Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
KUTNO - Walczą o dziecko! Policja musiała interweniować na chrzcie!
Ta sprawa budzi ogromne emocje! Tomasz Bryl, ojciec malutkiej dziewczynki, twierdzi, że został poszarpany i podrapany do krwi podczas chrztu własnej córki! Jak mówi mężczyzna, wszystko za sprawą niedoszłej teściowej, która od długiego czasu walczyć ma o wyłączenie go z rodziny. – Kobieta zaatakowała mnie i podczas mszy musiała interweniować policja! To jawna dyskryminacja praw ojca! – oburza się pan Tomasz, który sprawę skierował już do kurii i sądu. Kutnianka tymczasem twierdzi, że wszystko jest winą mężczyzny. Kto wygra walkę o dziecko?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
ŻYCHLIN - Wyrzucili zwłoki na śmietnik! „To było straszne bestialstwo”
To przerażające! Przy jednym z marketów w regionie znaleziono zwłoki mężczyzny! Denat z ranami głowy leżał tuż obok... śmietnika! Co prawda kutnowska prokuratura wstępnie wyklucza udział osób trzecich, a za przyczynę śmierci podaje zatrucie ogromną ilością alkoholu, jednak w sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Najwięcej wątpliwości ma żona zmarłego, Iza Przyłoga. Kobieta twierdzi, że prokuratorskie tezy dotyczące śmierci jej męża są wyssane z palca, gdyż nie poznano jeszcze nawet wyników sekcji zwłok. Co więcej, żychlinianka jest przekonana, że ciało jej małżonka zostało przeniesione pod śmietnik przez pracowników budowy, na której pracował denat.
KUTNO - Pacjent oskarża lekarzy! „Leczą mi raka, którego nie ma?!”
Najbliżsi Józefa Szczepaniaka z Kutna są już bezsilni! Mężczyzna od kilku lat boryka się bowiem ze schorzeniami układu pokarmowego i jest niemal przykuty do łóżka. Jak mówi, nie ma co liczyć na pomoc ze strony kutnowskiego szpitala, gdyż lekarze zamiast szukać źródła jego cierpień, uparcie diagnozują u niego nowotwór, którego... prawdopodobnie nie ma! – Żadne badania histopatologiczne nie wykazały w organizmie taty obecności komórek rakowych. Na jakiej podstawie wysyła się nas więc do przychodni onkologicznych?! – grzmi pani Justyna, córka pana Józefa. Czarę goryczy przelało podejście medyków do obłożnie chorego pacjenta, któremu, jak wyznaje jego rodzina, kazano... umierać w domu! Co na to szpital?
KUTNO - Ratownicy na ślubie zamiast w karetce!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Dwa zespoły ratownictwa medycznego z Falck Medycyna świętowały zaślubiny swojego kolegi w czasie dyżuru. Ratownicy, zamiast czekać na wezwania chorych i umierających, beztrosko przysłuchiwali się przysiędze nowożeńców, a później mieli towarzyszyć im przez chwilę w domu weselnym. – To skandal! Jestem w zagrożonej ciąży. Wylądowałam w szpitalu. Pogotowie nie chciało mi pomóc, więc do szpitala jechałam autobusem. Gdy słyszy się o takich historiach, to krew człowieka zalewa – grzmi Wioletta Woźniak. Dyrekcja Falcku odsunęła od dyżurów oba zespoły i nałożyła na każdego z ratowników nagany.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Piekło w placówce opiekuńczej? „Dzieci chodzą brudne i zawszawione”!
Pani Kazimiera apeluje o pomoc! Kobieta mówi o fatalnych warunkach, w jakich żyją jej wnuki w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie (powiat kutnowski) i zgubnym wpływie na wychowanie nieletnich. – Maluchy muszą same szorować podłogę mopem, chodzą brudne i zawszawione, przeklinają i opuściły się w nauce! Wszystko, od kiedy trafiły do ośrodka – bulwersuje się babcia pięciorga rodzeństwa. Z zarzutami absolutnie nie zgadza się dyrekcja ośrodka, a powiat nadzorujący placówkę twierdzi z kolei, że to atak na dobry wizerunek POW.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Bartosz Nowak
ŻYCHLIN - Gwałciciel czy ofiara spisku? Sąsiedzi bronią oskarżonego
Murem za Krzysztofem J., mieszkańcem regionu, oskarżonym o zgwałcenie znajomej, stoją jego sąsiedzi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Jego najbliżsi twierdzą jednak, że jest niewinny i padł ofiarą spisku! – To złoty człowiek! Wszyscy tutaj wiemy, że nie mógł zgwałcić tej kobiety. Po prostu go wrobili! – grzmią mieszkańcy. W sprawie pojawiają się też kolejne przesłanki świadczące o niewinności mężczyzny. Mimo to 26-latek pozostanie w areszcie przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące.
STRZELCE - Matka kontra policjant „Zastępca komendanta wyrzucił nas na bruk”
Ta sprawa budzi ogromne kontrowersje! Jak twierdzi Karola Rojkowska, podinsp. Dariusz Wójkowski – zastępca komendanta policji z Krośniewic, wyrzucił wbrew umowie z wynajmowanego mieszkania ją, jej męża i trójkę małych dzieci. – Pewnego dnia po prostu zjawił się w lokalu, wymienił zamki i kazał iść precz – mówi zrozpaczona kobieta. Sytuacja była tak gorąca, że trzeba było wzywać... policję. Sprawę z feralnego zajścia bada już prokuratura. Zastępca komendanta twierdzi jednak, że cała sprawa to pomówienia.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Obrzydliwy pedofil czy ofiara? Sąsiedzi bronią oskarżonego 59-latka!
Od kilku dni w Kutnie nie mówi się o niczym innym niż o sprawie rzekomych czynów pedofilskich, jakich miał dopuścić się 59-letni dziadek na swojej 13-letniej wnuczce. Mężczyzna kilka dni temu usłyszał prokuratorskie zarzuty. W sprawie jest jednak coraz więcej niejasności. Na osiedlu coraz głośniej mówi się, że kutnianin jest nie tyle oprawcą, co ofiarą w całej sprawie. W niewinność oskarżonego wierzą też żona i jego dwie dorosłe córki, a także sąsiedzi, którzy napisali specjalne pismo w obronie 59-latka podpisane przez ponad 50 osób. Gdzie leży prawda?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Bartosz Nowak, Krzysztof Szymański
KUTNO - Wódka na szkolnej wycieczce! Jeden z gimnazjalistów wylądował w szpitalu!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Uczniowie z gimnazjum w Dąbrowicach podczas wakacyjnej wycieczki organizowanej przez szkołę urządzili sobie w autobusie zakrapianą imprezę. Wódkę wlaną do coli spożywało troje uczniów, w tym jedna dziewczyna. Najgorzej skończył 14-letni chłopiec, który w skrajnym upojeniu trafił na dwa dni do szpitala. Sprawą zajęła się już policja, która bada kto kupił nieletnim alkohol.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Krzysztof Szymański
KUTNO - Sąd skazał lekarzy! 23-letnia Magda mogła żyć?
Sąd nie miał wątpliwości! Lekarze, którzy w 2009 roku opiekowali się 23-letnią Magdaleną Lewandowską, popełnili błędy, przez które drastycznie zmalały szanse na przeżycie dziewczyny. Mimo szalejącego w kraju wirusa świńskiej grypy nie podali bowiem chorej odpowiednich leków. Po pięciu latach prokuratorsko-sądowego postępowania Roman W. i Tomasz D. dostali odpowiednio po 3 i 4 miesiące pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu na dwa lata. Zdaniem rodziny zmarłej Magdy to za niska kara. Lekarze, mimo że nie pracują już w kutnowskim szpitalu, nadal wykonują swój zawód.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Wystąpienie pani Konsul Anny Kaczyńskiej, prezentacja dokonań w...
Zmieniają się czasy i technologie. I my też się zmieniamy....
W środę 22 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia...
Dzięki zaangażowaniu członków miejscowego stowarzyszenia, udało się...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Tylko do 21 października (piątek) 2011, do północy czekamy na...
To, co usłyszałem od osób decydujących o tym, czy zostaniemy...
Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi na...
Janusz Piętka za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro kupił...