Pobierz widget

Gazeta Lokalna Kutna i Regionu

Gazeta Lokalna jest wydawana przez Agencję Prasowo-Reklamową iMedia. Ukazuje się na terenie trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego i gostynińskiego w każdy czwartek w objętości 24 stron.

Porusza najważniejsze tematy społeczne, polityczne i kulturalne. Do podstawowego grzbietu gazety dołączany jest 8-stronicowy dodatek ogłoszeniowy "Lokalna Okazja!" i program telewizyjny.

Redaktor naczelny: Patryk Ślęzak

Wydawnictwo IMEDIA S.C.
Wydawca Patryk Ślęzak
Rok założenia 2009
Zasięg powiat kutnowski, powiat łęczycki, powiat gostyniński
Strona www http://www.gazetalokalna.com/
Telefon 24 253 75 42
E-mail
Nakład 6 000
Adres:

Adres redakcji: Kutno,
ul. Wojska Polskiego 10a

Ostatnio dodane artykuły
Burzyński i Lipiński nokautują rywali!
To był prawdziwy nokaut! Urzędujący prezydent Kutna Zbigniew Burzyński nie tylko z miażdżącą przewagą wygrał w I turze wyborów prezydenckich, ale jego komitet obsadził wszystkie miejsca w Radzie Miasta. Ogromny sukces odniósł też były włodarz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, który pokonał rywali w pierwszej turze, a także zgarnął 10 z 15 miejsc w łęczyckiej radzie. Dogrywka szykuje się za to w Gostyninie i Żychlinie, gdzie zmierzą się odpowiednio Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Paweł Kalinowski oraz Grzegorz Ambroziak i Paweł Wołoszyn. Dodatkowa batalia odbędzie się też w kilku gminach regionu.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
KUTNO - Uciekła z piekła! Trafiła z dziećmi na bruk!
O ogromnym dramacie może mówić pani Joanna (nazwisko do wiadomości redakcji), mama czteroletniego Kacperka i ośmioletniej Klaudii. Jak mówi kobieta, przez wiele lat była poniżana i dotkliwie bita przez męża. Kilka dni temu 31-letnia kutnianka powiedziała „dość!” i uciekła od swojego oprawcy trafiając z dziećmi na bruk, a następnie nocując w miejscu, gdzie nie ma nawet bieżącej wody. Czy uda się pomóc pokrzywdzonej?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Nie żyje 6-tygodniowy Wiktorek! Prokurator prześwietli lekarzy!
Straszna tragedia! Zaledwie 6-tygodniowy Wiktorek z Kutna zmarł 1 listopada po przewiezieniu z kutnowskiej lecznicy do szpitala w Łodzi. Zdaniem łódzkich lekarzy winą za śmierć maleńkiego chłopca ponoszą miejscowi medycy, którzy wcześniej niewłaściwie leczyli noworodka. Sprawę badają już prokuratorzy, a mieszkańcy miasta przyznają, że są zszokowani całą sprawą. Czy małego Wiktorka można było uratować?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Walczą o dziecko! Policja musiała interweniować na chrzcie!
Ta sprawa budzi ogromne emocje! Tomasz Bryl, ojciec malutkiej dziewczynki, twierdzi, że został poszarpany i podrapany do krwi podczas chrztu własnej córki! Jak mówi mężczyzna, wszystko za sprawą niedoszłej teściowej, która od długiego czasu walczyć ma o wyłączenie go z rodziny. – Kobieta zaatakowała mnie i podczas mszy musiała interweniować policja! To jawna dyskryminacja praw ojca! – oburza się pan Tomasz, który sprawę skierował już do kurii i sądu. Kutnianka tymczasem twierdzi, że wszystko jest winą mężczyzny. Kto wygra walkę o dziecko?
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
ŻYCHLIN - Wyrzucili zwłoki na śmietnik! „To było straszne bestialstwo”
To przerażające! Przy jednym z marketów w regionie znaleziono zwłoki mężczyzny! Denat z ranami głowy leżał tuż obok... śmietnika! Co prawda kutnowska prokuratura wstępnie wyklucza udział osób trzecich, a za przyczynę śmierci podaje zatrucie ogromną ilością alkoholu, jednak w sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Najwięcej wątpliwości ma żona zmarłego, Iza Przyłoga. Kobieta twierdzi, że prokuratorskie tezy dotyczące śmierci jej męża są wyssane z palca, gdyż nie poznano jeszcze nawet wyników sekcji zwłok. Co więcej, żychlinianka jest przekonana, że ciało jej małżonka zostało przeniesione pod śmietnik przez pracowników budowy, na której pracował denat.
KUTNO - Pacjent oskarża lekarzy! „Leczą mi raka, którego nie ma?!”
Najbliżsi Józefa Szczepaniaka z Kutna są już bezsilni! Mężczyzna od kilku lat boryka się bowiem ze schorzeniami układu pokarmowego i jest niemal przykuty do łóżka. Jak mówi, nie ma co liczyć na pomoc ze strony kutnowskiego szpitala, gdyż lekarze zamiast szukać źródła jego cierpień, uparcie diagnozują u niego nowotwór, którego... prawdopodobnie nie ma! – Żadne badania histopatologiczne nie wykazały w organizmie taty obecności komórek rakowych. Na jakiej podstawie wysyła się nas więc do przychodni onkologicznych?! – grzmi pani Justyna, córka pana Józefa. Czarę goryczy przelało podejście medyków do obłożnie chorego pacjenta, któremu, jak wyznaje jego rodzina, kazano... umierać w domu! Co na to szpital?
KUTNO - Ratownicy na ślubie zamiast w karetce!
Ta sprawa jest niezwykle bulwersująca! Dwa zespoły ratownictwa medycznego z Falck Medycyna świętowały zaślubiny swojego kolegi w czasie dyżuru. Ratownicy, zamiast czekać na wezwania chorych i umierających, beztrosko przysłuchiwali się przysiędze nowożeńców, a później mieli towarzyszyć im przez chwilę w domu weselnym. – To skandal! Jestem w zagrożonej ciąży. Wylądowałam w szpitalu. Pogotowie nie chciało mi pomóc, więc do szpitala jechałam autobusem. Gdy słyszy się o takich historiach, to krew człowieka zalewa – grzmi Wioletta Woźniak. Dyrekcja Falcku odsunęła od dyżurów oba zespoły i nałożyła na każdego z ratowników nagany.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska
KUTNO - Piekło w placówce opiekuńczej? „Dzieci chodzą brudne i zawszawione”!
Pani Kazimiera apeluje o pomoc! Kobieta mówi o fatalnych warunkach, w jakich żyją jej wnuki w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie (powiat kutnowski) i zgubnym wpływie na wychowanie nieletnich. – Maluchy muszą same szorować podłogę mopem, chodzą brudne i zawszawione, przeklinają i opuściły się w nauce! Wszystko, od kiedy trafiły do ośrodka – bulwersuje się babcia pięciorga rodzeństwa. Z zarzutami absolutnie nie zgadza się dyrekcja ośrodka, a powiat nadzorujący placówkę twierdzi z kolei, że to atak na dobry wizerunek POW.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Joanna Chrzanowska, Bartosz Nowak
ŻYCHLIN - Gwałciciel czy ofiara spisku? Sąsiedzi bronią oskarżonego
Murem za Krzysztofem J., mieszkańcem regionu, oskarżonym o zgwałcenie znajomej, stoją jego sąsiedzi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Jego najbliżsi twierdzą jednak, że jest niewinny i padł ofiarą spisku! – To złoty człowiek! Wszyscy tutaj wiemy, że nie mógł zgwałcić tej kobiety. Po prostu go wrobili! – grzmią mieszkańcy. W sprawie pojawiają się też kolejne przesłanki świadczące o niewinności mężczyzny. Mimo to 26-latek pozostanie w areszcie przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące.
STRZELCE - Matka kontra policjant „Zastępca komendanta wyrzucił nas na bruk”
Ta sprawa budzi ogromne kontrowersje! Jak twierdzi Karola Rojkowska, podinsp. Dariusz Wójkowski – zastępca komendanta policji z Krośniewic, wyrzucił wbrew umowie z wynajmowanego mieszkania ją, jej męża i trójkę małych dzieci. – Pewnego dnia po prostu zjawił się w lokalu, wymienił zamki i kazał iść precz – mówi zrozpaczona kobieta. Sytuacja była tak gorąca, że trzeba było wzywać... policję. Sprawę z feralnego zajścia bada już prokuratura. Zastępca komendanta twierdzi jednak, że cała sprawa to pomówienia.
Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Krzysztof Szymański
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
To był prawdziwy nokaut! Urzędujący prezydent Kutna Zbigniew...
W czwartek 13 listopada do kilkunastu urzędów i instytucji na...
Dzieci niepełnosprawne pojechały na turnus rehabilitacyjny do...
W miejscowym muzeum można oglądać wystawę „Auta PRL-u w miniaturze”...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Tereny pohutnicze zamiast „pracować” dla Częstochowy leżą odłogiem!...
Kasia Seredyńska z Trzebnicy i Przemek Maciak z Oławy to dwójka...
Zakończyła się budowa sztucznego jeziora na Stobrawie. – Uważam, że...
Na wczorajszej rozprawie sąd w Radzyniu Podlaskim uznał, że wydawca...