Pobierz widget

Gazeta Kociewska

Wydawnictwo Pomorskie Sp. z o.o. jest doświadczonym wydawcą mediów lokalnych na Pomorzu, aktywnie uczestniczącym w życiu społeczności pomorskiej.

Za pomocą prasy i internetu docieramy do środowisk miejskich i wiejskich, co daje możliwość przekazywania cennych informacji, które mają wpływ na podnoszenie świadomości społecznej naszego regionu.

Dowiedz się więcej

Wydawnictwo Wydawnictwo Pomorskie Sp. z o.o.
Wydawca Czesław Czyżewski
Rok założenia 1990
Zasięg Powiat starogardzki, Miasto Starogard Gdański, Gmina Starogard Gdański, Gmina Zblewo, Gmina Smętowo Graniczne, Miasto Skórcz, Gmina Skórcz, Gmina Skarszewy, Gmina Osiek, Gmina Osieczna, Gmina Lubichowo, Gmina Kaliska, Gmina Czarna Woda, Gmina Bobowo
Strona www http://www.kociewiak.pl
Telefon 58 530-01-81 w21, 58 530-01-81 w24,
E-mail
Nakład 5760
Adres:

83-110 Tczew, ul. Gazety Tczewskiej 1


Przynależność do ZKDP: nie
Przynależność do IWP: nie
Przynależność do poroz. TL: tak
Przynależność do innych organizacji branżowych: Repropol

Ostatnio dodane artykuły
STAROGARD GDAŃSKI - Grodzisko szykuje się na otwarcie amfiteatru
Są chaty, urocza brama wjazdowa i ekspozycja historii uzbrojenia, z drugiej strony brakuje zwykłego chodnika i parkingu z prawdziwego zdarzenia. Chociaż owidzkie grodzisko to ciągle wielki plac budowy codziennie odwiedzają je turyści. Taki stan „przejściowy” potrwa przez najbliższe dwa lata.
Szkoły bez kuchni, pracownicy na bruk
STAROGARD GD. 1 lutego 2012 r. szkolne stołówki przejdą do historii. W piątek, bez wcześniejszej zapowiedzi kilkadziesiąt kucharek starogardzkich podstawówek i gimnazjów dostało wypowiedzenia. Urząd rezygnuje z prowadzenia kuchni, na rzecz cateringu, co według szacunków ma dać miastu ok. 2 mln zł oszczędności rocznie. Rodzice nie wyobrażają sobie żywienia dzieci jedzeniem dowożonym do szkół.
Gazeta Kociewska, Anna Czyżewska
Oszukiwali z premedytacją. Nie trafią za kratki?
KOCIEWIE. We dwójkę oszukali łącznie 26 osób, w większości z powiatu starogardzkiego. Działali bez skrupułów, ostatecznie przyznali się i oddali do dyspozycji prokuratury. Skala oszustw jest znacząca. Niektórzy poszkodowani będą walczyć przed sądem o odzyskanie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 22. i 25 - latek żerowali na naiwności ludzi, wiele z oszustw dokonano za pośrednictwem założonego przez nich pośrednictwa kredytowego.
Gazeta Kociewska, Anna Czyżewska i Karol Uliczny
Dobytek oddany za wódkę
SUMIN. Państwo Trela z Sumina stracili kilka hektarów ziemi, dom oraz budynki gospodarcze. Jak mówią, zostali oszukani przez „dobrodzieja”, który zdobywając przez wiele lat zaufanie rodziny oraz wykorzystując ich uzależnienie od alkoholu, w rezultacie przejął cały dobytek. - Dzisiaj zgodnie z prawem nie mamy nic. Chcą nas wyrzucić na bruk - mówią zrozpaczeni ludzie. Adwokat prawnych właścicieli nieruchomości zapewnia, że „nigdy nie było i nadal nie jest celem jego klientów pozbawienie pozwanych przysłowiowego dachu nad głową”. Zamiast życiowego dobytku dostaną lokal socjalny...
Gazeta Kociewska, Anna Czyżewska,Michał M. Pełka
Czym zajmują się nasze przedszkolaki?
STAROGARD GD. Warto przyjrzeć się jak bardzo przez ostatnie lata zmieniły się miejskie przedszkola. I to nie tylko wizualnie. Przedszkolaki robią dzisiaj rzeczy, które na pierwszy rzut oka nijak pasują do kilkuletnich maluchów. Jedne budują skomplikowane konstrukcje, inne biorą udział w akcjach promujących zdrowe odżywianie, jeszcze inne uczą się jak radzić sobie ze stresem.
Gazeta Kociewska, Karol Uliczny
Dom życia u “wujostwa”. Chwile gorzko wspominane
STAROGARD. Do redakcji Gazety Kociewskiej zgłosili się byli wychowankowie placówki opiekuńczo - wychowawczej w Starogardzie Gd. Opowiadają o nieprawidłowościach jakich rzekomo doświadczyli ze strony opiekunów. Ich relacje są wyjątkowo niepokojące.
Gazeta Kociewska, Anna Czyżewska i Karol Uliczny
To było jak koniec świata
Krajobraz iście apokaliptyczny. Zniszczone samochody, budynki, wszędzie gruz i pył. Ludzie w rozpaczy. I jeszcze ten złowieszczy wiatr. Raz słońce, za chwilę znowu ciemne chmury. Strach... - Tu dziś każdy patrzy w niebo – mówią w niedzielny poranek przerażeni mieszkańcy. - Zawsze powtarzaliśmy: Nas to na szczęście tutaj wszystko omija. Słyszało się o powodziach, kataklizmach gdzieś na południu. A teraz...? Zabrało wszystko...
Gazeta Kociewska, Anna Czyżewska
Jedynka gazety
Small
Najnowsze artykuły
Natychmiastowa reakcja strażaka Piotra Gajewskiego uratowała życie...
15.101,50 zł – taką sumę zebrano w czasie koncertu charytatywnego...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych ogłasza konkurs ofert...
Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Podrzecznej w Kutnie drżą z...
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Najwyżej oceniane
Na nietypowe zachowanie bociana można się natknąć przed budynkiem...
Świeże mleko dowożone jest codziennie wieczorem, około 19. Od...
To naprawdę są ludzie bez skrupułów. Przez kilka tygodni brutalnie...
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...