Pobierz widget

ŚWIDNICA - Darek Darecki i jego tatuaże

red., 22 sierpień 2012, 22:39
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Kolorowy ptak z rozłożonymi skrzydłami, twarze ociekające krwią wyjęte wprost z horroru, oko człowieka tak realistyczne, że widać w nim błysk szczęścia – tak wyglądają dzisiejsze tatuaże, które wychodzą spod ręki Darka Dareckiego i które niczym nie przypominają tych sprzed lat, kojarzących się z więziennym półświatkiem.
ŚWIDNICA - Darek Darecki i jego tatuaże

Foto: Wiktor Bąkiewicz

Świdniczanin Darek Darecki tatuażem zajął się profesjonalnie blisko siedem lat temu. Pierwszych raz zetknął się z dziełem sztuki, któremu za kanwę służy ludzkie ciało, podczas wizyty wujka z USA, harlejowca z krwi i kości. Darek miał zawsze zdolności artystyczne, świetnie rysował, dlatego szybko w jego głowie powstał pomysł, aby spróbować sztuki tatuażu. Sam też uległ modzie i na jego ciele zaczęły pojawiać się rysunki wszczepione za pomocą igły i barwnika. 

– Do mojego pierwszego tatuażu ma sentyment i dlatego tylko jeszcze go nie zasłoniłem innym. Tak naprawdę kolorowy tatuaż w Polsce funkcjonuje od czterech, pięciu lat. W tej chwili ja robię tylko takie i nie narzekam na brak klienteli – opowiada Darek Darecki.

Świdniczanin należy do wąskiego grona tatuażystów profesjonalnie zajmujących się sztuką trwałego malowania ciała, a wśród jego klientów praktycznie z całego świata znajdują się artyści, politycy, lekarze, dziennikarze czy aktorzy. Wśród znanych ludzi, których poznał dzięki tatuażom, jest np. menadżer Micka Jaggera. Darek tatuuje gwiazdy jeżdżąc po imprezach muzycznych. Na Festiwalu w Basel tatuował Freda Dursta z Limp Bizkit, Brenta Hindsa z kapeli Mastodon oraz Di Lorenzo z King of the Roadies.

– Bo tatuaż, jeśli ktoś o nim raz zamarzył, siedzi w głowie. I nieprawdą jest, że robią go sobie tylko młodzi ludzie. Moi najstarsi klienci mieli powyżej 60 lat. Osobiście nigdy nie wykonuję tatuażu niepełnoletnim, choć kiedyś miałem przypadek, gdy do mojego studia przyszła mama z 12-letnią córką i koniecznie chciała, aby dziewczynce zrobić tatuaż. Kiedy odmówiłem, pytała o inne miejsca, gdzie można je wykonać. Mam nadzieję, że nikt się tego nie podjął – opowiada Darecki.

Podobnie jak w malarstwie, także w sztuce tatuażu obowiązują style.

– Mój styl określany jest jako realistyczno-malarski i z tego jestem znany. Nie muszę się reklamować, bo każdy, kto chce zrobić taki tatuaż, wie, jak mnie znaleźć – dodaje Darek. Świdniczanin nie narzeka na brak pracy. Jego kalendarz zapisany jest aż do stycznia 2013 r.

Patrząc na tatuaże wykonane przez Dareckiego trudno odmówić im piękna. Dzieła sztuki – obrazy na ciele, bo tak trzeba nazwać wykonaną przez Darka pracę, często powstają podczas kilku sesji. Każda z nich trwa od jednej do sześciu godzin, bo tyle człowiek jest w stanie spokojnie wytrzymać. Jego klimatyzowane studio zaopatrzone jest w profesjonalny sprzęt oraz jednorazowe narzędzia, specjalistyczne igły i całą gamę barwników najwyższej jakości.

– To naturalne, że przy mojej pracy muszą być zachowane sterylne warunki i komfort. I nie chodzi tu o sanepid, ale przede wszystkim o zdrowie klienta – opowiada Darek.

I choć niechętnie mówi o swych sukcesach, to z forów internetowych można dowiedzieć się, że jest jednym z niewielu wysokiej klasy tatuażystów w Polsce. Świadczą o tym laury przywiezione z Konwentów Tatuażu organizowanych w Polsce i w Europie, z których świdniczanin przywozi większości nagrody w za pierwsze miejsca.

Artykuł wyświetlono 3647 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Tagi
Mapa
Informacje o gazecie
Nazwa
Wiadomości Świdnickie
Wydawca
Errata SA
Rok założenia
1945
Zasięg
powiat świdnicki
Nakład
3600

Jedynka gazety
Small
Najczęściej czytane
Częstochowską prostytutkę „Kobrę” znają wszyscy, a szczególnie...
Szok! Funkcjonariusze z kutnowskiej komendy w biały dzień mieli w...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Zaledwie 22-letni podróżnik wraz ze swymi dwoma towarzyszami marzył...
Najczęściej komentowane
Kutnowski szpital opanowała biała gorączka! Spółka, która po...
Trzy lata temu „Tygodnik Podhalański” opublikował fragmenty rozmowy...
80-letnia Barbara Maćkowiak czuje się oszukana przez...
Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych oświadcza, iż nie jest...
Pilska telewizja ujawniła niewygodne dla sędziego Mariusza Sygreli...
Najwyżej oceniane
Świeże mleko dowożone jest codziennie wieczorem, około 19. Od...
Józef Kinder w czasie pracy spadł z dachu. By ukryć wypadek, bez...
Na nietypowe zachowanie bociana można się natknąć przed budynkiem...
To naprawdę są ludzie bez skrupułów. Przez kilka tygodni brutalnie...
Szósty grudnia, a mikołajów jak na lekarstwo. - Nie widać ich na...