koleżanek pensji nie ma do tej pory, a utrzymuje się sama. Do tego nie mamy prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej – mówią zdesperowane pracownice, które zapowiadają zorganizowanie protestu.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - "Chciał wywieźć mnie do lasu i zgwałcić"
Szokująca zbrodnia z podkutnowskich Sójek, o której pisaliśmy tydzień temu nadal budzi skrajne emocje. W sprawie pojawiły się nowe szokujące fakty. Do naszej redakcji zgłosiła się Katarzyna Majewska, która twierdzi, że zasztyletowany 32-latek miał sporo za uszami. Kobieta zdecydowała się opowiedzieć swoją dramatyczną historię. Jak mówi, denat porwał ją podczas spaceru po wsi, próbował wywieźć do lasu i zgwałcić. – Ten człowiek był nieobliczalny! – mówi pani Katarzyna, której zeznania być może uratują skórę 18-letniej morderczyni?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Liczba osób narażonych na zachorowanie wynosi 39. Z tego 26 osób z...
W nocy z 7 na 8 sierpnia 1914 r. doszło do zburzenia Kalisza. W...
Jabłka były pyszne! Redakcja podzieliła się nimi z turystami,...
W niedzielę 10 sierpnia w miejscowym pałacu zjawił się tłum gości,...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Najwyżej oceniane
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...
W podwrzesińskich zakładach Volkswagena na początek pracę znajdzie...
Redakcja „Nowej Gazety Lokalnej”, a także portalu internetowego...
Ewelina i Andrzej - dwoje młodych farmaceutów, stanęło w sobotę 28...