SKOKI - Mieszkania socjalne rozdane

19 luty 2011, 17:11
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Szczęśliwym dniem, porównywalnym do większej wygranej w Totolotka, dla sześciu rodzin okazał się poniedziałek 6 lutego.
SKOKI - Mieszkania socjalne rozdane

Właśnie w tym dniu, przedstawiciele sześciu rodzin z rąk burmistrza Tadeusza Kłosa otrzymali przydziały do całkowicie wykończonych mieszkań socjalnych, położonych w nowo oddanych do użytku budynkach przy ul. Topolowej w Skokach.

Budowę dwóch budynków socjalnych w układzie parterowym, mieszczącym 4 lokale w każdym (jedno mieszkanie jednopokojowe, dwa mieszkania dwupokojowe i jedno mieszkanie trzypokojowe) w porozumieniu ze współfinansującym zadanie Departamentem Funduszy Mieszkaniowych Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie rozpoczęto w październiku 2008 r., a zakończono planowo w październiku 2010 r. Budowę prowadziła Firma „ODNOWA” Modlibowscy Spółka Jawna, a jej całkowity koszt, łącznie z urządzeniem parkingów i budową chodników zapewniających mieszkańcom dostęp suchą nogą do ulicy, wyniósł 997.252,84 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 199.450,97 zł. Przydział mieszkań opóźnił się z uwagi na przedłużającą się budowę linii zasilania w energię elektryczną przez zakład energetyczny.

Każde z wybudowanych mieszkań, oprócz pokoi i kuchni, posiada: łazienkę, korytarz i sień oraz wewnętrzne pomieszczenie gospodarcze mogące być wykorzystywane jako spiżarka lub pomieszczenie do przechowywania roweru lub wózka oraz - jako pomieszczenie przynależne, lecz już na zewnątrz budynku - boks na opał.

Przydziały na mieszkania stosowne do liczby osób w rodzinie otrzymali:

Na podstawie wyroków sądowych eksmisję z dotychczasowych lokali mieszkalnych z prawem do lokali socjalnych:
3 - osobowa rodzina Heleny Szymkowiak, zamieszkała w Roszkówku;
3 - osobowa rodzina Franciszka Zbierskiego zamieszkała w Skokach;
3 - osobowa rodzina Agnieszki Nowickiej, zamieszkała w Skokach;
4 - osobowa rodzina Ewy Wojtasiak, zamieszkałej w Potrzanowie;
9 - osobowa rodzina Renaty Krych, zamieszkałej w Skokach;
7 - osobowa rodzina Stanisława Foinskiego, zamieszkała w Skokach.

Aktualnie bez przydziału pozostały 2 mieszkania, z których jedno rozdysponowane zostanie w marcu, a drugie pozostanie w dyspozycji gminy jako zabezpieczenie na wypadek ewentualnych klęsk żywiołowych.


Edmund Lubawy

FOTO Karolina Stefaniak :  Maria Szymkowiak - mieszkanka Roszkówka - w imieniu chorej matki Heleny odbiera przydział mieszkania z rąk burmistrza